Dodaj do ulubionych

Os. Kopernika - 1 czy 13?

03.03.14, 15:26
Witam,
bardzo proszę o opinie dotyczące Przedszkola nr 1 "Bajkowy zamek" ul. Jawornicka oraz Przedszkola nr 13 ul Keplera.
Z góry serdecznie dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • mama_zona 05.03.14, 19:32
    Też podpinam się pod wątek jm.tosia. Straszny dylemat.A brałaś pod uwagę nr 28 małych astronomów ? 13 ma dużo pozytywnych opinii a do 1 nikt ze znajomych dzieci nie posyłał.
  • jm.tosia 05.03.14, 21:46
    28 daję na trzecią preferencję. Do 1 mam bardzo blisko i jakoś tak bardziej "po drodze". Koleżanka ze studiów ma tam dwójkę dzieci i jest mega zadowolona. Z kolei w 13 też znam więcej rodziców i też wszyscy zadowoleni. W sobotę byłam w 13 na drzwiach otwartych, w 1 byłam w zeszłym roku i wybieram się teraz - 8.03. Warunki lokalowe mają chyba zbliżone, nie pamiętam jak z wyposażeniem sal. Niby wniosek mamy wypełniony z 1 na pierwszym miejscu ale jeszcze nie złożyłam więc cały czas się waham
  • mama_zona 06.03.14, 11:00
    My "po drodze" mamy właśnie 13 bardzo blisko. Przedszkole nr 1 wpisałam jako 3 preferencję z racji odległości.Jednak nie urywam,że podoba mi się.Wczoraj rozm.z mamą która ma córkę w 28 podobna b.fajni wychowawcy i pyszne jedzenie (mają kucharki nie katering) 13 znowu współpracuje ze SP nr 7 ośrodkiem profilaktyki "szpak" i dużo osób chętnych do tego przedszkola.Miejsc mają 55. Boję się,że się nie dostanie...Jak wrażenia po dniach otwartych w 13 ce?
  • jm.tosia 06.03.14, 16:22
    Wrażenia po drzwiach otwartych pozytywne. Budynek przestronny, sale jasne, dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt, ładne łazienki. Mają elektroniczny system odbioru i przyprowadzania - przy wejściu stoi czytnik. Dyrektorka wytłumaczyła zasady naboru, można było zabrać kartkę z informacjami nt przedszkola. był tam m.in. ramowy rozkład dnia i informacja o zajęciach adaptacyjnych (dwa dni pod koniec sierpnia).
    W 1 też jest kuchnia i dobre jedzenie.
    28 na 100% daję na 3 miejscu - mam tam najdalej, cały czas się zastanawiam które z tych dwóch na pierwszym.
  • mama_zona 06.03.14, 19:06
    no,my już zadecydowaliśmy.Jutro zanoszę dokumenty do 13-ki ,drugie miejsce 28 a trzecie 1... Przekonała mnie dzisiaj rozmowa z Panią która miała staż w 13. Zauroczona przedszkolem,kadrą a przede wszystkim dyrektorką...Przeraża mnie jedynie ta rekrutacja,te naliczane punkty. Za wiele to my ich nie mamy ;) zobaczymy.Pozdrawiam a jak juz zadecydujesz to wpisz,może sie poznamy we wrześniu ;)
  • jm.tosia 08.03.14, 22:13
    A my po dzisiejszych drzwiach otwartych zdecydowaliśmy się bez wahania na 1. Bardziej nam odpowiada rozkład dnia (godziny posiłków i dłuższe leżakowanie), czuliśmy się tu jakoś bardziej "domowo", panie wydały mi się bardziej otwarte - chętnie zagadywały dzieci i rodziców, opowiadały o przedszkolnej codzienności i dyrektorka też bardziej przystępna niż w 13. Ale to moje odczucia - tak naprawdę wydaje mi się że dużo zależy na jakie nauczycielki się trafi w grupie. W tym samym przedszkolu ktoś może być zadowolony, a ktoś w innej grupie wręcz przeciwnie.
  • mama_zona 11.03.14, 09:29
    W takim razie powodzenia życzę i oby dziecko się tam dostało.Ja już zlożyłam w 13. Nie wiem czy ja za bardzo schizuje,ale mam wrażenie,że te naiczane punkty niestety nie pozwolą nam się NIGDZIE dostać. Rodzina pełna,pracujemy,starszak w szkole ,nie pracujemy blisko przedszkola...niestety punktów mało :(
  • jm.tosia 11.03.14, 15:35
    My mamy 39 pkt. Nie wiem czy to będzie dużo czy mało, ale jestem dobrej myśli. W końcu trzylatek, którego rodzice pracują powinien być przyjęty do przedszkola.
  • mama_zona 11.03.14, 18:10
    My mamy też 39 pkt. i jak to Pani w sekretariacie powiedziała obliczając "wie pani szału nie ma, prosze sie nie nastawiać na przyjęcie dziecka"! Zobaczymy co będzie dalej..
  • jm.tosia 11.03.14, 21:33
    No bez przesady, to kogo chcą przyjmować? Same samotne matki i z rodzin wielodzietnych albo z niepełnosprawnością? Na 55 dzieci ile takich może być? Kilkoro trafi się jeszcze tych, którzy mają rodzeństwo w przedszkolu, co daje im 12 pkt. więcej. Ja się bardziej boję, że mnóstwo dzieci będzie miało te 39 pkt i będzie rekrutacja uzupełniająca do 29 sierpnia.
  • mama_zona 14.03.14, 11:30
    Masz rację. Gorsza ta niepewność do końca wakacji.Mam nadzieję,że będzie dobrze.Napisz 21 czy pomyślnie przeszliście rekrutację ;)
  • jm.tosia 15.03.14, 08:15
    Napiszę. 28.03 o 12 będzie lista. Dobrze, że akurat w piątek jestem krótko w pracy i już koło 12.30 mogę być w przedszkolu.
  • mama_zona 28.03.14, 18:56
    Dostalo się dziecko do przedszkola nr 1 ? tzn czy sie zakwalifikowało ;) Mój synek jest na liście dzieci zakwalifikowanych tam gdzie chciałam czyli 13-tce. Pani w sekretariacie mi powiedziała,że gdy oboje rodzice złożą podpis na potwierdzeniu przyj.do przedszkola to nie ma co się martwić.U nas było tak : 55 osób zakwalif., 24 niezakwalif. i 5 dzieci która została przekierowana do innych przedszkoli.Jak u Was ?
  • jm.tosia 29.03.14, 21:46
    Mój też jest przyjęty, ale szczegółów nie znam, bo mąż był już parę minut po 12 i podpisał od razu porozumienie (praktycznie jest już przyjęty). Zakwalifikowanych było ponad 50 dzieci a niezakwalifikowani też jacyś byli ale mąż szczegółów nie sprawdzał, bo akurat przechodziła jakaś kobietka i zapytała czy chce podpisać porozumienie. Teraz mamy czekać na zaproszenie na majowy festyn i zebranie, które przyślą pocztą. Fajnie, że się dostali - jeden problem z głowy, bo nie wyobrażam sobie tej rekrutacji uzupełniającej do 29 sierpnia.
  • mama_zona 31.03.14, 10:56
    To świetnie,że się udało.Niby jest wszedzie napisane,że to liista dzieci zakwalifikow.do dalszej rekrutacji,ale tak naprawdę można już się cieszyć.Papiery podpisane i już.U nas musi przyjść i mama i tato dziecka osobno podpisac papiery.W 28 podobno przyjeli tylko 35 dzieci,mało mieli miejsc w tym roku.Mój syn w czerwcu będzie miał 3 urodziny,Twój synek z jakiego miesiąca ? pytam przede wszystkim o spanie w dzień. Obawiam się leżakowania,w domu śpi tak ok 2 h ale nie codziennie. Jednak ciężko zasnąć mu w innym miejscu,juz mi powiedział ,że w przedszkolu spać nie chce! ;) Jak Twój synek ?
  • jm.tosia 31.03.14, 21:57
    Mój kończy 3 lata za niecały miesiąc. Też śpi w dzień: zasypia ok 13 i budzi się po 15. Niestety, w dzień nie chce zasnąć sam, ktoś musi przy nim siedzieć, więc też mam wątpliwości czy zaśnie w przedszkolu. W sumie jak nie będzie spał tylko leżał to ok byle go to nie stresowało. Nie pytałam w sumie na drzwiach otwartych od kiedy zaczynają leżakować. Mam nadzieję że nie od 1 września kiedy dzieci są przestraszone wszystkim wokół. W wielu przedszkolach praktykuje się, że leżakowanie wchodzi po ok 2-3 tygodniach, kiedy dzieci się oswoją z miejscem, zwyczajami i mniej-więcej łapią się w rozkładzie dnia (co po kolei się dzieje). Ja reż boję się, że w pierwszym roku będzie chorował a wtedy wiadomo: opieka, opieka...
  • mama_zona 01.04.14, 08:12
    Ja też się cieszę,że się dostał,ale również obawiam się chorób niestety.Starszy syn jak się mały urodził był w ostatniej grupie przedszkolnej.Chorował,ale mały nie łapał od niego często i mam nadzieję,że tak będzie w przedszkolu.Nadzieja,nadzieja ;) ;) Czasami cos napiszę we wrzesniu jak tak mój syn się odnalazł w grupie,ty też sie odezwij ;) Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka