Dodaj do ulubionych

grupa anglojęzyczna trzylatków w przedszkolu 189?

29.01.07, 10:32
Witam,
Chcielibyśmy z mężem wysłać w tym roku swojego trzylatka do tego właśnie
przedszkola. Czy ktoś może ma jakieś info. na temat atmosfery, pań, ect.w
przedszkolu 189 na Piątkowie? Interesuje nas ogólnie to przedszkole ale
przede wszystkim odczucia Waszych pociech z tej grupy anglojęzyczno-
artystycznej. Czy nie za duży to dla nich ciężar mówić w obcym języku w
przedszkolu a w innym w domu? Czy jesteście i Wasze maluchy zadowoleni?
Pozdrawiam i czekam na wszelkie informacje.
Ania&com
Edytor zaawansowany
  • marzena751 29.01.07, 13:36
    moja Córeczka chodzi do tego przedszkola ale nie do grupy anglojęzycznej.Jeżeli
    chodzi o przedszkole jesteśmy bardzo zadowoleni mała także,atmofera bardzo
    fajna,panie miłe pomocne.Liczne atrakcje typu:wycieczki,przedstawienia
    itpJeżeli masz jakieś zapytania,chętnie odpowiem.Pozdrawiam Marzena
  • aswieczorek 30.01.07, 13:21
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Interesuje mnie generalnie atmosfera tego
    przedszkola,bo trochę się boję, ze względu na wielkość. Słyszałam,że tam są
    nawet po dwie grupy z każdego wieku? Czy nie tłumi to dzieci, tzn. każde jest
    zauważone, ze swoimi potrzebami, plusami i ewentualnymi minusami? Będę
    wdzięczna za każdą informację.
    Pozdrawiam Ania
  • marzena751 31.01.07, 11:06
    Aniu tak jak wcześniej napisałam polecam to przedszkole pod każdym względem
    (oczywiście mogę pisać tylko w swoim imieniu i w imieniu mojej Córeczki)W jej
    grupie panie poświęcają dzieciom dużo uwagi i zainteresowania ale jednocześnie
    nie traktują dzieci jako grupę ale każde z osobna.Na bieżąco wiem co maluda
    porabiała ,czy jadła,ile zjadła,leżakowała.MY jesteśmy zadowolone.Dodam że
    mieszkamy blisko przedszkola i zdarzało mi się przeprowadzać "wywiad"na jego
    temat i nie spotkałam się z osobami niezadowolonymi.Pozdrawiam Marzena
  • aswieczorek 06.02.07, 15:00
    Bardzo dziękuję za wiadomości. Sama najlepiej wiesz jaki to strach puścić
    malucha na głęboką wodę - nowe otoczenie, nowe ciocie(tak mówią w żłobku). Dla
    swojego bzyka chcemy w końcu najlepiej. Też mieszkamy blisko i słyszałam same
    superlatywy ale zawsze warto jeszcze spytać na forum.
    Jeszcze raz dzięki.
    Ania, mama trzylatka
  • 123-32k 19.02.07, 14:40
    aniu, znam to przedszkole super nauczycielki, oddane swojej pracy, oddane
    dzieciom , i tylko one są plusem w tym przedszkolu. Pani dyrektor dbająca tylko
    o to zeby być w prasie, i panie wozne, którym się role pomyliły,a najlepsze są
    posiłki w ilościach tyci, tyci i tak można by długo i dużo . Jeżeli chcesz
    poszukać fajne przedszkole to obok jest i tu złego słowa nie mogę napisać. Ale
    wybór należy do ciebie. Powodzenia
  • greenland 19.02.07, 16:37
    No własnie, a co myślicie o przedszkolu 190? Jest tuż za rogiem. Planujemy je
    wpisać na karcie na pierwszej pozycji :)
  • gazela012 19.02.07, 19:15
    Moje dzieci chodzą do tego przedszkola juz dość długo . Plusy tego przedszkola : parterowe pomiesczenia , dobra kadra (miłe panie i kompetentne -moim zdaniem )czysto, ciągle coś się dorabia , zajęćia dodatkowe, a najważniejsze atmosfera . Sami wybierajcie przedszkole ja nie czytałam opinii innych bo są często przesadzone . Dużym plusem jest dyrekcja tego przedszkola zna chyba wszystkie dzieci i jest wsród nich bo moje często mówią że sprawdza jak jedzą i co robią . Ja nie miałam problemów choć o naszym przedszkolu było swego czasu głośno , ale opinie nie wszystkie są sprawiedliwe. Przejdź się i porównaj jak cię przyjmą tu i tam . A tak w szczegółach to przeszłam swego czasu wszystkie przedszkola na Piątkowie i wszystkie kwitną pomimo że podobno w przedszkolach się nic nie robi .Ja jestem zadowolona ale to się nie liczy , moje dzieci idą chętnie i to najważniejsze dla mnie . Jeśli wybierzesz przedszkole X czy Y to stanie się drugim domem dla twego dziecka . Pamiętaj że nasze dzieci mają intuicję i szuybko się przyzwyczajają do nowych warunków Pozdrawiam
  • gazela012 19.02.07, 19:36
    jeszcze jedno chciałam powiedzieć , że odprowadzająć moje dzieci do przedszkola widzę dzieci z przedszkola drugiego na naszym osiedlu i co tu dużo mówić też idą chętnie opowiadając co będą robiły itd . Czyli mie może być tak źle. Przedszkola niech pracują a my musimy ufać bo inaczej zbzikujemy w naszych zakładach pracy ze zgryzoty o nasze maluch . Idę kończyć stroje bo jutro balik , a potem najprzyjemniejszy dzień bo szybko pójdą spać z emocji i zmęczenia a ja zajmę się czymś innym . pozdrawiam
  • greenland 20.02.07, 10:16
    Dzięki Gazela :) Wczoraj byłam i w jednym i w drugim przedszkolu choć wiem, ze
    jeszcze nie ma tzw. dni otwartych. I w jednym i w drugim przyjęto mnie miło i
    udzielono wyczerpujących informacji. Synek był tak przejęty, ze słowa nie
    chcial powiedzieć ale oczy mu się świeciły na widok dzieci i tych kolorowych
    sal zwlaszcza w 190-tce. W 189 juz widzialam, ze mial ochotę wskoczyć w basen z
    kulkami ;)

Jemu sie podoba i tu i tu. A ja tylko tyle co zaobserwowalam.... a obserwowalam
    i dzieci i rodziców i przyglądałam się temu co tam zobaczylam dość mocno.

Mam 2 pytanka:
    1. Wydaje mi się, ze sale w przedszkolu 190 są malutkie w porównaniu do 189 -
    albo mi sie tylko tak zdawało hmmm. Zastanawiam się czy ta 25 dzieci w takiej
    sali się nie ciśnie podczas zabawy? Nie znam sie wiec mogę sie mylic ale takie
    pytanie mi sie nasunęło bo widzialam sale rok temu w kilku przedszkolach na
    Winogradach i byly większe.

2. A czy brak toalet przy salach w 190(trzeba wędrować po korytarzu)nie jest
    uciązliwy dla dzieci - nie uskarżają się na to? (chodzą same czy z Paniami)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)

Pozdrawiam
    green
  • gazela012 21.02.07, 20:58
    Co do sal to powiem tak -nie wiem jakie metry w jednym i drugim ale moje dzieci nie narzekają na brak miejsca .Wiesz co każda sala ma część wykładziny do zabawy i część do jedzenia tam wykładzina do mycia . 190 jest ładnym przedszkolem sale wyposażone w nowe zabawki i meble bo przenieśli się z małego przedszkola i musiało praktycznie wszystko być wymienione. Duża sala gimnastyczna z basenem też jest .Dużo sprzętu sportowego . Widoczność z szatni rewelacyjna bo z każdego miejsca w szatni widać całe przedszkole . Nie znam 189 jaką ma wielkość , ale widzę że też dzieci chętnie idą . Wydaje mi się że wielkość sal nie ma znaczenia , bo w małych blokowych salach też było u mojej córki 18 dzieci a metry jak w mieszkaniu . Chyba się liczy atmosfera ale może się mylę .Pytałaś o łazienki maluchy idą zawsze z panią chyba jest to pomoc nei jestem pewna albo woźna . starsze dzieci są bardziej samodzielne i wszystko zalezy od sytuacji. Ach jeszcze jedno przedszkole jest zamknięte i nie można wejść ani wyjść , chyba że jakiś "mądry " rodzic nie zgłosi że wychodzi i nie poprosi o zamknięcie za nim . Wczoraj właśnie słyszałam jak jedna z pań się złościła że można pilnować i prosić jak grochem o ścianę . W godzinach przychodzenia i odbierania są zawsze panie na dyżurze i pilnują kto wchodzi i wychodzi - widziałam jak legitymują dziadka który przyszedł po dziecko a był im nieznany , ale to chyba dobrze że zwracają uwagę . Nie wiem czego jeszcze byś chciała się dowiedzieć. Ciągle coś się tam robi przybywa wyposażenia i zabawek . Moje dziecię przyznało się że walczą o nową grę i muszą ładnie zjadać obiad . Jeszcze jedno bardzo ładne prace robią dzieci i to wszystkie grupy bo oglądam jak czekam w szatni . Ogólnie ja jestem bardzo zadowolona a jeszcze jedno zawsze ktoś jest w szatni mówię o obsłudze i wydaje mi się że jest to bezpieczne przedszkole .podobają mi się te dyżury bo kuzynka mówiła że weszła do jednego z przedszkoli na ......... nie napiszę i przeszła aż na góre i nikt nie zareagował Pytaj jak będę mogła to odpowiem pozdrawiam . Przepraszam za przeskoki myślowe hej !!!!!!!!!
  • greenland 22.02.07, 21:51
    Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz :) Juz mam teraz zdecydowanie jaśniej
    w głowie :)
  • ewa9623 05.03.07, 21:58
    Rzeczywiście 190 jest ładne i ma nowe wyposażenie. Czy jednak nie ma zbyt
    małych placów zabaw? Jednak 189 (pobliskie przedszkole) ma ogromniasty ogród
    oddzielony od okalających ulic... Na tutejszym forum uzyskałam też informacje
    że rodzicemają zastrzeżenia co do menu w 189. Co Wy na to?
  • 123-32k 06.03.07, 18:33
    już kiedyś pisałam, że 189 jest super jeżeli chodzi o wyposazenie, jest
    kolorowe, czyste,ale też prawdą jest to co napisała wcześniejinna mama, i ja
    się z nią zgadzam z ciekawostek dodamże jadłospis też weyglada pięknie tylko,że
    jeżeli jest jabłko to dziecię dostaje pół, jezeli jest drożdżówka to dziecię
    dostaje pół , jeśli są nalesniki to też dostaje jedno a najlepsze jest to że
    przedszkole zapewnia dzieciom alergicznym posiłki zastępcze no dostają chleb z
    masłem więc posilki tak wygladają, ale wybór należy do ciebie miłego dnia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka