Dodaj do ulubionych

Przedszkole nr 75 Przyjaciele Włóczykija

19.03.07, 09:17
Witam serdecznie,
proszę o wszystkie opinie na temat przedszkola w temacie, zastanawiam się nad
przedszkolem dla mojego 3 letniego Synka - czasu mam niewiele.
Z góry dziękuje za opinie.
Obserwuj wątek
   • 4_beata Re: Przedszkole nr 75 Przyjaciele Włóczykija 09.02.09, 21:14
    Witam wszystkich serdecznie - ja również jestem w trakcie
    poszukiwania przedszkola dla synka. Interesują mnie 75 "Przyjaciół
    Włóczykija"- Sporna, "Zaczarowany Ogród" - Noskowskiego (tam byłam
    przedszkole zrobiło na mnie dobre wrażenie, estetyczne, kolorowe
    super plac zabaw, bardzo miła Pani Dyrektor) i 98 "Słoneczko" - na
    Pułaskiego. Jednak chciałabym poznać opinie rodziców którzy już
    posłali do tych przedszkoli swoje pociechy.

    --
    Beata plus Szymek
   • rochatyniecp Re: Przedszkole nr 75 Przyjaciele Włóczykija 22.03.15, 11:45
    Mój synek właśnie kończy przygodę z "Przyjaciółmi Włóczykija", a rok temu wyszedł z tego przedszkola starszy syn. Jeden i drugi z radością wchodził do budynku przedszkola i ogromnie żal będzie, i mnie i chłopakom, żegnać się z tą placówką. Nie należę do mam, które jedynie przyprowadzają i odbierają dzieci z przedszkola, i może przez to czasami bardziej krytycznie patrzę na to, co się tam dzieje w ciągu dnia; ale z drugiej strony, muszę podkreślić tutaj, że zaangażowanie pracujących tam osób zdecydowanie odbiega od tego, z którym spotkałam się w innych placówkach (m.in. w przedszkolu do którego chodziła moja córka) - kolokwialnie mówiąc : paniom z "włóczykija" po prostu się chce ! (pozwolę sobie tutaj nadmienić, że takich woźnych - choć zdecydowanie lepiej pasuje do nich określenie "pomoc nauczyciela" - nie znajdziecie w całym Poznaniu !). Wiadomo oczywiście, że jednym rodzicom odpowiada bardziej to, a innym coś innego, ale nie sposób nie dostrzec tego, że nasze dzieciaki mogą zobaczyć i poznać dzięki temu, że chodzą właśnie na Sporną, dużo więcej niż w większości przedszkoli w naszym mieście. Powinnam się zapewne pokusić o wymienienie tutaj (najlepiej od myślników) plusów i minusów przedszkola nr 75, ale myślę, że tym, którzy szukają naprawdę dobrej bazy rozwojowej dla swojej pociechy na kilka lat, wystarczy jedno stwierdzenie : gdybym teraz mogła jeszcze raz (bez jakichkolwiek obwarowań rejonowych, finansowych itp.) wybrać przedszkole dla moich dzieciaków - z pewnością zrobiłabym wszystko, aby dostały się do "Przyjaciół Włóczykija".
  • sylkoko Re: Przedszkole nr 75 Przyjaciele Włóczykija 23.03.15, 00:36
   Za 3 miesiące przedszkole Włóczykija kończy nasz "pierdorodny" Synek. Smutek już nas prześladuje, ponieważ to najfajniejsze miejsce na świecie. W kolejce na przygodę z tym przedszkolem czeka nasza Córcia i mamy nadzieję, że uda nam się tam Ją zakotwiczyć.
   Niesamowita kadra -oddane, kochane, troskliwe Ciocie. Każda Ciocia zna nie tylko Dzieci ze swojej grupy ale także innych grup.
   Pani Dyrektor, która także zna każde Dziecię z imienia i przebywa z nimi kiedy tylko może - czas zabiera w końcu obowiązkowa biurokracja:))
   Oddanie i poświecenie - zawsze możesz zapytać o postępy w rozwoju i nauce dziecka - jeśli tylko cos się dzieje zawsze możesz skorzystać z profesjonalnej porady.
   Świetna kuchnia domowa - żadne posiłki cateringowe. Całość zbilansowana i przygotowana także dla alergików. Pani wprowadzają nowości zdrowotno-kulinarne - jak choćby amarantus, o którym dowiedziałam się w przedszkolu:) Każdego dnia na stołach w każdej grupie stoją wielkie miski pokrojonych warzyw i owoców gotowych do schrupania pomiędzy posiłkami.
   Imprezy, imprezy, atrakcje - ilość wycieczek i imprez jest ogromna. W miesiącach letnich w tygodniu po 2 wycieczki w ciekawe, nietuzinkowe miejsca.
   Pisać można długo. Polecam każdemu i wiem, że odprowadzając Dziecię tam, ma Ono zapewnioną najlepszą opiekę jaką można dziecku zafundować podczas naszej nieobecności.

   --
   Franuś, 1 grudnia 2008
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka