Dodaj do ulubionych

Przedszkole Skrzat w Koziegłowach i Nr 127 w Pozn.

01.10.08, 17:16
Czy ktoś mmoże podzielić się opinią nt przedszkola w Koziegłowach;
mój wnuk tam chodzi, i z tego co słyszę nie jest Mu tam dobrze.
Zmiana przedszkola nie jest chyba najlepszym pomysłem, ale jeżeli
nic się nie zmieni, to trzeba będzie tak zrobić. Rozważamy
przedszkole nr 127 w Poznnaiu, będę wdzięczna za opinie
Edytor zaawansowany
  • kicia852 30.12.08, 19:44
    Witam!
    Warto zajrzeć do Klubu Przedszkolaka w Koziegłowach na ulicy Kanałowej. Mój
    siostrzeniec tam chodzi i jest zadowolony:) Miłe, sympatyczne panie, ciekawe
    zajęcia,duże sale, zajęcia dodatkowe, podział na grupy max 15 os. Z tego co się
    orientuję przedszkole Skrzat mieści się w bloku i ma o wiele mniejsze pomieszczenia.
    Warto przejść się i przekonać.
    Pozdrawiam
  • marysia1361 05.01.09, 18:55
    Bardzo dziękuję za informacje, trochę czasu minęło i już
    przeniesiony został przedszkolak do Przedszkola Majster Klepka" w
    Poznaniu. Gorąco polecam to przedszkole!!!
  • kamila5555 07.01.09, 22:38
    Jeśli chodzi o przedszkole Skrzat - to przechowalnia dzieci: mało
    wyjść, mało zajęć dydaktycznych, b. mało zabawek, słowem- mało
    ciekawie. Też noszę się z zamiarem zabrania dziecka.
  • han-naw 19.06.09, 00:00
    Moje dziecko chodziło tam 4 miesiące.Młoda wychowawczyni tylko
    skarżyła, że jest "niegrzeczne" i zdawała mi relacje z jego
    nagannych zachowań (gasi światło w łazience, wchodzi na stół).Dla
    obiektywizmu dodam,że pracowały tam też inne, miłe i uśmiechnięte
    panie. Synek chodził do przedszkola coraz bardziej niechętnie, każde
    poranne wyjście z domu i zostawienie go wiązało się z płaczem. W
    obecnym przedszkolu ma tyle ciekawych zajęć, że nie ma czasu psocić,
    chodzi chętnie i uwielbia swoją panią.
  • synergie 28.07.09, 11:57
    W ankiecie wypełnionej przez rodziców w kwietniu tego roku w Przedszkolu
    "Skrzat" w Koziegłowach na pytanie "Czy polecił(a)by Pan(i) przedszkole innym
    rodzicom?" 80% odpowiedziało "tak", 16% "raczej tak", a 4% "pół na pół".
    Tyle w sprawie reprezentatywności opinii na forum ,)
    --
    Porozmawiaj o poznańskich przedszkolakach i przedszkolach na:
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=33711
  • bianka_85 28.07.09, 21:55
    Co do przedszkola Skrzat, to chciałabym powiedzieć, że moja koleżanka posyła tam
    synka i nie jest zadowolona, ponieważ zajęcia dydaktyczne są mało interesujące
    dla dzieci, nieefektywne, mało rozwijające je pod względem intelektualnym
    manualnym czy fizycznym. Nauczycielka nie potrafi zaciekawić dzieci, dzieci się
    nudzą. Natomiast było wcześniej wspomniane o Klubie Przedszkolaka Wesołe Pszczółki.
    Chciałabym się na ten temat wypowiedzieć bo mam pewne doświadczenia w tej
    kwestii. Moja przyjaciółka pracowała w tym przybytku niedoli jakiś czas, i
    musiala stamtąd uciekać bo szanowny pan S- właściciel tejże placówki doprowadził
    ją do nerwicy. Jest to osoba o braku kultury osobistej, która nie ma żadnego
    podejścia do dzieci ( jako przykład podam, że zamykał jednego chłopca u siebie w
    gabinecie i np zakładał mu karton na głowę lub gdy chłopiec posiusiał się w
    spodenki kazał mu przez pół dnia chodzić w takich spodenkach i majtkach, targał
    go za ucho ) Także jak widać są to metody rodem ze średniowiecza a nie XXI
    wieku. ta osoba nie ma nic wspólnego z prowadzeniem takiej placówki. Jedzenie
    było obrzydliwe, korzystali z kateringu z osiedlowego baru, lub gotowała żona
    tego pana, a wtedy daniem głównym były gotowane parówki z ziemniakami. Żenada,
    prawda? Aż strach posłać tam dziecko. A nauczycielki? nie dawały sobie rady
    kompletnie.
  • synergie 10.08.09, 14:37
    Droga Pani,

skoro Pani koleżanka jest tak niezadowolona, to po co posyła tam dziecko?

--
  • pyza2009 12.10.10, 17:30
    a skad tak szczegółowe dane?! czyżby był pan/pani w dyrekcji tegoż "przedszkola"?!
  • synergie 28.04.11, 14:17
    Tak. Nie rozumiem tylko stąd ten cudzysłów.
    Do naszego przedszkola uczęszcza ponad setka dzieci, więc rozumiemy, że zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.
    Jeśli ktokolwiek z rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola jest niezadowolony to chętnie się z nim spotkamy i porozmawiamy.
    Często przychodzą do nas rodzice i mówią, że ich dziecko chodzi do przedszkola x czy klubu
    malucha y i jest tam tak fatalnie a u nas tak fajnie. I czego to dowodzi? Niczego. Może tak jest, a może nie. Reprezentatywna jest opinia wszystkich rodziców.
    W ostatniej ankiecie nasze przedszkole poleciłoby 90% rodziców, 8% raczej, a 2% pół na pół.
    Takie są fakty.
    A internetowe wypowiedzi w stylu "w przedszkolu a mojemu dziecku było tak strasznie źle a w przedszkolu b wszystko jest takie wspaniałe" trudno traktować poważnie.
    --
  • jooola 29.08.10, 11:57
    witam,

o tym przedszkolu za wiele nie slyszalam
    ale jesli cos bedzie nie tak, wiem, ze na dniach otwieraja jakas Gugulandie, czy cos takiego. moze warto tam sprobowac.
  • szymanekpawel91 07.12.10, 11:27
    Już 12 grudnia, JEDYNE, WYJĄTKOWE, MIĘDZYNARODOWE MIKOŁAJKI w POZNANIU!!!
    International Santa Day
    Międzynarodowe Mikołajki skierowane są do przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat. Program obejmuje liczne gry
    i zabawy dla dzieci głównie w języku angielskim ze względu na międzynarodowy charakter naszego wydarzenia, jaki
    i całej naszej organizacji. Nie zabraknie również konkursów i loterii oraz PACZEK.
    Przewidziane są:
    - zabawy z Mikołajem
    - ozdabianie Pierników
    - wiele piosenek po angielsku
    - liczne gry i zabawy
    - wyścigi przy nauce liczb i kolorów po angielsku
    - dla każdego dziecka upominki
    - konkursy, atrakcyjne nagrody do wygrania
    I wiele, wiele innych…

Nie zapominamy również o rodzicach: Dla rodziców organizujemy warsztat - Jak wspierać dziecko w rozwoju emocjonalnym i intelektualnym - "WZORCE MYŚLENIA A EMOCJE – EMOCJE A UCZENIE SIĘ" prowadzone przez Akademie Nauki oraz filmik „ciekawostki ze świata”.
    Dokładny program oraz tematyka szkolenia:
    "WZORCE MYŚLENIA A EMOCJE – EMOCJE A UCZENIE SIĘ".
    Każde dziecko ma swój indywidualny sposób komunikowania się ze światem, z którego wynika jego styl uczenia się. Na warsztatach omówimy Wzorce Myślenia, którymi posługują się dzieci, oraz jakie są mocne i słabe strony poszczególnych stylów uczenia się. Przyjrzymy się skąd mogą brać się takie problemy jak dysleksja, dysgrafia, dysortografia, jak można im przeciwdziałać i je minimalizować. Powiemy również kilka słów o ADHD.

1. Mózg w „świecie” informacji
    - rola świadomości w procesie przetwarzania wiedzy
    - nieświadome procesy, kluczem do zrozumienia i zapamiętania informacji
    2. „Kanały” percepcji
    - zmysłowe okna na świat
    - ciało, które dostarcza bodźce
    3. Wzorce Myślenia – współzależność ciała i umysłu w procesie uczenia się i komunikowania się ze światem.
    - dlaczego dzieci siedzą godzinami nad lekcjami, które mogłyby odrobić w kilkadziesiąt minut?
    - czy mózg ma „wyłącznik”?
    - doświadczenie „wyłączenia” pracy mózgu
    4. Wzorce w relacjach
    - konflikty i nieporozumienia w relacjach wynikające z różnej percepcji i praktyczne sposoby ich rozwiązywania
    - ciekawy eksperyment na temat percepcji nauczycieli, który przeprowadzili polscy psycholodzy
    - ADHD – choroba czy błąd relacyjny – badania amerykańskich i polskich naukowców
    5. Dysleksja, dysgrafia i dysortografia w świetle wzorców
    - dlaczego w Japonii jest tylko 0,01% dyslektyków?
    - czy polskie dzieci „muszą” mieć dysleksję?
    6. Mocne strony Wzorców
    - każde dziecko ma swoje miejsce w świecie
    7. Myślenie- emocje – ciało
    - błąd, który popełniają rodzice
    - optymalne wyposażenie pokoju do nauki w domu

International Saint Day odbędzie się 12 grudnia w Prywatnej Szkole Podstawowej Językowo-Informatycznej (przy ulicy Berwińskiego 2/4 – na prawo od szkoły podstawowej nr 26, naprzeciwko parku Wilsona) w dwóch turach.
    - od godz. 11:00 - 13:00
    - oraz druga od 13:30 – 15:30
    Liczba miejsc jest ograniczona. Chcemy aby każde dziecko było zadowolone, dlatego na jedną turę możemy maksymalnie zapisać 40 dzieci. Ilość rodziców nie jest ograniczona – zapraszamy zarówno mamę, jak i tatę. Zgłoszenia będą trwały do 10 grudnia lub do momentu wyczerpania miejsc. Dlatego prosimy w miarę możliwość przesyłać nam zgłoszenia na niżej podany adres mailowy:
    miedzynarodowemikolajki@gmail.com
    lub stronie internetowej:
    www.miedzynarodowe-mikolajki.yoyo.pl/
    Kontakt z koordynatorem projektu:
    Roksana Ososińska
    + 48 508 226 789
    Mail: roksana.ososinska@aiesec.net

Informacje jakie będą potrzebne przy zapisach to:
    • Imię i Nazwisko dziecka
    • Kontakt do jednego z rodziców
    • Ilość osób chętnych na część szkoleniową (ilość rodziców/opiekunów)
    • Nazwa Przedszkola

Wydarzenie będzie trwało 2 godziny, jednak abyśmy mogli zrealizować wszystkie założone zabawy oraz w pełni wykorzystać czas szkoleniowy, prosilibyśmy o przybycie na czas, a najlepiej nawet 5-10 minut wcześniej. Specjalnie na czas wydarzenia zorganizowaliśmy dodatkowe miejsca parkingowe, na terenie boiska szkolnego - szkoły podstawowej nr 26. Wjazd od strony Berwińskiego, na przeciwko parku Wilsona.
    Zachęcamy do przyjścia!
    Organizatorzy:
    AIESEC (Roksana Ososińska, Katarzyna Gotowała , Mateusz Karpiński, Agnieszka Kołodziejczak, Paulina Stefańska, Paweł Szymanek)
  • drzewachmuryziemia 01.04.14, 12:32
    Mój syn od miesiąca chodzi do Skrzata w nowym bloku i jestem bardzo zadowolona - nie ma tam Bóg wie jakich zabawek i hiperciekawych zajęć, ale są bardzo miłe, ciepłe Panie, które traktują dzieci indywidualnie, zawsze mogę z nimi porozmawiac, zadzwonić, jak dziecko się czuje - a to dla mnie, mamy ciężko adaptującego się 3-latka jest najważniejsze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka