Dodaj do ulubionych

Handel detaliczny-umiera??

22.05.15, 07:15
Witam wszystkich
Wiem że temat który poruszam jest wielokrotnie poruszany ale muszę ...
Jak wygląda u Was handel gdyż u mnie od początku roku to koszmar
Tendencja jest wyraźnie spadająca i nie chodzi tu o jakoś towaru ( sprzedaję w systemie na wagę ) lecz o brak klientów ( mam 3 sklepy w różnych miejscowościach )
O jakość towaru się nie martwię gdyż mam sprawdzonego dostawcę
Mam konkurencję w postaci sklepów sieciowych ( nazwy zostawię dla siebie ) ale te sklepy są od 3-4 lat i jakoś sobie wszyscy pracowaliśmy ale od początku roku - KOSZMAR !!- BRAK KLIENTÓW !! - w dzień dostawy jest OK ale reszta tygodnia to spadki na poziomie 40 % porównując z ubiegłym rokiem
Pzdr.
Edytor zaawansowany
  • elincia80 22.05.15, 07:40
    widać twój towar nie jest ok skoro tak chętnie nie wpadają jestem krotko ale nauczyłam się ze to co się mi nie podoba to nie musi kupującym.System wagowy nie pozwala tyle zarobić co wycena:)
  • us-pol_clothing 22.05.15, 14:04
    Delikatnie tylko zasugeruję, że inność, nowość, niebanalność to jest klucz do sukcesu. Pewnie to co znajdują w Twoim sklepie klienci mogą znaleźć w innych, więc nie ma co się dziwić że jest kiepsko. Nuda i tendencja nie przywoła klienta.

Nasza hurtownia właśnie z tą "innością" występuje i choć jesteśmy na rynku dopiero 2gi miesiąc, detaliści z błyskiem w oku do nas wracają, twierdząc, że takiego towaru w takiej cenie nie widzieli dawno. Pozdrawiamy i zapraszamy do oglądnięcia nowych filmów poglądowych

www.facebook.com/UsPolClothing

• annakorba 23.05.15, 05:10
    żal mi się robi takich "hurtowników"
  • us-pol_clothing 23.05.15, 10:47
    dzięki za troskę, ale nie trzeba ;)
  • toczek111 23.05.15, 16:37
    wszystkie hurtownie mają wszystko najlepsze tylko ceny zabijające, ciekawa jestem do jakiej kwoty dojdzie pod koniec roku...
  • usedclotheshallgreen 05.06.15, 17:42
    mix odziezowy c4c odziez jest czysta ladna placimy najwieksza cene w UK na skupie odziezy
    nie oferujemy bardzo wielkich ilosci poniewaz pracujemy na jakosc a nie na ilosc. zapraszamuy do zapoznania sie z nasza strona i zapraszamy na zakupy
    www.usedclothescollection.uk

• usedclotheshallgreen 05.06.15, 17:43
    www.usedclothescollection.uk
  • ciuchofan 05.06.15, 21:44
    Jak zwykle spamy reklamowe. macie mało towaru i szukacie klientów po forach. tylko naiwne świeżaki na to się nabiorą.
  • odziezuzywana-sklep 22.05.15, 18:30
    skoro mój towar nie jest ok ( nie widziałaś go ) to oznacza że wszystkie sklepy tak mają??
    System wagowy pozwala zarobić tylko trzeba wiedzieć jak wyeksponować towar i jak go ułożyć
    Z pewnych źródeł wiem że inne sklepy w mojej okolicy maja ten sam problem - BRAK LUDZI !! ale widać dotknęło to tylko mnie z całym szacunkiem twój "krótki staż" nie jest dla mnie wykładnikiem ( jestem na rynku 10 lat )
  • toczek111 22.05.15, 20:55
    Z tego co wiem i gadam również z innymi osobami prowadzącymi sklepy,problem jest wszędzie. Albo ludzie mają przesyt albo nie mają kasy i przyzwyczaili się do systemu złotówek dlatego latają po sieciówkach na obniżki. Z tego co widzę u nas jest podobnie ludzi mało i to jest duży ból.
  • elincia80 23.05.15, 08:02
    moim zdaniem robicie błąd to kiedyś się wywieszało towar i sam schodził teraz trzeba mieć coś nowego i wcale nie za złotówkę, złotówki niech zostawiają w sieciowkach u nas juz banknoty;p przegrywa mały detalista bo sieciowka ma to samo co on ale taniej
  • toczek111 23.05.15, 09:57
    a Ty masz co Elincia80?
  • mimiszka 23.05.15, 11:41
    I sieciowki maja problem,ludzi nie przybywa ,raczej ubywa ,kazdy ma pełne szafy nie kupuja juz pełnymi siatkami ,ale jedna dwie rzeczy i nawet w dniu dostawy jest o wiele mniej osob. Po prostu juz sie przejadlo i tak bedzie jak na zachodzie parę sklepow i koniec.A poza tym nie oszukujmy się towar w hurtowniach jest po prostu za drogi.
  • lumpeksowo 24.05.15, 07:45
    Rynek się przejadł, wykruszą się najsłabsi. w sieciówkach też już nie ma rewelacji. Kryzys nie dotyczy tylko branży lumpeksowej. Prowadzę również inną działalność i też jest słabiej niż w latach ubiegłych. Aktualnie zmieniam duże sklepy na mały i bazuje na selekcjonowanej odzieży - nastały czasy, gdy klient woli zapłacić więcej a kupić coś fajnego.
  • odziezuzywana-sklep 24.05.15, 10:03
    widzę że wszędzie w Polsce jest ten sam problem......brak klientów!! Chyba nie ma znaczenia czy sklepy sprzedają wycenę czy na wagę trzeba to przeczekać u mnie klienci nie narzekają na jakość towaru bo jest ich mało a jeżeli już są to mówią " po co mi kolejna tunika, żakiet, kurtka itp. ) U mnie w miejscowości jest kilka sklepów sieciowych i tez nie maja kokosów ale mam takie wrażenie że era sklepów wielkopowierzchniowych mija....i tego sobie i Wam życzę
  • toczek111 24.05.15, 10:13
    Zgadza się każdy ma już po kilka rzeczy i teraz szuka czegoś fajnego w dobrej cenie i żeby było niepowtarzalne. Mam klientów, którzy też tak mówią i dlatego nie kupują. Chodzą za konkretnymi rzeczami. A jak u Was idzie odzież męską?
  • odziezuzywana-sklep 24.05.15, 13:01
    Z odzieżą męska jest różnie musi być markowe i najlepiej sportowe
  • toczek111 24.05.15, 13:35
    no tak tylko to akurat w hurtowniach też sporo kosztuje
  • toczek111 24.05.15, 13:35
    a w niesorcie to się trafia wiadomo co
  • odziezuzywana-sklep 24.05.15, 15:22
    Ja pracuje od 10 lat na niesorcie ale omijam pośredników w Polsce i wiem że sa dobre niesorty ale pod warunkiem że nie tykają się ich nasi hurtownicy
  • toczek111 24.05.15, 15:28
    To zazdroszczę dostępu do takowego, bo znaleźć takiego w dzisiejszym czasie to skarb
  • elincia80 25.05.15, 07:44
    moim czasem to era nie sortu sie skonczyla zwlaszcza angielskiego gdzie ma go kazdy i kazda sieciowka
  • toczek111 25.05.15, 11:21
    pewnie tak a era czego się zaczęła Twoim zdaniem?
  • benek136 25.05.15, 12:10
    Ceny jeszcze raz ceny w hurcie sa za wysokie i nie adekwatne do jakosci towaru .trudno płacic po 40 -60 zł za rózne wymyslne cremy i jak to pózniej sprzedawac. A ludzie szukają sami nie wiedzą czego.
  • toczek111 25.05.15, 12:11
    zgadza się.
  • agax03 25.05.15, 13:30
    Umiera i to na maxa potwierdzam-i wydaje mi się,że tu nie ma nic na rzeczy nawet towar-mój dostawca sam postanowił otworzyć sklep w Polsce -towar z pierwszej ręki -wybierany 90%metek oczywiscie wybierane z naszego niesortu cena za cream 30zł za kg..Uwierzycie???sklepik ma 3 miesiąc i zastanawia się nad zamknięciem-przeskoczyły go podatki zusy i wynajecie lokalu. Nie wydala na opłaty-hmmm no ile prościej wpierd...komuś towar na kg za 50zl za kg i mieć czysty zysk
  • elincia80 25.05.15, 13:54
    obok siebie mam sieciowke piętrowa 600 lub nawet 800m2 to wiadomo ze nie będę rzucać niesortu angielskiego jak oni bo padnę , wiec stawiam na odmienny towar i wchodzą do mnie klientki i chwalą , a wy może narzekacie bo kiedyś było miodnie a teraz już nie,ja nie wiem jak było bo handluje krotko
  • mimiszka 25.05.15, 14:46
    Nie pisz bajek ,bo ja handluję roznym towarem belgijskim ,szwajcarskim,włoskim i zadnym niesortem lecz bardzo dobrej jakosci czysciutkim ,modnym,na czasie ,ale po prostu ludzie maja przesyt ikupuja to co konieczne.Oczywiscie sa dni kiedy jest bardzo dobrze ,ale sa dni kiedy jest posucha ,a to juz odbija się na kasie.Rynek jest niestabilny i z miesiaca na miesiac widac dołowanie.
  • detal-ista 25.05.15, 20:57
    Powtarzam to cały czas i będę powtarzał. Era lumpeksów kończy się i nikt nie ma na to wpływu. Ciuchy na wyprzedażach w galerii po kilka złotych, tania "chińszczyzna" , wszędzie gdzie się nie obejrzysz butiki, sklepy z nową odzieżą. To zabija sens istnienia sklepów z odzieżą używaną i trzeba się z tym pogodzić. Lumpeksy były dochodowe w czasie zmian, zachodzących w Polsce.
    Obecnie ten biznes, chyli się ku upadkowi. Jedyne co jeszcze jest przydatne dla klientów to wyprzedaże po 2 lub 1 zł, gdzie klient może zakupić odzież do pracy, do ogrodu lub do zabawy na przeróbkę, po inny ciuch pójdzie do normalnego sklepu i kupi nowy za parę groszy.
  • odziezuzywana-sklep 25.05.15, 21:44
    Widzę że sa różne opinie na temat tego co się dzieje w handlu odzieżą i każdy ma swoją rację ja wiem jedno brak klientów i to jest główna przyczyna tego co się dzieje, prócz tego dochodzi temat sklepów sieciowych takich jak min, wtórpol którzy sprzedają odzież w ostatni dzień po 1 zł
    Dziś może i ma znaczenie jakoś towaru ale co z tego skoro nie ma go komu sprzedawać sięgając pamięcią kilka lat wstecz chyba rok 2009/2010 był podobny problem( brak klientów sieciowe sklepy powstawały jak grzyby po deszczu a do tego "WIRTUOZI CIUCHOLANDÓW tzn osoby które dostały dotację z UP i myślały że złapały Pana Boga za nogi) i to wszystko popsuło rynek mam nadzieję że to minie
  • toczek111 25.05.15, 21:45
    Jak widać wszyscy mamy podobne doświadczenia, wszędzie brak klientów ale są tacy jak Elincia80 którzy na to nie narzekają to ciekaw jestem czym Ty handlujesz, że masz tylu klientów i tak chwalą, bo aż dziwne, że każdy zauważa kryzys w tej branży a Ty nie.
  • elincia80 26.05.15, 07:33
    ale ja nie mowie ze mam kokosy ,spokojnie sb handluje a widze kto nie handluje : ci co maja lokal w slabym miejscu bo skusił czynsz i ci co zamiast wymieniać dowieszaja towar no proszę was
    towar trzeba wymieniac, moze profil na FB
  • toczek111 26.05.15, 21:48
    i jak cały ściągasz?czy sprzedajesz do cna, bo jakoś nie wydaje mi się to na ten czas możliwe
  • niesort-irlandia2014 26.05.15, 13:44
    zapraszam po nie sort bezposrednio do Irlandii
    prosze o meila wysle oferte
    zapraszam
  • zuzka2015 27.05.15, 08:04
    Witam, ja sklep mam od grudnia i obok rynku ale i tak nie mam za dużo ludzi, wchodzą mówią, że towar fajny i wychodzą, utargi to 150 zł, no katastrofa nie wiem czy nie zmienić lok
  • elincia80 27.05.15, 08:32
    dostawa obznizka dorzutka obznizka(chowajac co ladne) obnizka total przecena
  • toczek111 27.05.15, 09:35
    to u mnie byłaby większość do schowania, głupiego robota przecież ludzie się kapują to co potem jest wywieszane a było schowane
  • elincia80 27.05.15, 10:08
    chowam tak 3 lub 4 razy i po miesiącu mam na dostawę czy dorzutke z schowanych:)
    no tak lepiej opierać się o ladę i dłubać w nosie haha albo w drzwiach popalac fajkę jak to widuje czasem jadać do pracy:) pozdrawiam
  • mimiszka 27.05.15, 12:00
    Jak się prowadzi hurtownię,to pewnie ze najlepiej ,żeby klient nic nie robił tylko przyjezdzał po towar ,najlepiej cztery razy w miesiącu ,albo częsciej i zostawiał pieniazki ,i dlatego elincia tak bardzo namawia do czestych dostaw ,ale dzisiaj jest to nierealne ,nawet nie wszystkie sieciówki tak robią
  • toczek111 27.05.15, 12:50
    o proszę to Elincia80 prowadzi hurtownie?a jaką chętnie się dowiem? skoro taki dobry towar ma i tak jej idzie :) a pogoda nastraja wszystkich do kupowania szczególnie teraz jak lata ma nie być, nono
  • elincia80 27.05.15, 12:52
    ze co ze niby jestem hurtownikiem??
    u mnie wszystkie sieciowki maja dostawę tydzień w tydzień a jak ma człowiek do sklepu zagladac skoro od 3 tygodni wisi to samo, kupuje tydzień w tydzień 60-80kg odzieży
  • zuzka2015 27.05.15, 12:57
    Ja też mam dostawy co tydzień i przecenie w sobotę ale i tak jestem zapchane i nadal mało ludzi. Co robić?, zmienić lokal,ulotki poroznosiłam po całym mieście, na ulotce rabat, do ręki roznoszenie też.
  • zuzka2015 27.05.15, 13:03
    Ja też mam dostawy co tydzień i przecene w sobotę ale i tak jestem zapchana i nadal mało ludzi. Co robić?, zmienić lokal,ulotki poroznosiłam po całym mieście, na ulotce rabat, do ręki roznoszenie też. Tu u nas są dwa sklepy co co środę po 2 zł ale to sieciówka,ja tak robić nie mogę bo szt mi wychodzi lepszego po ok 8 a tańszy po 4,50 zł i jak tu się rozkręcić. :(
  • odziezuzywana-sklep 27.05.15, 20:35
    Mam wrażenie że ludzie maja przesyt ciuchów i nie ważne czy to nowe ciuchy czy nie a do tego brak kasy i coraz droższe życie więc jak mają wybór ciuch czy opłaty to wybiorą to drugie może jak w szafach klientów się zluzuje to zaczną nas odwiedzać
  • mmasima 27.05.15, 21:08
    Tak czytam wpisy elincia80 to albo babka ma wybujała wyobraznie ,albo dotacyjna -,bo skoro ma sieciówke obok siebie o pow. 600-800 m to jakim cudem dowiesza 60-80 kg towaru, tygodniowo?? Z wyliczen wynika ze sprzedaje ok 300 szt tygodniowo,miesiecznie 1200 szt x (kazdy wie o czym mówie ) i jezeli idzie na obrót to trzepie niezła kase!!!Ale ja w bajki nie wierze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przy tym obrocie powinna juz miec siec sklepów i swoja hurtownie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • toczek111 27.05.15, 21:29
    no właśnie też mi coś się tu nie widzi, no ale każdy ma swoje podejście. U mnie wiszą metki i to modne i ludzie się szczypią żeby wydać 15 zł więc jakoś nie wydaje mi się, że towar jest opatrzony tylko brak kasy w portfelach.
  • elincia80 28.05.15, 10:05
    200kg sprzedanej odzieży miesięcznie to dużo? gdzie na części się zarabia cześć się przecenia?
    gdzie za lokal 2500 swój zus 1000 jeszcze musi zostać na towar i na mnie
  • elincia80 28.05.15, 10:07
    tu opinii własnej napisać nie można bo zaraz atakują i oskarżają
  • agax03 28.05.15, 11:52
    No bo chyba Ty jedna jesteś -co ci się super sprzedaje.Ja mam sklepik -już się kończy-a w sklepiku internetowym sprzedaż od stycznia zjechała do 10%..Albo coś chcesz tu zareklamować...albo masz swój lokal
    albo towar masz za darmo-innej obcji nie ma!..No chyba,że jeszcze ten super towar co masz ,poprostu upłynniasz naiwnym-jako cream na kg:):):):)Jeszcze widzę takich na forum:):)
  • elincia80 28.05.15, 13:55
    nic nie reklamuje nie chwale sklepików jest masa jakby tak nie szlo to wszyscy by padli wiadomo kokosow nie będzie ale idzie zarobić więcej jak na etacie w markecie i na prawdę narzekanie na forum wam nie pomoże
  • elincia80 28.05.15, 14:00
    albo wiem pamiętacie jak kiedyś było lepiej jest gozej i plącz ze źle...ja mam krotko i może przez to lepiej ogarniam realia
  • agax03 28.05.15, 15:22
    No ja już na zus który wynosi 1200zł nie urabiam i zastanawiam się własnie nad etatem w markecie.bo robienie na lokal zus i podatki od dochodu ,księgowych i strony internetowe to już przestaje być zabawne!!!
  • benek136 28.05.15, 15:57
    juz nic nie bedzie tak samo ,wchodzą nowe pokolenia i one mają w nosie ciuchy uzywane .Tak jak na zachodzie -szuka sie w tych sklepach jakis wyjjatkowych sprzed paru lat Vintage ,a nie do codziennego noszenia.
  • detal-ista 28.05.15, 19:05
    I to jest właśnie całe trafne podsumowanie tematu. Jednak, ludzie nie chcą się pogodzić z tą myślą. Stare pokolenia, które ubierały się w lumpeksie zaczynają powoli "zanikać", a młodzież nie chce kupować w takich sklepach, skoro woli poczekać na przeceny w galerii i kupić NOWĄ markową bluzkę za 5 zł w znanej sieciówce.
  • zuzka2015 29.05.15, 07:48
    Czy zmiana lokalu może rozkręcić sklep i przyciągnąć klientów. Czy lepiej zostać na starym i może się rozkręcić. Sklep od grudnia 2014.
  • elincia80 29.05.15, 07:59
    detalisto nowa bluzke markowa za 5zl?....no nie u mnie najtańsza siecowka jest HM i najtaniej co widzę to zwykły t-shirt na przecenie za 20 zl ale to zwykla koszulka bez fajnego fasonu czy wzoru:) obok denim ale dzinsy to już 110 -140zl:) wiec nie idzie bo as tak bogaci i kupują w galeriach?

zuza nie szukaj pomocy na forum bo jej nie otrzymasz
  • detal-ista 03.06.15, 18:32
    Chodziło o bluzeczki. Są czasami "nocne wyprzedaże" i można kupić w cenie 5 zł.
    Jednak spójrzcie przykładowo na ceny w dyskontach. Obecnie oglądam gazetkę internetową jednej z z "sieci" takich dyskontów i widzę szorty od 4,99 do 15 zł, bluzki z licencją disney po 15 zł, sukienka dziecięca 10 zł, bluzki dla dorosłych 10-20 zł, tuniki do 30 zł, wszystko modne fasony i teraz jak to przełożyć na ceny w lumpeksach? gdzie za podobne modne fasony, trzeba wziąć podobną cenę lub większą. A mało kto zaczyna patrzeć na markę, jeżeli ma zapchane szafy. Klienci wolą kupić teraz po jednej nowej rzeczy w sezonie i wyrzucić.
  • zuzka2015 03.06.15, 08:11
    Byłam wczoraj u nas w mieście w lumpex,który otworzył się ze dwa miesiące temu, duży, mają jeszcze jeden w innej miejscowości jeszcze większy. Jestem w szoku jaki mają super towar, za ladą stoi właściciel i wie,że mam mały sklepik więc sobie pogadałam, cały towar z niesortu- taki towar to ja kupuję w super cremie i jeszcze takiego nie ma. No zazdroszczę ,że takie dojście ma. Ludzi też sporo było, ceny ma od 3-30.Sama wydałem 110 zł i wszystko z metką wzięłam.

• neomi32 03.06.15, 08:27
    No proszę i co to Anglik czy jaki?
  • zuzka2015 03.06.15, 08:33
    Raczej anglia bo dla córki kupiłam bluzki River Island, a dla siebie atmosphere, no cud malina. No ja takiego nie ma. I to nie jest sieciówka.
  • neomi32 03.06.15, 08:38
    no to taki niesort to super sprawa
  • niesort-irlandia2014 03.06.15, 11:03
    zapraszam po irlandzki nie sort
  • flodi 03.06.15, 10:11
    I Twoja wypowiedź Zuzka jest dowodem na to, ze dobry towar istnieje.
    Za dużo jest hurtowni, importerów, dostawców ... Bo wielu z nich sprzedaje odpad ze swoich sklepów, ze swoich posortów...
    Ja jestem zdania, ze liczba sklepów spadnie, ale liczba hurtowni tez spadnie z czasem,bo nie będzie juz co chwile skoczków otwierających sklepy, którym szajs sie sprzedaje i pózniej mówi, ze inni klienci są zadowoleni. hurtownie upychające posklep nie bedą miały komu juz go sprzedawać, wiec sie zlikwidują. Dojdzie do tego,ze hurtownie bedą musiały walczyć o klienta, a nie wciskać kit. Góra rok daje!
    To co sie zrobiło w Polsce sorty, creamy, metki, first grade etc... Juz więcej nie mozna wymyślić, tylko trzeba to skorygować do poziomu towaru używanego czyli niesortu... Jak ktoś pozbywa sie rzeczy, to nie myśli, czy będzie jego bluzka należała do creamu... A dobry niesort, to nie są zdechłe myszy, brudne podpaski i obsrane pampersy.
    Sieciówkom tez bedzie gorzej, bo ludzie chcą jakości dziś, a nie ilości. Co z tego, ze zaczyna sie tydzien od 30 zł za kg, a kończy 2 zł za sztukę, jak to są tak sciuchrane rzeczy, ze nie ma w czym wybierać, no ale jak sie opiera towar na czyimś posklepie...
  • odziezuzywana-sklep 07.06.15, 12:18
    Jestem tego samego zdania co flodi jeżeli pseudo hurtownicy upadną i ich sklepy to powinno wszystko wrócic do normy nie oszukujmy się nie da się zarobić na koszty + minimalny zysk robiąc wyprzedaże po 1 zł nawet wielkie sieci muszą mieć sklepy zyskowne a przy dzisiejszej koniunkturze jest to mało realne przetrwają średnie sklepy gdzie właściciele dbaja o jakoś towaru i dbają o klientów
  • flodi 07.06.15, 15:39
    Rownież sie z Tobą zgadzam,ze zostaną średniaki...a nie wielkopowierzchniowe sieciówki, ktore przerzucają miedzy sklepami ciuchy. Bo bedzie mniej sklepów, a hurtownie komuś bedą musiały sprzedawać swój towar. A jak wcisną szajs, to ewentualnie raz... Wiec zaczną walczyć o klienta (detaliste),aby sprzedawać mu towar regularnie (bo w końcu hurtownie zrozumieją idee, ze jeśli detaliscie bedzie sie dobrze wiodło, to i bedzie brał więcej towaru od hurtowni, a to tez wiąże sie z jej zyskiem).
    Kiedyś wszystkim wydawało sie, ze lumpeks to najłatwiejszy biznes, worek szmat, kosz,zeby je wrzucić,lokal i samo pójdzie...-taka była powszechna opinia społeczeństwa. Dziś to sie zmieniło, ludzie juz wiedza, ze trzeba niezle sie przy tym narobić. A skoro juz wiedza, to era sklepów otwartych do pół roku i pózniej likwidacji po 1 pln wszystko, rownież sie skończyła.
    Nie wiem, czy pamiętacie jeszcze hurtownie twój udany start i te boskie filmiki, jak tir podjeżdżał pod oborę...ile tam osob wierzących w dobry towar, otwierających sklepy nacieło sie... Ja sama ryczałam jak bóbr, jak kupiłam 'super' towar z Szaflandii z Warszawy... I co, juz ich nie ma, bo komu maja swój shit sprzedawać, nikt nie kupi.
  • ciuchofan 11.06.15, 09:50
    Myślę że porównanie tego biznesu do wypożyczalni kaset video jest nie adekwatne chociaż za parę lat kto wie czy to nie byłby właściwy przykład. to jak powiedzcie mi zarabiają i utrzymują się ludzie którzy maja jeden mały sklepik do tego jeszcze z wiecznie brudnymi witrynami.
  • elincia80 03.06.15, 10:20
    czyli hurtownie bez sklepów trzeba mieć w miarę fajnym towarem:) albo przed zakupem zajrzec
  • niesort-irlandia2014 03.06.15, 11:20
    elincia80
    zapraszam po nie sort bezposrednio od skupów C4C
  • odziezuzywana-sklep 04.06.15, 18:54
    Kolego o niku niesort-irlandia 2014 załóż sobie swój wątek na forum a nie ciągle tu zaśmiecasz naszą dyskusję swoją reklamą - skoro masz taki suuuuper niesort to po co się reklamujesz?? klientów Ci brakuje??
  • elincia80 03.06.15, 13:09
    mam swojego dostawce nie dziękuje tych co reklamują się co chwile w każdym poście omijam widać macie syf skoro wam nie schodzi
  • niesort-irlandia2014 03.06.15, 14:14
    a moze poprostu mamy wiecej ubran niz klientów
    i szukamy nowych klientów
    tak samo jak Pani do swojej hurtowni
    a co do liczby postów , to Pani ma znacznie wiecej
    wszedzie jest Pani jako "ekspert" od odziezy uzywanej, sortu, nie sortu , zbytu, itd itd
  • bladamery 03.06.15, 14:36
    niesort-irlandiat! Piona :D hehehe
  • elincia80 04.06.15, 16:30
    reklamujesz się bo ci nie idzie no proste:) wpychasz się w każdy możliwy post
    zainwestuj w reklamę zatrudnij przedstawiciela a nie siedzisz i liczysz ze ktoś kupi
  • biker766 15.06.15, 14:03
    Witam
    Przyglądam się rozmowie i widzę podobieństwo problemu o ktorrym napiszę kilka zdań.
    Prowadzę skup odzieży w Anglii.Kiedy zaczął się bum na skupy takich punktów jak mój otwierało się bardzo dużo,bo ludzie myśleli że kupią towar bez sprawdzania,sprzedadzą i zarobią kokosy.Niestety rzeczywistość okazała się brutalna,kto z głową podszedł do sprawy to ciągnie dalej,a punkty które kupowały jak idzie pozamykały się.Bomba tykała i wybuchła.I większość to sieciowe punkty.
    Być może będzie tak samo w Polsce i dopóki sklepy,hurtownie śmieciowe i oszuści nie padną to handlu nie będzie.
    Dochodzi do tego pogoda która odbiła się na skupie u mnie.Ludzie mniej przynoszą bo mniej wymieniają ubrań.W zeszłym roku w kwietniu-maju było ciepło i towar musieliśmy obcinać.W tym roku jest gorzej.Tak więc nie tylko u Was jest słabiej.
    Małym sklepom może się udać przetrwać bo mniejsze koszty utrzymania.
    Cream musi być wysortowany a średnio creamu jest 10-20%.Reszta towaru musi gdzieś trafić i trafia nie tylko do Afryki.
    Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora.Są również uczciwi sprzedawcy.
    Pozdrawiam wszystkich sprzedających i życzę przetrwania tego ciężkiego okresu.
  • flodi 15.06.15, 14:56
    Biker, pytanie...
    Większość sieciowe punkty.... Masz na myśli, ze pozamykały sie sieciowe punkty, czy pozostały tylko punkty skupu sieciowe ?
    Ja miałam do czynienia właśnie z c4c po zabójczej cenie, gdzie były same dzwony i inne szerokie pory, o reszcie nie wspominając i dziwiłam sie ostro, jak ktoś mógł to w ogóle skupić 😁
  • biker766 15.06.15, 15:33
    Do flodi
    Pozamykały się sieciowe i również pojedyncze.I w c4c są oszuści.Mam taką radę,że jak chcesz kupić towar z c4c to zapytaj najpierw o sorty czy cream.jeżeli będą tym handlować to odradzam kupowanie bo z czegoś muszą te sorty wyciągnąć.Przez takich oszustów tracą uczciwi sprzedawcy,każde oszustwo ma krótkie ręce.
  • flodi 15.06.15, 22:55
    Spytać to ja sie mogę, czy maja sorty, swoje sklepy... A czy usłyszę prawdę to jest inna rzecz. A Ty Benek jesteś sklepikarzem, hurtownikiem czy to i to ?
  • flodi 15.06.15, 22:56
    Mialo być Biker 🙈
  • biker766 16.06.15, 11:43
    Ja mam własny skup w Anglii i wysyłam towar do Polski do sklepów i hurtowni
  • flodi 16.06.15, 14:50
    Jeśli nie ma z tym problemu, to podaj mi swojego maila, bo jestem ciekawa towaru, ktory sprzedajesz 😋
  • biker766 18.06.15, 10:23
    biker766@wp.pl
  • neomi32 17.06.15, 22:11
    to ja również poproszę o info na w.agata@wp.pl
  • zangielskiejszafy 15.04.16, 13:16
    biker766 napisał(a):

> Ja mam własny skup w Anglii i wysyłam towar do Polski do sklepów i hurtowni
    Witam czy mogĘ prosić jakiś namiar na PANA?
    Jestem zainteresowana towarek
    mój mail wiolettalacz@gmail.com
  • elincia80 04.06.15, 16:31
    a i milo ze się dowiaduje ze mam hurtownie:D
  • ciuchofan 05.06.15, 09:18
    Zuzka ,a w jakim mieście jest ten super sklep bo chętnie sam bym się tam ubrał.
  • neomi32 05.06.15, 12:36
    ciekawe, a jaka jest jego nazwa?
  • zuzka2015 06.06.15, 16:12
    Sklep nazywa się U Joli,w Iławie a drugi mają w Prabutach a mój malutki ,ja im reklamy nie robię bo dla mnie to konkurencja .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka