Dodaj do ulubionych

Minister Zdrowia ostrzega: to zdjęcie było phot...

IP: *.ip.netia.com.pl 25.09.09, 12:28
Przecież to jest jakaś komedyja normalnie. Dlaczego przyszło nam żyć w takich porąbanych czasach? Pozostaje jedynie radość, że nie jest jeszcze tak, jak najprawdopodobniej będzie za lat 10 czy 20.

Niech ktoś zatrzyma wreszcie świat. Ja wysiadam!
  • Gość: Mar IP: *.ip.netia.com.pl 25.09.09, 12:31
    I jeszcze jedno... przykład ostatnich czasów - Iga Wyrwał reklamująca grę NFS Shift. Wiadomym jest, że została photoshopped, wygładzona, upiękniona, przekolorowana. No i co z tego? To normalne w dzisiejszych czasach, a nawet od dawna już. Przecież sesje zdjęciowe modelek też są poprawiane, by wyglądały lepiej.

Przypomina się historia pewnego malarza, który malował albo wiernie, lecz brzydko, albo upiększając - ładniej.

Jacy wolimy być? Naturalni brzydcy, czy poprawieni ładni? Sami sobie odpowiedzmy.
  • Gość: PD IP: 62.23.212.* 25.09.09, 16:24
    Jeśli to wejdzie w życie to na każdym zdjęciu będzie ww. tekst i zajmował będzie 30% pow. zdjęcia :)
  • Gość: kinia IP: 79.162.170.* 25.09.09, 16:25
    ja natomiast uważam, że to wspaniały pomysł, podpisuję się obiema rękami; coś co nie jest prawdziwie nie powinno być jako takie sprzedawane i reklamowane; młode dziewczyny przynajmniej będą zdawały sobie sprawę z tego, że patrzą na wyidealizowany obraz. moja siostra, gdy była nastolatką obsesyjnie się odchudzała, bo chciała dorównać tym wyimaginowanym sylwetkom; miała dużo szczęścia, że nie skończyło się to dla niej tragicznie, a niewiele brakowało.
  • Gość: Sleeper IP: 83.238.108.* 25.09.09, 16:25
    A ja nie do końca rozumiem co miałoby być w tym złego? Przecież nie chodzi o zakazanie takich obrazków, a jedynie ich odpowiednie oznakowanie. Negatywne skutki tego? Żadne. Pozytywne? Przynajmniej te X osób uniknie anoreksji, depresji czy też zwykłych kompleksów. Ja rozumiem, że my wszyscy normalni, zdystansowani i nigdy nie przejmujący się niczym gardzimy tymi osobami, ale co komu szkodzi pomóc im za darmo?
  • Gość: tutiturumtutu IP: *.gaja.net.pl 25.09.09, 16:26
    Co w tym złego?Fobie kobiet które chcą być takie jak Panie z okładek. A takich Pań nie ma...bynajmniej nie tak gładkich i tak idealnych. Sam zajmuje się grafiką komputerową i wiem że o ile ma się dużą wiedzę to w Photoshopie można z zwykłej, brzydkiej kobiety zrobić wampa :)
  • grazyna45 25.09.09, 16:31
    Oczywiście widać , że ta pani jest cała z Photoshopa, bo ktoś kto wykonywał to zdjęcie- zapomniał kciuka ( u prawej reki) dorysować ha ha..żenada....Przyglądnijcie się temu zdjęciu!!!
  • Gość: Gość IP: 194.8.118.* 25.09.09, 16:33
    Ta Pani ma obwisłe piersi. FE!
  • Gość: kk IP: 149.156.124.* 25.09.09, 16:33
    Przecież każde zdjęcie się obrabia. Czy podciągnięcie kontrastu, saturacji, dostosowanie krzywych podlegałoby pod "photoshopowanie" i musiałoby być oznaczone stosowną informacją? Przecież to głupie...
  • bling.bling 25.09.09, 16:46
    Pojdzmy jeszcze dalej, a co tam.
    Proponuje dodawanie takich napisow do kazdego artykulu ktory ukazuje sie w gazeta.pl. Moglby on miec taka tresc: "UWAGA: Ten artykul tylko udaje ze jest zgodny z prawda. Jego prawdziwym celem jest zwiekszenie klikalnosci serwisu"
  • Gość: mejlmi IP: *.chello.pl 25.09.09, 16:50
    Nie jest ten pomysl taki zly, moze zaczniemy cenic bardziej naturalnosc i ...dobrych fotografow!
  • Gość: Odrobinę Luzu IP: *.chello.pl 25.09.09, 16:52
    Ja tam popieram. kk: to o czym mówisz nie zaliczyłbym po prostu do obróbki i tyle. Ciekawa sprawa, nie macie tego trochę dość, że to co jest nam serwowane w gazetach coraz mniej ma wspólnego z fotografią? :) Chciałbym ujrzeć gazetę (typu vogue), która miałaby jaja zrobić numer bez nawet zwykłego rozmycia.
  • Gość: GAS IP: 94.254.179.* 25.09.09, 17:01
    Już widzę te plakaty wyborcze- z napisem "ten polityk jest nieprawdziwy".
  • Gość: Stanczyk IP: *.acn.waw.pl 25.09.09, 17:07
    A ja uwazam ze to bardzo dobry pomysl. Dlaczego?
    Bo wiekszosc pisemek pewnie stwierdzilaby ze to obciach miec taka notke na okladce/sesji i zaczelaby robic normalne sesje... A nie to co jest teraz. Niektore okladki CKM wygladaja juz jakby byly z katalogu dmuchanych lalek... Matowa swiecaca skora, rozmycia, ani jednej niedoskonalosci na skorze, talie jak u osy. Jak bym kupowal takie pismo to by mnie wku...alo ze na okladce reklamuja ze jest ta albo inna osoba a w srodku jest zdjecie jakiejs innej babki z kreskowki (bo taki efekt niektore stosowane zabiegi daja)... Paranoja - jak ktos sie chce przy takich zdjeciach masturbowac to mu i tak nie bedzie przeszkadzala adnotacja a moze czesc czasopism to czegos nauczy.
  • macharras2 25.09.09, 17:11
    do dupy z anoreksją i innymi pierdami , jeśli ma się dwie lewe ręce / patrz uważnie na prawą czyli lewą rękę gwiazdy / .
  • Gość: WWW IP: 192.100.112.* 25.09.09, 17:16
    @Gość: Ta pani ma obwisłe piersi...
    Ta pani ma NORMALNE piersi a twoja wypowiedź potwierdza słuszność takiego oznaczania zdjęć.
  • Gość: welcometohell IP: *.era.pl 25.09.09, 17:48
    nierealnych sylwetek.?!?!

Sam znam kilka takich lasek (175/52kg) a są ich tysiące na ulicach.
    Grube raszple z rozstępami wyzywają je anorektyczkami - z zazdrości ... a te niunie się takie urodziły, jedzą pizze i McD bezkarnie.

Ech - super geny !
    www.odloty.pl
  • Gość: qść IP: *.centertel.pl 25.09.09, 17:49
    Z przyczyn zawodowych wpadła mi w r~ęce Olivia. Pomijając treść "artykułów", od której parę razy turlałem się ze śmiechu, zwróciłem uwagę na DŁONIE i STOPY modelek. Wszystkie wyglądają jak zrobione z jakiejś gumy czy gąbki o kolorze mniej więcej cielistym, nawet kłykcie mają nienaturalne. Palce jak powyginane wałki plasteliny z wklejonymi plastikowymi łuskami (tam, gdzie ludzie mają paznokcie). BLE! Czy oni nie widza, że przesada w stosowaniu photoshopa robi z ludzi dość paskudne, przerażające plastikowe cyborgi?
  • Gość: Olaf Dielmann IP: 78.152.220.* 25.09.09, 17:49
    Bardzo dobry pomysł, duzo mlodych ludzi popada w kompleksy widzac takie zdjecia.
  • xaliemorph 25.09.09, 17:56
    A ja jestem jak najbardziej ZA !!! Przecież na niektórych billboardach i innych plakatach to znane osobistości są tak niepodobne do siebie że gdyby nie podpis to by człowiek nie poznał że to jest ta aktorka / piosenkarka / modelka etc. Jedna wielka bzdura do kwadratu.

Kiedyś starczył dobry fotograf. Dziś starczy miszcz fotoszopa ! A tak serio to zdjęcia robią jakiejś tam klasy fotografowie (choć to nie ten sam poziom co w czasach przed seryjnym retuszem zdjęć w Photoshopie), do zdjęcia modelka jest utapetowana nowymi gatunkami tynku że twarzy nie widać, a robotę kończy mistrz Photoshopa. I tym sposobem dana modelka przechodzi przez 3 etapy zniekształcania rzeczywistości. To jak po takim cyklu ma być podobna do siebie pytam?!?!?!?
  • Gość: koniectegodobrego IP: 195.150.66.* 25.09.09, 18:14
    hmmm, ale wtedy kobiety noszące makijaż też powinny dostać etykietki, że w rzeczywistości tak nie wyglądają. Ja rozumiem problem i należy coś wymyślić, ale chyba nie tędy droga.
  • kniazwitold 25.09.09, 18:51
    Cieslak, co maja retuszowane zdjecia do technonews? To sie chyba nazywa pisanie bez zrozumienia :(
  • Gość: JaFotograf IP: *.chello.pl 25.09.09, 19:21
    Bardzo dobrze. Popieram pomysł.
  • Gość: gosc IP: *.broker.com.pl 25.09.09, 19:30
    "PHOTOSHOPOWANE" !!!!!
    Hesus Marija- czy dziennikarze stosuja jakieś zasady językowe?
  • Gość: Nadrektor IP: *.cable.ubr23.sgyl.blueyonder.co.uk 25.09.09, 19:33
    Nie photoshopowane tylko RETUSZOWANE!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka