Dodaj do ulubionych

Laptop - zasilanie?

06.09.10, 20:41
Mam laptopa HP, używam go zawsze w domu, i jak sie naładuje wypinam ładowanie i jadę na baterii, jak bateria pada znów wpinam ładowanie z gniazdka, aż się naładuje i tak w kółko... ale po co takie banały pisać. Chodzi o to czy jest taki program żebym co chwila nie musiał wypinać ładowania.tylko przełączył na energię z baterii lub z gniazdka... Wkońcu gniazdko w lapku się wyrobi i będzie trzeba na serwis...
  • tiges_wiz 06.09.10, 20:50
    mozna rozlaczac na zasilaczu lub wyciagac z kontaktu
    po za tym ja mam w domu IBM Thinkpad D380 z procesorem pentium 150 i tam nic sie z gniazdkiem nie dzieje, wiec jak nie wyrwiesz to mu nic nie bedzie.

(mam tez nowszego lapka i tam tez nic sie nie dzieje).
    a co do programu to jednak watpie, ale moze google cos wie.
    --
    Sygnaturka wykonała niedozwoloną operację! Zresetuj komputer i skontaktuj się z administratorem.
  • Gość: Laptopowiec IP: *.centertel.pl 06.09.10, 22:42
    > a co do programu to jednak watpie, ale moze google cos wie.
    Stare oryginalne IBMowskie thinkpady w opcji zasilania miały właśnie taką funkcję.
    Laptop jechał na baterii (pomimo podłaczonego zasilania) niemal do zera i automatycznie przełączał sie wtedy na ładowanie.
    Ale to była funkcja serwisowa! Trzeba było ręcznie zainicjować proces. Nie byo opcji, zeby laptop cały czas automatycznie jechał rozładowanie- ładowanie-rozładowanie..itd. itd.
    Z prostego powodu. Bateria ma ograniczoną ilość ładowań. Takie traktowanie wcale nie przedłużyłoby jej żywota a wręcz go skróciło.
    A z ciekwostek, to własnie reanimowałem takiego 15 letniego thinkpada (wymieniłem baterię od Biosa). Bateria zasilająca wciąż wystarcza na ok 30 minut pracy, mimo że ma ok 10 lat
  • tiges_wiz 06.09.10, 22:57
    na tym moim ibm-ie dzieciaki graja jakies 40-50 minut ;)
    matryca juz jest lekko uszkodzona...
    kiedys to robili baterie ;)
    --
    Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują
  • krasz-online 07.09.10, 08:11
    > Z prostego powodu. Bateria ma ograniczoną ilość ładowań. Takie traktowanie wcale nie
    > przedłużyłoby jej żywota a wręcz go skróciło.
    Dokładnie jak kolega pisze. W ten sposób niepotrzebnie skracasz żywotność baterii.
  • axaxax 07.09.10, 11:56
    Ja w googlach nie znalazłem, jak ktoś trafi to poproszę o link,Dzięki...;)
  • Gość: Laptopowiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.10, 12:56
    Szukaj programów do kalibracji baterii (ew. power management-zarzadzanie energią)
    Tu masz przykład takiego programu dla DELL'a:
    tinyurl.com/34odg99
    wiem, ze IBM miał podobne, u HP sie nie spotkałem z tym. Niektóre z tych programów mogą uśpić komputer przed przełaczeniem na ładowanie.
    Ale powtarzam, to są programy serwisowe. I uzywając tej procedury codziennie zarzynasz baterię. Ale to Twoja bateria. Tu masz artykuł o bateriach:
    www.rm.com/support/technicalArticle.asp?cref=TEC49012
    Wg niego bateria wytrzymuje średnio 250 do 500 cyklów rozładowanie-ładowanie. Czyli jesli codziennie zrobisz taki cykl to najdalej po 2 latach będziesz miał martwą baterię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka