Dodaj do ulubionych

Urządzenie HP drukuje w dziwnych kolorach....

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.10.10, 21:38
Od 5 lat posiadam urządzenie All in One HP PSC 1215.
Dzisiaj włożyłam nowe tusze, na czarno drukuje ok, ale kolory..... zielony to żółty, niebieski to różowy, wydrukowałam zdjęcie ciemnego auta wyszło w barwach czerwonych.
co mam zrobić?
czy to jakieś ustawienia, czy urządzenie się popsuło?
  • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.10, 22:17
    Gość portalu: ewelina napisał(a):
    > czy to jakieś ustawienia, czy urządzenie się popsuło?

Ani jedno, ani (tak sądzę) drugie.
    Po prostu jeden z kolorów nie bierze udziału w drukowaniu, czyli pojemnik z tuszami (a właściwie głowica) jest albo zaschnięty (zatkany) albo uszkodzony.
    Większość drukarek atramentowych, drukuje używając 4 kolorów (tuszów) , czyli tzw. CMYK Cyan -> niebieskozielony
    Magenta -> fioletowy
    Yellow -> żółty
    Karbonite -> czarny
    jeśli w procesie drukowania zabraknie któregoś z kolorów, to masz właśnie taki efekt o którym piszesz.

Co robić ?

1. Spróbować włączyć program do czyszczenia głowic (panel sterowania/sterownik drukarki). Może pomoże.
    2. Można próbować czyścić głowicę mechanicznie (opisy takiego czyszczenia są ogólnie dostępne w necie)
    3. Wymienić pojemnik z tuszami na inny (nowy) . To HP, więc wymieniając tusze, automatycznie wymieniasz głowicę.
  • bimota 30.03.11, 23:42
    A myslalem, ze to ja jestem daltonista... :)
  • robsonos 21.10.10, 11:01
    A jakie tusze włożyłaś? Zamienniki czy oryginały. Podejrzewam, że zamienniki, bo one czasem takie cuda potrafią robić (niezbyt często, ale jak się ma pecha to się go ma).
    Lepiej kupować oryginały, tym bardziej, że HP obniża ceny, przez wprowadzenie większych pojemników XL. Warto o tym poczytać. Nie wspominając już o jakości wydruku. A przecież z tego co pisałać, to w kolorze drukujesz.
  • Gość: ewelina IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.10, 01:18
    Dokładnie.
    Kupiłam zamienniki.
    Co teraz?
    Mogę kupić oryginały HP które są drogie, ale jak znów będzie to samo?
  • Gość: !@! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.10, 07:59
    lajosz podał praktyczne rady
    zamienniki bywają zawodne - są robione z pojemników z odzysku
    jeśli toto leżało na półce zbyt długo - zakładając, że tusz uzupełniono fachowo i prztestowano sprawnośc kartdridża - mogło dojść do zatkania dysz, czyli zaschnięcia w nich atramentu
    tak samo jak przy zbyt długim nieużywaniu drukarki
    taki kartdridż nadaje się do wyrzutki lub - jeśli masz paragon - reklamacji i wymiany
    jeśli to jest nimożliwe - możesz spróbować rozmiękczyć zaschnięte "plujki" (dysze)
    kiedyś tak miałem w HP DJ i poradziłem sobie zanurzając drukującą końcówkę kartdridża w gorącej wodzie. Po paru minutach wyjąłem, delikatnie osuszyłem szmatką, przemyłem styki i głowicę spirytusem i po kolejnych kilku minutach założyłem do drukarki
    Drukowała znośnie

Ważne:
    - w wodzie zanurzyć TYLKO głowicę i nie zachlapać styków!!!
    - przed założeniem do drukarki upewnić się, że woda i spiryt odparowały - kartdridż MUSI BYĆ SUCHY

takich "domowych" sposobów znajdziesz sporo w necie, jednak zanim któryś zastosujesz pomyśl, czy nie uszkodzisz drukarki
  • robsonos 22.10.10, 10:54
    Gość portalu: !@! napisał(a):

> Ważne:
    > - w wodzie zanurzyć TYLKO głowicę i nie zachlapać styków!!!
    > - przed założeniem do drukarki upewnić się, że woda i spiryt odparowały - kartd
    > ridż MUSI BYĆ SUCHY
    >
    > takich "domowych" sposobów znajdziesz sporo w necie, jednak zanim któryś zastos
    > ujesz pomyśl, czy nie uszkodzisz drukarki

Jak tak sobie kiedyś Canona załatwiłem. Zamienniki, wakacje, lato, zaschnięty tusz. Po różnego typu próbach skończyło się na tym, że nawet posiadając oryginalny atrament, miałem wydruk - "sympatyczny".
    Nie warto się ryzykować. Tym bardziej, że oryginalne atramenty jednak tanieją. Taka strategia, choćby HP z ich pojemnikami XL, czyli faktycznie obniżką cen. Oczywiście właściwie dotyczy do osób, które potrzebują drukarki częściej niż na święta, bo jak ktoś drukuje 2 kartki na miesiąc, to właściwie i tak nie zauważa ceny atramentów.
  • robsonos 22.10.10, 10:45
    Gość portalu: ewelina napisał(a):

> Dokładnie.
    > Kupiłam zamienniki.
    > Co teraz?
    > Mogę kupić oryginały HP które są drogie, ale jak znów będzie to samo?

Obiecać Tobie nie mogę, że to wina atramentów, ale tak mi się wydaje.
    Chyba musisz jednak sprawdzić i kupić oryginalne. Nie ma raczej rady, chyba że masz jakąś mądrą głowę, która sprawdzi drukarkę.

Najlepiej wejdź na stronę HP i zainstaluj oprogramowanie SureSupply. Ono ci podpowie jakie atrament kupić, możesz także zamówić w ten sposób. Wtedy poszukaj gdzie możesz dostać najtaniej.
  • Gość: jak IP: *.chello.pl 22.10.10, 00:17
    zapewne problem tkwi w pojemnikach. Tez to mialem, nawet w orginalnych HP (no moze lekko stare ) Zmien pojemniki ale nie zmieniaj drukarki. Niestety czym nowsza tym gorsza
  • robsonos 24.10.10, 17:08
    Też sądzę, że problemem są pojemniki, a raczej zamienniki. Na oryginalnych raczej takie cuda się nie zdarzają. Choć faktycznie mogła też drukarka nawalić. Na to się nic nie poradzi. Zdarza się nawet najlepszym. Nie rozumiem dlaczego krytykujesz nowe modele HP. Postęp w tym wypadku idzie w dobrym kierunku. Choć z drugiej strony produkuje się urządzenia, które nie muszą przetrwać dziesięcioleci. Wystarczy 5 lat. Ale tak nie tylko HP ma, ale właściwie wszyscy producenci jakiekolwiek sprzętu - drukarek, ale także lodówek, itd.
  • raiss 02.11.10, 01:22
    Mój stary HP ma ok 5 lat, nowy ok roku i działają bardzo dobrze obydwa modele. Co do problemu to można jeszcze przeinstalować sterowniki i pogrzebać w ustawieniach drukarki. Chociaż też uważam, że to może być problem pojemników.
  • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.11, 21:44
    a co zrobić gdy nowa drukarka (ok 4 ms) B109 nie drukuje w dwóch kolorach?
    drukarka używana, więc nie powinno nic zastygać, ładnie drukowała, wyłączyłam ją na czas przemeblowania, przed już tusze były na wykończeniu, gdy ją podłączyłam, to nie bardzo drukowała, więc zamieniłam na nowe tusze (oryginalne hp ze sklepu), które mają jeszcze długą gwarancje, były dziś otwarte przed włożeniem, ślady na chusteczce są, w ustawieniach widzi tusz i błędów nie pokazuje, wszystko niby ok, ale drukuje w czerwieni i czerni, a reszty odcieni nie ma :(
    nie wiem co zrobić, bo nic nie widzę,wszystko niby ok, drukarka nie pobrudzona, tusze niby ok, tylko na kartce tego nie widać
  • bimota 30.03.11, 23:49
    Obnizka cen... Ha, ha...

Jak chcesz przeplacac to kup oryginal, ale ja bym poszedl zarekalmowac ten tusz, a potem napelnial.

Poszukaj we wlasciwosciach drukarki opcji czyszczenia lub wydrukow testowych. Powinna wydrukowac jakies paski w kazdym z kolorow, zobaczysz jak ktoregos brakuje lub ma zla barwe, albo narysuj cos w jakims programie malarskim w tych kolorach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka