Komputer "nie widzi" pen-drive Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Prosze o pomoc- coś mi się zrobiło i komputer nie znajduje wkladanego pen-drive. Po włożeniu słychać taki sygnał, natomiast nie wyskakuje mi żadne okienko, pen nie jest też widoczny w folderze "moj komputer" ani nigdzie indziej. Czy może ktoś mógłby powiedzieć o co chodzi?
    Z góry dzięki
    • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.11, 10:50
      Podłącz pena do innego kompa.
      Pozwoli to wyeliminować/potwierdzić ewentualne uszkodzenie pena.

Jeśli pen jednak jest sprawny (inny komp go widzi) , to na kompie który go nie wykrywa odinstaluj sterowniki USB i zrestartuj kompa.
      Komp po ponownym uruchomieniu, sam powinien zainstalować stery USB, jeśli tego nie zrobi, to ręcznie je zainstaluj po czym zrestartuj kompa.
      Po restarcie komp powinien już wykrywać pena.
      • Gość portalu: lajosz napisał(a):

> Podłącz pena do innego kompa.
        > Pozwoli to wyeliminować/potwierdzić ewentualne uszkodzenie pena.
        >
        > Jeśli pen jednak jest sprawny (inny komp go widzi) , to na kompie który go nie
        > wykrywa odinstaluj sterowniki USB i zrestartuj kompa.
        > Komp po ponownym uruchomieniu, sam powinien zainstalować stery USB, jeśli tego
        > nie zrobi, to ręcznie je zainstaluj po czym zrestartuj kompa.
        > Po restarcie komp powinien już wykrywać pena.

Dzięki za odpowiedź, pen na pewno nie jest uszkodzony, próbowałam wkładać kilka różnych i żadnego nie widać.
        Aha dodam że to problem który teraz mi się pojawił - wcześniej było wszystko ok.
        Co do porad, to chciałam poprosić o bardziej szczególowe napisanie co i jak po kolei robić. Nie jestem biegła w komputerach, nie wiem jak sie instaluje sterowniki itp
        Z góry dzięki
    • Gość: wróżka Pelagia IP: *.multimo.pl 02.04.11, 10:51
      Jaki system?
    • Gość: Kolobos IP: *.zask.pl 02.04.11, 11:28
      Jezeli masz wspolczesny system to uruchom: diskmgmt.msc i zobacz czy go tam widac.
    • Porty USB są wrażliwe na ładunki elektryczne - jest też możliwość że się uszkodziły przez ładunek elenktyczny nagromadzony na rękach przez zbliżenie do portu usb. Sam niejeden raz tego doświadczyłem...
      --
      Obuwie Fontanny
      • Gość: durmitor IP: *.centertel.pl 02.04.11, 18:52
        pitesio napisał:

> Porty USB są wrażliwe na ładunki elektryczne - jest też możliwość że się uszkod
        > ziły przez ładunek elenktyczny nagromadzony na rękach przez zbliżenie do portu
        > usb. Sam niejeden raz tego doświadczyłem...

a jak to naprawic?
        • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 02.04.11, 19:08
          A może zacznij od prostych sposobów.
          Pobierz i uruchom USBDeview, odłącz wszystkie pendrive itp
          Odinstaluj wszystkie pendrive widoczne w USBDeview - kliknij prawym i wybierz Uninstall selected devices - i zrestartuj komputer.
          Po restarcie podłącz pendrive i zobacz, czy system wykryje nowe urządzenie.
          www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Diagnostyka_i_podkrecanie-Informacje_o_sprzecie-USBDeview/10534
          • Gość: durmitor IP: *.centertel.pl 02.04.11, 20:23
            Odpowiadasz na:
            Gość portalu: . napisał(a):

> A może zacznij od prostych sposobów.
            > Pobierz i uruchom USBDeview, odłącz wszystkie pendrive itp
            > Odinstaluj wszystkie pendrive widoczne w USBDeview - kliknij prawym i wybierz U
            > ninstall selected devices - i zrestartuj komputer.
            > Po restarcie podłącz pendrive i zobacz, czy system wykryje nowe urządzenie.
            > rel="nofollow">www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Diagnostyka_i_podkrecanie-Informacje_o_sprzecie-USBDeview/10534

Dzieki za wyjasnienia i pomoc. Zrobilam dokladnie tak jak mowiles. Ale komp nie wykrywa tego pena / wiem ze wszystko zrobilam tak jak trzeba bo ten drugi dzialajacy wykrywa.

Ale tak jak by go znajduje, no bo jak wkladam to pojawia sie ten charakterystyczny dzwiek przylaczenia a potem jak by go nie bylo, nie rozumiem o co moze chodzic ?
    • Gość: Best IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.14, 09:00
      Mi nic nie chcialo pomoc, a probowalem na wiele sposobow. Ostatecznie przywracanie systemu naprawilo problem :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.