Dodaj do ulubionych

brak połączenia w sieci bezprzewodowej

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 03:04
Może znajdzie się jakaś wykwalifikowana dobra dusza i pomoże mi rozwiązać mój problem. Nagle okazało się niemożliwym łączenie się z internetem z laptopa. Próbowałam reperować. Pokazywał, że odnawia adres, ale ostatecznie nie mógł odnowić. Zresztą już nawet nie wiem, bo próbowałam wiele razy, ale połączenia nie udało mi się odzyskać. W końcu doszłam do wniosku, że założę sobie nową sieć, skoro stara jakoś nie chce mi działać. Niby kreator pokazał, że stworzono z sukcesem, ale nadal nie można się połączyć. Doszłam do wniosku, że może pominęłam jakiś istotny krok w rodzaju konfiguracji tej nowej sieci. No i komputer, który powinien być hostem (który próbowałam konfigurować) pokazał mi:

Inne komputery nie mogą łączyć się z Internetem za

pośrednictwem tego komputera. Oprócz połączenia

internetowego ten komputer musi mieć połączenie z Twoją

siecią

No i nie wiem, co dalej. W "Połączeniach sieciowych" widzę tylko "Sieć LAN lub szybki internet" (Połączenie lokalne), i nie widać żadnego innego połączenia. Czytam w internecie, że może jakieś ustawienia routera się przestawiły i trzeba je przywrócić/zmienić. Jak mam znaleźć te ustawienia? gdzie? Litości, mózg mi już wysiada :(
 • Gość: swojadroga IP: *.238.64.26.ip.abpl.pl 05.04.11, 07:28
  Zainstalować sterowniki lub podłączyć nową kartę sieciową bezprzewodową, której nie widac w połączeniach sieciowych. Sterowniki sa na płycie dołączonej do komputera i/lub na stronie producenta.
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 13:16
  Dziękuję za odzew. Jak podłączyć nową kartę sieciową? W tym stacjonarnym, który jest (był) hostem? Gdzie ją znajdę?
 • Gość: swojadroga IP: *.238.64.26.ip.abpl.pl 05.04.11, 20:56
  Po pierwsze organoleptycznie sprawdzić czy karta (ta z antenką) w komputerze dobrze "siedzi" w złączu na płycie głównej. Potem sprawdzić czy są zainstalowane sterowniki do karty sieciowej. Producent i nazwa (model) znajdują się na naklejce na karcie sieciowej.
  Zalecam jednak wezwac kogoś do pomocy (co zna się na tym nieco lepiej) lub zawieźć do najbliższego sklepu/serwisu komputerowego. Może to równiez być uszkodzona karta sieciowa.
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 22:10
  aaaaa... drogi "swojadroga", ja nie wiem gdzie w komputerze jest karta z antenką :\ (Nawiasem mówiąc, cały czas mowa o hoście, moim stacjonarnym, rozumiem?) W każdym razie nie ruszałam ostatnio fizycznie stajonarnego. Było u nas co prawda ostatnio lekkie trzęsienie ziemi, ale problemy z widzeniem sieci bezprzewodowej nastąpiły dopiero prawie tydzień później, więc nie sądzę, by to miało coś do rzeczy. Stacjonarny i netbook współżyły sobie zgodnie przez ostatnie półtora roku - tym bardziej jest to frustrujące, że ni stąd ni zowąd pojawił się taki problem.

  Zanim zacznę koordynować akcję wiezienia komputera do fachowca, chciałabym sprawdzić/wykluczyć/naprawić problem z kompatybilnością, która mogła zostać (czasowo?) zniszczona z powodu np. włączenia się jakichś zabezpieczeń podczas np. automatycznej aktualizacji. Tyle, że nie wiem, jak zacząć. Stresów mam ostatnio powyżej uszu, a to nie pomaga w skupianiu się na takich rzeczach. Może powinnam wejść do menadżera urządzeń? tak się to bodaj nazywało? i tam sprawdzić, czy nie ma jakiegoś wyszczególnionego problemu z tą kartą?

  Bardzo dziękuję za dotychczasowe opinie i porady; chętnie przeczytam ewentualne kolejne.
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 22:25
  Hmm, sprawdziłam właśnie w menadżerze urządzeń (w hoście): w "kartach sieciowych" pokazuje mi "Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC #2". Problemów tutaj nie widzę żadnych - tzn. nie ma trójkątnej żółtej ikonki z wykrzyknikiem. O co chodzi? Co jeszcze mogę sprawdzić i jak?
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 22:30
  Aktualizować sterownik? Wyłączyć? Odinstalować? Skanować w poszukiwaniu zmian sprzętu?

  Sprawdzam "właściwości", ale nie bardzo wiem, czego mam szukać... Hmm w zakłądce o sterownikach jest opcja "Przywróć sterownik" ("Przywraca poprzednio zainstalowany sterownik, jeśli po zaktualizowaniu sterownika urządzenie nie działa").

  Jest tam też zakładka "szczegóły", w której widnieje "Identyfikator wystąpienia urządzenia" - ???

  W zakładce "Zarządzanie energią" zaznaczone jest "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" - to coś zmienia na moją niekorzyść w danej sytuacji?
 • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 23:00
  No dobra, od początku bo nieco chaotycznie piszesz.

  Jak Ty się łączysz z internetem ?
  Masz jakiś router, a jeśli tak to jaki (nazwa + model) ?
  Jakie systemy na kompach ?
  Sprawdź jaką masz (i czy w ogóle jest zainstalowany sterownik) kartę sieciową w laptopie i po daj jej nazwę, model, producenta.
  Sprawdź czy masz włączoną kartę sieciową w laptopie.

 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 00:08
  Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

  Łączę się przez liveboxa. Dzięki liveboxowi oglądam też tv (wszystko działa jak zawsze).
  Systemy na obu kompach - XP.

  W netbooku mam:
  Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller
  Karta sieciowa Broadcom 802.11b/g

  Pytanie może śmieszne, ale: jak sprawdzić, czy kartę sieciową mam w laptopie włączoną? W menadżerze urządzeń przy tych dwóch wymienionych wyżej nie ma żadnych ikonek informujących o jakichkolwiek problemach. Zresztą przy żadnym innym urządzeniu również.
 • Gość: a IP: *.home.aster.pl 05.04.11, 23:43
  Powinna być też karta bezprzewodowa (w tej samej gałęzi co zwykła)
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 00:22
  powinna być uwidoczniona w hoście? Znaczy, powinno być na hoście widać dwie, tak? a widać jedną. Na laptopie widać dwie.

  Nawiasem mówiąc laptop pokazuje mi, że siła sygnału jest znakomita, ale połączenie znikome albo żadne :\ Pokazuje mi też moją "starą" sieć bezprzewodową, kiedy mu każę się łączyć z netem, ale nie może się do niej połączyć.

  Natomiast nowej sieci, którą stworzyłam sobie wczoraj, nie pokazuje jako "aktywnej" (tzn. symbol przy niej jest przekreślony).

  W hoście w ogóle nigdzie nie widzę mojej "starej" sieci bezprzewodowej :\
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 00:37
  Karta, którą w hoście widzę, wg menadżera urządzeń działa poprawnie. Czy powinnam przywrócić poprzedni sterownik? czy wpierw spróbować czegoś innego?
 • Gość: a IP: *.home.aster.pl 06.04.11, 01:02
  OK, 'hosta' to zostaw, problem jest między liveboxem a laptopem.
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 01:24
  tak? to co dalej mogę zrobić?

  czytam już w sieci o sytuacjach, w których ludziom "poznikały" karty... ale ja, jak rozumiem, na laptopie mam dwie (wymieniłam wyżej) a na hoście jedną (też wymieniłam), i ktoś mi napisał, że powinna być jeszcze jedna?
 • Gość: a IP: *.home.aster.pl 06.04.11, 01:55
  1.Nie wiem :) Skonfiguruj liveboxa

  2.Bo z tego co napisałaś wynikało, że na 'hoscie' tworzysz punkt dostępowy, a tak nie jest.
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 15:33
  ad. 1. Jak mam skonfigurować liveboxa?
  ad. 2. Nie? tzn. tworzenie nowej sieci bezprzewodowej (poprzez kreatora) mam zacząć na laptopie? (Nie pamiętam, jak to robiłam ostatnio półtora roku temu). Ale jaka wtedy jest szansa na to, że to zadziała? Bo z jakiejś racji nie działa ta stara sieć... Więc wracamy do punktu 1.? Coś się pokićkało w liveboxie?
 • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 20:10
  "tworzenie nowej sieci bezprzewodowej (poprzez kreatora) " jest Ci potrzebne tylko wtedy, kiedy nie masz routera, a komp z którego chcesz mieć dostęp do netu ma ustawioną kartę sieciową WiFi jako AP (Acces Point).

  Ale Ty przecież masz router (LiveBox) , więc po co Ci ta zabawa w tworzenie sieci przy pomocy tego windowsowego kreatora ?
  No chyba, że Ty oprócz dostępu do netu na wszystkich kompach, chcesz mieć również sieć lokalną, wtedy sprawa nieco się komplikuje, ale tylko nieco.

  Jeśli jednak chodzi Ci tylko o to, żeby mieć dostęp do netu na lapku poprzez WiFi, to usuń wszystkie sieci które utworzyłaś, a następnie ustaw w właściwościach połączenia sieciowego (WiFi) tak jak na poniższym obrazku:
  lajosz.neostrada.pl/opek.jpg
  teraz sprawdź, czy masz już net na tym laptopie.
  Jeśli tak, to sprawa zamknięta.
  Jeśli nie, to niestety, ale trzeba ustawić właściwie router (LiveBox), a tylko Ty wiesz co i jak masz poustawiane na tym Liveboxie i czy w ogóle masz włączone na nim WiFi.
 • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.11, 20:13
  Ups, .... za szybko wkleiłem link.
  Poniżej już poprawny.


  "tworzenie nowej sieci bezprzewodowej (poprzez kreatora) " jest Ci potrzebne tylko wtedy, kiedy nie masz routera, a komp z którego chcesz mieć dostęp do netu ma ustawioną kartę sieciową WiFi jako AP (Acces Point).

  Ale Ty przecież masz router (LiveBox) , więc po co Ci ta zabawa w tworzenie sieci przy pomocy tego windowsowego kreatora ?
  No chyba, że Ty oprócz dostępu do netu na wszystkich kompach, chcesz mieć również sieć lokalną, wtedy sprawa nieco się komplikuje, ale tylko nieco.

  Jeśli jednak chodzi Ci tylko o to, żeby mieć dostęp do netu na lapku poprzez WiFi, to usuń wszystkie sieci które utworzyłaś, a następnie ustaw w właściwościach połączenia sieciowego (WiFi) tak jak na poniższym obrazku:
  lajosz.neostrada.pl/tcp.jpg
  teraz sprawdź, czy masz już net na tym laptopie.
  Jeśli tak, to sprawa zamknięta.
  Jeśli nie, to niestety, ale trzeba ustawić właściwie router (LiveBox), a tylko Ty wiesz co i jak masz poustawiane na tym Liveboxie i czy w ogóle masz włączone na nim WiFi.
 • Gość: cb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.11, 03:55
  Drogi lajoszu,

  dziękuję ogromnie za porady. Jeszcze zanim je przeczytałam (przeczytałam przed chwilą), udało mi się odzyskać połączenie z internetem! zdałam się chyba na intuicję, bo nie wiem nawet, w jakiej kolejności co posprawdzałam, ale w końcu pojawił się komunikat, że mam wpisać klucz WEP (czy jak mu tam), więc znalazłam jakiś plik, w którym ten klucz miałam zapisany, i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło działać tak jak dawniej! Czemu się ten klucz wcześniej "wykasował" pewnie się nie dowiem. W każdym razie z tego szczęścia, że jednak nie muszę wzywać informatyka, po prostu zapomniałam wejść na to forum i poinformować, jak się sprawa zakończyła.

  Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie.
 • Gość: Wujaszek IP: *.ny325.east.verizon.net 11.04.11, 23:10
  NIe wykasowal sie, tylko WEP jest byle jakie.
  Przestawic na WPA albo WPA2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.