Dodaj do ulubionych

Laptop czy notebook dla mamy?????

IP: *.warszawa.mm.pl 06.04.11, 23:43
Chcialabym kupic mamie taki sprzecik, ale nie wiem jaki. mama przeglada allegro, onety i inne bzdety i chce uzywac skype.. Fajnie by bylo, zeby mial kamerke, system w 7 lub w home.. Takie tam podstawowe akcesoria typu przegladanie zdjec wnukow z cd.
Prosze o porade. Jaki bylby niezwodny, w miare niedrogi i ladny:)))
  • needmoney 07.04.11, 08:27
    Np. Samsung R540 jest w kilku wersja kolorystycznych ma wszystko co niezbędne i cena do 2tys.zł np. www.ceneo.pl/10421195

--
    Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę ...
    Jestem dowodem na to, że Polska jest w dalszym ciągu dzikim krajem ...
  • Gość: ms IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.11, 12:26

ja używam Lenovo i jestem zadowolony
    www.socomp.pl/ideapad-g560-i3380m-2gb-156-500-dvd-w7h-59056243-p-5025.html
    a zbyt taniego tez nie polecam
  • bimota 07.04.11, 13:13
    Ja bym bral notebooka :P
  • laptopek24 07.04.11, 15:35
    Przecież to jest to samo - może chodzi o notebooka i netbooka?
  • Gość: Barbaska IP: *.warszawa.mm.pl 12.04.11, 20:14
    Ja nie rozrozniam notebooka od laptopa. Ma tylko sluzyc do przegladania internetu i skypea.
    :)))
  • needmoney 14.04.11, 14:59
    Nie daj się wrobić w "netbooka" to te małe gówienka za około 1000 zł które w praktyce nie nadają się do niczego wymyślone dla rozwydrzonych bachorów które już nie mogą oderwać się od sieci.
    Laptop i notebook to to samo pl.wikipedia.org/wiki/Laptop
    najlepiej idź do jakiegoś dużego sklepu i obejrzyj jak podoba ci się wyświetlacz ewentualnie jak grają głośniki,pomacaj czy się nie ugina za bardzo itp. a potem spisz dokładnie model i znajdź na ceneo.pl na pewno będzie taniej. Koniecznie z minimum 2 letnią gwarancją.
    Nie przepłacaj za firmę nie warto wątków zawiedzionych "markowymi" laptopami jest na forach mnóstwo ...
    --
    Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę ...
    Jestem dowodem na to, że Polska jest w dalszym ciągu dzikim krajem ...
  • Gość: jak IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.11, 13:52
    Dlaczego ma byc niedrogi ???? bo dla mamy ?............wstydz sie !
    Poza tym, patrz na lenovo, To niezawodne urzadzenia
  • Gość: Gość IP: 217.96.23.* 14.04.11, 15:59
    Acer eMachine E732Z-P612G32. Będzie zadowolona.
  • Gość: zdrapcene IP: 188.95.24.* 15.04.11, 16:01
    Jeżeli komputer nie jest przeznaczony do wymagających superparametrów gier lub projektowania grafiki itd. zastanowiłbym się na notebookiem max do 14. Taki komputer można łatwo przenosić i byłby poręczniejszy. Nadawałby się także do oglądania zdjęć i rozmów przez Skype. Mona go też bezproblemu zabrać na wakacje, schować do bagażu podręcznego przy podróżowaniu samolotem. Z doświadczeń wiem, że laptopy przydają się na wyjazdach, nawet jeżeli zarzekamy się, że jedziemy odpocząć od wszystkiego :) Naprawdę dobry noteebok można kupić za 1400 zł,a zdarzają się tańsze. Jedyną (jeżeli można to tak nazwać) wadą jest brak napędu CD/DVD w mniejszych modelach ale można go zastąpić małą pamięcią USB. Przesyłam link do przykładowego notebooka 10', ASUS -> www.zdrapcene.pl/auctiondetails/asus-1015pem-blk033w-n550---do-9-godzin-na-batrii/55.html
  • Gość: Greg IP: *.unknown.vectranet.pl 15.04.11, 22:08
    Tylko że to jest netbook, a nie notebook/laptop! Bezczelny spamer.
  • Gość: maggi IP: *.play-internet.pl 16.04.11, 14:34
    Neetbooka od laptopa odróznia nie tylko brak napędu . Mam netbooka Samsunga i laptopa HP. i odradzam wszystkim zakup netbooka . Musiałam dokupić 2 G pamięci RAm aby wogóle załczył kamerkę przy Skype. Kamerka jest słabiutka, ekran nawet w pochmurny dzień na powietrzu prawie niewidoczny, głosniki jak w telefonie a mikrofon umieszczony na spodniej stronie obudowy tak słaby ,że muszę odwracać netka aby było mnie wyraźnie słychać. Siostra ma 4 letniego Asusa z seri iee i choć ma maleńki ekran to czułość mikrofonu i głośników taka,że przekazuje dźwięki z całego mieszkania. Kup mamie normalnego laptopa i nie daj się wrobić w śliczną puderniczkę (bo asusy i soniaki potrafią mieć bajecznie kolorowe obudowy)bo ona przydatna jest tak naprawdę tylko w podróży. Jak na kom używany w domu ma zdecydowanie zbyt małe rozmiary i możliwosci i jest zbyt wolna- to ten nieszczęsny procesor Atom, który z trudem ciągnie nawet okrojoną wersję WINDOWS 7
  • amarella11 16.04.11, 00:25
    Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe to nic niesamowitego nie potrzebuje. elektronika.cseie.com.pl/p/144/2123/notebook-lenovo-b550-59-049470-15-6-intel-pentium-dual-core-t4500-ram-2gb-hdd-250gb-bez-systemu-operacyjnego-notebooki-15-6-quot-notebooki-i-palmtopy.html Myślę, że coś takiego by jej wystarczyło. A jeśli chodzi o matryce to nie kupowałbym poniżej 15", żeby nie musiała zgadywać co na tych onetach i innych bzdetach pisze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka