Dodaj do ulubionych

Jaką drukarkę kupić,w cenie do 400zł?

IP: 213.199.253.* 25.05.04, 18:34
Proszę o radę na w/w temat.Dla wielu z Was,zawodowych informatyków pytanie
pewnie jest lamersko-banalne,ale ja naprawdę nieznam się na sprzęcie.Dodam że
srednia ilośc druku bedzie wynosiła ok 10 standardowych stron a-4 na
tydzień.Dodam że mam wiele uznania dla waszej wiedzy jaką prezentujecie na
forum.Ja wolę sie przyznać do tego że sie nieznam,i zapytać się,niż dać sobie
wcisnąć kit sklepie z akcesorjami.Z góry Wam dziękuję za radę.
  • Gość: Janusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.04, 19:26
    jak dla mnie wybor jest prosty: Canon i350 (za okolo 350zl), zobacz:
    sklep.x11.pl/product_info/cPath/24_94_95/products_id/173/canon_i350.html
    dlaczego:
    1 - dosyc szybko drukuje
    2 - bardzo dobra jakosc wydrukow
    3 - latwo dostepne, tanie zamienniki tuszu (nieoryginalne) - co daje niski koszt eksploatacji

mozna do niej kupic tusz czarny juz za kilkanascie zlotych, i okolo 20 tusz kolorowy - fakt, ze czarny wystarcza na 1/2 tego co w przecietnej HP, ale do HP kosztuje ponad 100zl a regenerowany okolo 50... do tego Canona jak kupujesz nieoryginalny tusz to nie dostajesz jakiegos regenerowanego badziejstwa, bo tutaj nie ma takiej potrzeby - tusz nie jest zintegrowany z glowica drukujaca (jak to ma miejsce w HP).

jednym slowem: w/g mnie to najlepszy wybor.
  • Gość: bokaj IP: *.rtk.net.pl 25.05.04, 20:38
    dostaniesz 150 dobrych rad - zależnie co kto ma i na czym się sparzył;
    jeśli pracujesz wyłącznie na Windows - to rzeczywiście cannon uchodzi za dobrą
    opcję;
    ale jeśli chcesz pracować w windowsie i na linuksie - to cannon jest nie
    najlepszym wyborem - optymalnie będzie HP.
    a najłatwiej uzupełnia sie Lexmark: 1 porcja czarnego tuszu (nieoryginalnego -
    do wstrzyknięcia) - 18 zł obecnie; 1 cartridge można 5-7 razy napełnić (sam
    cartridge czarny, nowy, oryginalny - 135 zł, kolorowy ponad 150)

no i teraz masz się nad czym głowić (choc Cannon dla nowicjusza, pracującego
    wyłącznie w windows jest istotnie chyba najlepszy)
  • Gość: Janusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.04, 20:43
    Aaaa... a ja mam sam Canona S300 i pracuję pod Linuksem (RedHat 9) i jest bjutiful!
  • Gość: AdiLP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.04, 19:06
    przedstawie problem w ten sposob:
    1.Canon
    2.HP
    3.Lexmark,Epson....
    najlepiej wybieraj sposrod dwoch pierwszych firm;canon najlepiej drukuje(jesli
    zalezy ci na jakosci i i kosztach ekspploatacji)natomiast hp drukuje bardzo
    dobrze(moze troche gorzej niz canon)ale jest duzo bardziej wytrzymaly(mnie sie
    wydaje ze drukarki tej firmy sa solidniejsze), natomiast niogdy w zyciu nie
    wziolbym epson czy lexmarka, wedlug mnie sa to najgorsze drukarki na polskim
    rynku....Wiec tak jezeli zalezy ci na jakosci i kosztach eksploatacji wybierz
    canon(canon i450lub i350) a jezeli na tym zeby drukarka byla przede wszystkim
    solidna dobrze drukowala wybierz hp np(hp 3650)
  • sebekwww 26.05.04, 19:16
    Witam
    > natomiast niogdy w zyciu niewziolbym epson czy lexmarka, wedlug mnie sa to
    najgorsze drukarki na polskim
    > rynku....Wiec tak jezeli zalezy ci na jakosci i kosztach eksploatacji wybierz
    > canon(canon i450lub i350) a jezeli na tym zeby drukarka byla przede wszystkim
    > solidna dobrze drukowala wybierz hp np(hp 3650)
    Nie wiem czy sie smiać czy płakać - porónywanie epsona i lexmarka :))),
    S.
    --
    Z wódką nie wygrasz.
    Ty ją w mordę, a ona Ciebie na ziemię.
  • Gość: AdiLP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.05.04, 19:44
    sebekwww znaczy jak oceniasz epsona i lexmarka....
  • sebekwww 26.05.04, 22:14
    Akurat zgadzam sie z przedmówcami i poleciłbym któregoś z tych nowych cannonów,
    bo rzeczywiście uchodzą za ładnie drukujace niedrogie drukarki, także w
    ekspolatacji.
    Co do HP, były fajne modele z serii 9xx, a potem - no cóż, seria 3xxx nioedroga
    jest ale tusze ... (bez komentarza)
    Lexmarki - zawsze były 2 ligą (przynajmniej w mojej opinii).

A Epsony, moze to skrzywienie ale mam Epsona od ładnych paru lat Stylus Color
    400, model który w swoim czasie był bezkonkurencyjny w swjje klasie cenowej pod
    względem jakosci druku zwłaszcza zdjęć. Trochę się zestarzała od tamtego czasu
    (no cóż tylko 720x720) ale nie narzekam. Ale nie zgodzę się że dzisiejsze modele
    Epsona są do niczego. Mozę modele c4x nie są szczytem techniki, lecz serie od
    c6x wzwyż prezentują całkiem niezły poziom. Fakt, trzeba uważać na głowicę ,
    żeby tusz nie wysechł, ale w koncu wyfrukować jedną kartkę na tydzien to chyba
    żaden problem. Przez te wszystkie lata nie zdarzył mi sie taki problem ani razu.
    Pozdrawiam
    S.
    --
    Z wódką nie wygrasz.
    Ty ją w mordę, a ona Ciebie na ziemię.
  • bonzo7 26.05.04, 19:59
    Canon i450 lub i455
  • Gość: jerek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.04, 00:21
    Prawda! Lexmarka z listy wyrzuć! Hp za cichy ( przynajmniej mój ) nie jest,
    a epson u szwagra ledwo szumi. Canon - chociaż mam do firmy uraz - to chyba dobry wybór.
  • tato1966 27.05.04, 00:36
    Jak humanista humaniście odpowiem przykładem: kupiłem niegdyś drukarkę Lexmarka
    - była tania, łatwa w użyciu itp. Gdy po pół roku nieczęstego użytkowania
    musiałem wymienić jej naboje, okazało się, że ich koszt o jakieś delikatne 20
    procent przerasta koszt nowej drukarki (tegoż samego producenta). Zatem jeśli
    chcesz po paru latach mieć w domu wystawę całkiem sprawnych, choć
    bezużytecznych drukarek Lexmarka, można wybrać opcję "a co tam, po co mi nowe
    naboje, kupię za tą samą cenę nową drukarkę"...
    Ale jak humanista humaniście przyznam się - nikt nie chce oglądać tej wystawy,
    tylko miejsce zajmuje...
    --
    Tato
  • Gość: Grxesiek IP: *.acn.waw.pl 13.06.04, 16:37
    Brat ma Hp od 7lat, dziala. Mam leksmarka z32 od 8lat i wczoraj sie cos popsulo
    ale ze te 280zl co wtedy wydalem to uwazam ze to byl dobry zakup. Szczegolnie
    ze jakosc druku pozwalala mi na drukowaie prasowanek na koszulki i wychodzilo
    calkiem niezle.
  • Gość: Adi IP: *.tkchopin.pl 13.06.04, 22:31
    jeśli używasz drukarkę do tekstu a nie do grafiki i nie potrzebujesz koloru to
    odpuść sobie atramentowe wynalazki za 400zł kupisz bez problemu poleasingowego
    lasera Kyocere FS800 - sam takiej używam, napełneinei tonera na 4tys stron to
    koszt ok60zł, nigdy mi nic nie wkręsiła, włozyłem sobie dodatkową kość pamięc
    ale to nie jest konieczne do normalnego drukowania

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka