Dodaj do ulubionych

mam juz notebooka,pierwsze kroki-prosze o pomoc.

22.10.11, 15:26
Podpowiedzcie mi jak sie zaopiekowac takowym podczas pierwszego uruchomienia . Trzeba Mu ;) ,jakas plydke wlozyc,tak? Bo cos u mnie w skorocie pisze ,,ze od 3 do 5 -mam na tyle plytek zgrac ,zbrenowac -czy mnie komputer sam poprowadzi krok po kroku co robic? Jak z bateria ,musi sie sama rozladowac (o ile jest naladowana??) i potem ja trzeba np. cala noc ladowac?

Prosze o podpowiedz ,jezeli chodzi o poczatek...bo szczerze mowia to lepsza instrukcje obslugi ,to ja mialam do mikrofalowki -niz do tego notebooka;).
pozdrawiam.

P.S.
prosze sie nie smiac z pytan ,laicy komputerowi sa wsrod was:).
--
cos zrobione tylko dla siebie;)
  • Gość: Rmk IP: *.warszawa.mm.pl 22.10.11, 16:06
    Lajkoniki są wśród nas i to niezaprzeczalna i najprawdziwsza prawda. :)
    W temacie płyt nie wiem czy masz płyty z systemem, driverami i aplikacjami do laptoka i musisz sama to zainstalować, czy masz na płytach system recovery i tylko uruchamiasz i "się kopiuje". Najlepiej dobrze doczytać to w instrukcji, podobnie jak to, w jaki sposób (aby nie stracić gwarancji) obejść się z baterią.
  • ula243 22.10.11, 16:23
    no to ide wysilic swoj niemiecki .mam jedna plytke. to jest chyba to o czym piszesz Rmk - SYSTEM RECOVER MEDIA
    --
  • Gość: slawek_62 IP: *.klaudyny.waw.pl.174.23.193.in-addr.arpa 22.10.11, 16:24
    Do poczytania:
    Jak nie zabijać akumulatora?
    pclab.pl/art26289.html
    Jak dbać o baterie
    www.grush.one.pl/article.php?id=baterie
    Jak zapewnić długą pracę baterii w notebooku?
    www.notebooki.wroc.pl/artykuly.php?art=23
    Poradnik_komp.4_kolor.rar do pobrania.
    www.sendspace.com/file/mbcr9q
    Wraz z laptopem otrzymałaś w „prezencie” oprogramowanie np. AV, MS Office, itp.
    Większość to wersje trial, które po okresie np. 30 dni wymagają zakupu, lub deinstalacji. Sprawdź licencje i zastanów się co chcesz zachować (zakupić, cena itp.).
    Zastanów się nad przeglądarką, niektóre jak np. Opera posiadają wbudowanego klienta poczty, co ułatwia instalację.
    Kopię zapasową utwórz gdy będziesz pewna iż posiadasz zainstalowane takie oprogramowanie i taki podział miejsca na dysku jaki Ci jest potrzebny. Do stanu z chwili zakupu zawsze możesz powrócić z ukrytej partycji Recovery, o ile takową laptop posiada.
    Powodzenia.
  • wariant_b 22.10.11, 19:30
    Jeśli pisze coś o potrzebie zrobienia zrzutu na nośnik DVD, to zapewne
    nie została dołączona płytka Recovery, albo nie pozwala ona na odtworzenie
    systemu do stanu fabrycznego. Po pierwszym uruchomieniu system zaproponuje
    ci wykonanie backupu partycji Recovery, bo jej ewentualnie uszkodzenie uniemożliwi
    reinstalację systemu (np. po wymianie dysku) do stanu, w jakim go otrzymałaś.
    Trzeba stracić sporo czasu i na wszelki wypadek zrobić sobie taką kopię.

Natomiast jeśli będzie wyglądało na to, że proponują ci zwykły backup systemu
    i danych - to zignoruj propozycję. Są do tego lepsze programy, niż dostarczane
    z notebookiem i odpowiedniejszy czas - po zagospodarowaniu notebooka
    i dograniu wszystkich przydatnych programów.
  • ula243 22.10.11, 19:57
    dziekuje za informacje . Zaraz zaczne czytanie dokladne co i jak -tylko dzieciaczki w lozkach uloze.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka