jaka wielkość ekranu telewizora? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jaka powinna być wielkość ekranu telewizora przy odległości 3metrów? 32 cale czy 26? przeczytałam opinię, że przy 32 calach powinno być co najmniej 3,5 metra - autor tamtej opinii wymieniał swoj nowy telewizor na 26 cali bo oglądało się 32-calowy [przy 2metrach] źle. szukałam telewizora 32 cale, ale teraz nie wiem, czy nie powinnam poczytać opinii i poszukać 26cali?
    w ogóle nie wiem jaki kupic, bo o każdym modelu o którym czytam opinie są i dobre i złe. doradźcie. szukam czegoś za 1000-1500zł.
    • Gość: mufi IP: *.home.isko.net.pl 14.11.11, 22:03
      Mam ok. 3m od ekranu i telewizor 37 cali. Żadnych minusów tej wielkości ekranu nie stwierdzam :)
    • Gość: Laptopowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.11, 22:31
      Tu masz tabelkę z zależnością odległość-przekątna:
      imageshack.us/photo/my-images/223/przekatneobrazujp7.jpg/
      • Gość: jak IP: *.dynamic.chello.pl 14.11.11, 22:49
        Mam 26 cali i z odleglosci 2 m oglada sie dobrze, wystarczajaco dobrze, ale gdybym mial 32 cale tez nie byloby źle, tym bardziej ze czasami odległość rośnie. Myślę, ze większe znaczenie ma rozdzielczość ekranu, czym wyższa tym lepiej z bliska widac. Jedno ci powiem : gdybym kupował teraz zapewne wybrałbym wiekszy ekran, oczywiscie bez przesady. A ta opowieść o facecie wydaje mi sie wymyślona (moze przez niego) Popatrz na tabelę i decyduj. Do 1500 zl wiele nie poszalejesz. Znaczenie ma przede wszystkim jakość matrycy, producent matrycy, elektronika jest wszedzie podobna wiec ma to niewielkie znaczenie. No i oczywiscie design, ale to kwestia gustu. Ja mam Sony od 6 lat i jest taki jak na początku był, ale nie sugeruj sie tym.
      • Gość: o w morde IP: *.c194.msk.pl 16.11.11, 05:39
        kto to liczyl ?
        wychodzi, ze przy 40` (1920x1080) TV powinno sie siedziec .....nie dalej niz 1.5 m !!!
        a nie bedzie bolal kark od stalego obracania glowy :-)
        • Telewizory lcd nie emitują promieniowania elektromagnetycznego i nie są szkodliwe dla oczu , a po za tym przy programach hd oglądanie z niewielkiej odległości daje konfort obejżenia wszystkich szczegółów. Przy wielkości 32' odległość do 3 m. będzie konfortowa.
        • Gość: Laptopowiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.11.11, 09:20
          > kto to liczyl ?
          Sam możesz to przeliczyć. Wystarcza podstawowa wiedza z trygonometrii. Jako bazę do obliczeń przyjmij, ze spółdzielczość kątowa ludzkiego oka to przeciętnie 2' (można to sprawdzić w guglu).
          > wychodzi, ze przy 40` (1920x1080) TV powinno sie siedziec .....nie dalej niz 1. 5 m !!!
          Jeśli kupujesz koniecznie "full-hd" (bo tak facet w sklepie Ci wmówił) to chyba po to, żeby w domu dojrzeć te wszystkie szczegóły które wyświetla nowy telewizor. Więc jeśli nie oglądasz telewizji przez lornetkę, to musisz usiąść na tyle blisko, żeby Twoje oko dojrzało te szczegóły.
          A że przy 40" ekranie ta odległość gdy je widzisz to max. 1,5m, to pretensje możesz mieć tylko do matki natury, że takie słabe oczy nam dała.
          • Gość: Laptopowiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.11.11, 10:22
            > przyjmij, ze spółdzielczość kątowa ludzkiego oka
            Oczywiście chodzi o rozdzielczość oka :-)
            Automatyczne poprawianie pisowni czasami daje ciekawe wyniki :-)
          • Gość: o w morde IP: *.c194.msk.pl 17.11.11, 02:26
            skupilesz sie tylko na rozdzielczosci wzroku a to jeszcze nie wszystko
            wazny jest tez kat pod jakim widzimy obiekt - kat pomiedzy okiem i skrajnymi brzegami ekranu
            przy 40` 1.5m to duzo za malo (za duzy kat)
    • Gość: ppp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.11, 10:07
      oczywiście największa, ale nie liczy się wielkość, tylko klasa telewizora.Telewizor z większym ekranem _musi_ mieć lepszy jakościowo obraz.Obraz jest na ogół oszukany*, w telewizji naziemnej w miejsce 1 kanału nadaje się 8 kanałów nie HD i na tym to polega.1 program HD potrzebuje przepływności *MB/s a to nie mieści się nawet w snach obecnie.Na dużym ekranie widać wszystkie wady, a dużo programów jest w PAL 4/3 (tradycyjnych)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.