Dodaj do ulubionych

notebook, czy laptop?

28.11.11, 10:38
interesuje mnie zakup nowego komputera :)
Poważnie zastanawiam się na notebookiem, czy to dobry pomysł?

I jaka firma? Asus byłby ok?
  • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.11, 10:46
    Jaka firma ?

Jakakolwiek.
    Poważnie.
    To nie te czasy, że marka oznaczała jakość.
    Dzisiaj wszyscy tłuką dokładnie to samo z tych samych podzespołów, a różnie wyglądają tylko obudowy i przyklejone do nich logo.
    Patrz na parametry i długą gwarancję (door to door).
    Jak Ci dopowiadają, to bierz tego który jest najtańszy.
  • qqbek 28.11.11, 11:54
    ...Asus, HP czy Sony... czy nawet Acer... co to za różnica?
    (Acera mam nadal, zepsuł się wredota jedna [matryca się zepsuła] pół roku temu... zgłosiłem, kurier po komputer był tego samego dnia, w mniej niż tydzień miałem stary komputer z nową matrycą)... o sprawności działania serwisu Sony [netbook siostry i mój telewizor] tak dobrego zdania już nie mam.

Podstawa:
    1. dobrać komputer do potrzeb [nie trzeba potężnej karty grafiki i procesora do MS Office i pasjansa]
    2. wybrać taki, który będzie miał minimum dwa lata gwarancji d2d
    --
    Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)
  • Gość: Kolobos IP: *.zask.pl 28.11.11, 10:46
    Laptop i notebook to to samo, moze chodzilo Ci o netbooka?
  • zimowaeuforia 28.11.11, 13:09
    Przede wszystkim patrz na podzespoły i gwarancję d2d. No i dobrym pomysłem byłoby kupić laptopa co najmniej z procesorem i5-2410m i układem graficznym gt540M. A jeśli ma to być netbook, to albo z nvidia tegra (co jest drogim rozwiązaniem, ale wydajnym) bądź tańszym APU AMD Brazos E-350.
  • 1u 28.11.11, 14:44
    lepszy jest laptop
  • maqda25 28.11.11, 14:55
    A po co ci nowy komputer? Jeśli do przeglądania ww i poczty to notebook się sprawdzi, do pracy niekoniecznie.
  • Gość: mysql IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.11, 17:25
    Czlowieku !! zależy do czego. Pytasz czy lepszy jest samochód osobowy czy ciezarówka ? Zalezy do czego. Mam i jedno i drugie i powiem ci ze odkąd netbook jest w domu to laptop lezy gdzies pod szafą, Moze z raz go otworzyłem zeby płyte wypalic.
  • aaaapolonia24 07.12.11, 16:15
    Potrzebny mi jest właściwie do korzystania z Internetu i na studia do powerpionta itp.
    Teraz już wiem jaka jest różnica między notebookiem, a netbookiem. Chyba po prostu musiałby to być laptop ale najlepiej do 1,5kg.
  • Gość: Greg IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.12.11, 17:39
    Do normalnej "pracy" netbook może być za słaby - to jest raczej maszynka do "lżejszych" zastosowań. Z kolei wydajne i lekkie laptopy są dosyć drogie (np. bezskutecznie promowana przez Intela kategoria "ultrabook"), bo kosztują od 4000 zł w górę.
  • robertxwj 08.12.11, 01:38
    Grunt żeby był mały -11-12 cali , proc 2 rdzenie , 500Gb dysk , 4gb ram i W7 ... Do tego hdmi i cam ... :)
  • kawa1987 08.12.11, 21:07
    Ja się przymierzam do Samsuga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka