Drukarka nie drukuje równań w pdf Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Windows 7, Office 2010, drukarka HP Deskjet380. Wszystko oryginalne.
    W Wordzie drukowane jest wszystko, natomiast gdy chcę wydrukować stronę z Internetu w PDF, drukowany jest tekst a równania nie. Ta sama drukarka na innym komputerze i Wordzie 1997 Windowsie XP drukuje wszystko.
    Już odinstalowałam i zainstalowałam ponownie i nic to nie dało. Korzystałam też z google ale nic nie znalazłam.
    Pomoże ktoś?
    • Gość: Łukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 02:05
      • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 17:37
        Próbowałam z tej pomocy po polsku ale nie mam pliku typu Intl.cpt
        • Ponieważ pobranie PDF wymaga zalogowania, więc sprawdziłem, jak wygląda
          wydruk ze strony - po zaznaczeniu potrzebnego fragmentu w Chrome jest czytelny.
          Po wklejeniu do Worda zaznaczenie również drukuje się całkiem przyzwoicie.
        • Gość: Łukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.12, 15:18
          > Próbowałam z tej pomocy po polsku ale nie mam pliku typu Intl.cpt

Hmm, jest tutaj literówka, co mogło spowodować błąd, chodzi o plik Intl.cpl.

"Typ Intl.cpl, a następnie kliknij przyciskOK. "

To jest tłumaczenie po łepkach korporacji Microsoft. Kolega wyjaśnił mi z wersji angielskiej, poprosiłem go o przetłumaczenie, że miało oznaczać to: "Wpisz intl.cpl i potem kliknij OK" (Type intl.cpl, and then click OK.) Nie wiem kto korzystając z poradnika Microsoftu domyśliłby się, co znaczy 'Typ'.

Wyślemy stronę Microsoftu do Teleekspressu, oni lubią takie teksty, pośmiejemy się.
          • Intl.cpl to po prostu "opcje regionalne i językowe" wywołane z wiersza poleceń
            zamiast z panelu sterowania. Widocznie ktoś nie chciał się rozpisywać, gdzie
            w systemie znaleźć ten panel sterowania i gdzie MS schował te ustawienia
            w Viście/Win7, żeby gospodynie domowe z Minnesoty nie stresowały się widząc
            w panelu sterowania zbyt wielu pozycji.
            • Gość: Łukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 00:00
              > Intl.cpl to po prostu "opcje regionalne i językowe" wywołane z wiersza poleceń
              > zamiast z panelu sterowania. Widocznie ktoś nie chciał się rozpisywać, gdzie
              > w systemie znaleźć ten panel sterowania i gdzie MS schował te ustawienia
              > w Viście/Win7, żeby gospodynie domowe z Minnesoty nie stresowały się widząc
              > w panelu sterowania zbyt wielu pozycji.

Bzdura, nie będziemy tutaj ustalać, dlaczego, jakie były tego przyczyny, że Majkrosyf nie dał tej aplikacji w Panelu Sterowania. Kwestią zasadniczą jest, że Word 2007 nie drukuje równań do plików pdf. Nie jest to standardowa sytuacja a wynika z błędu Majkrosyfu, że trzeba coś, gdzieś przestawić, ustawić, włączyć w Windows, żeby takowe równania się wydrukowały. To, że jest to błąd wynika z bitmapy (obrazu), który jeśli się jednocześnie pojawi na stronie, to równanie się nie wydrukuje. Niesamowite.

To taki błąd, jakby producent Volkswagena powiedział ci, że wspomaganie kierownicy nie działa na nierównych nawierzchniach, ale jak kierowca otworzy maskę i zmieni połączenia przewodów hydrauliczny to wspomaganie zadziała. Zapomnieliśmy. I jeszcze zapomnieliśmy o setkach innych rzeczy. Ale kasa nas goni, rachunki i już wypuściliśmy te nowe Volkswageny na rynek.
    • Gość: aqq IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.12, 07:27
      z ciekawości - czemu do druku pdf-a używasz MS Office'a?
      nie lepiej zainstalować czytnik pdf-ów, np. Foxit Reader ?
      może i druk byłby OK
    • Gość: a IP: *.warszawa.mm.pl 24.01.12, 07:47
      Zainstaluj acrobat pdf reader
      • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 17:23
        Mam zainstalowany. Teraz zrobiłam aktualizację. Nie pomogło.
        Chodzi mi o taki dokument www.zadania.info/d1210/58930
        Na wydruku nie widać, a właściwie to bardzo słabo, niewyraźnie widać wzory.
        • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 17:39
          Będzie niewyraźnie widać bo te wzory to mapy bitowe, czyli po prostu obrazki.
          Pierwszy wzór na tej stronie ma wymiary 177 x 53 Pikseli przy 72 DPI, czyli jest niezwykle mały, a do tego jeszcze w kilku kolorach (odcienie szarego).
          Tak więc drukując tę stronę, nie ma możliwości uzyskania lepszego wydruku. Nie da się fizycznie.

Natomiast można zarejestrować się na tej stronie i pobrać wersję PDF.
          Być może w tej wersji wzory są czcionkami lub wektorami i jeśli tak jest, to wydruk będzie bardzo wyraźny.
          Jeśli jednak w tym PDFie te wzory również są bitmapami, to niczego to nie zmieni i nie wydrukujesz tego w rozsądnej jakości.
          • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 18:32
            Ależ ja tę stronę drukuję na innym komputerze w innym systemie operacyjnym. Pisałam o tym wcześniej.
            • Gość: aqq IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 18:48
              a czy opcje drukarki nie są ustawione "po poznańsku" tj. na Tryb oszczędnościowy/szybki?

kiepskiej jakości obrazki mogą być tak jasno druknięte, że wręcz niewidoczne
              • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 19:03
                Równania w Wordzie drukowane są idealnie. Tekst w pdf też idealnie, niezależnie od ustawień drukarki. Tylko równania w pdf nie.
                To nie to:(
                • Gość: aqq IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 19:14
                  a jaka to drukarka?
                  ja używam do pdf-ów Foxit Readera
                  z Adobe już dawno zrezygnowałem (to bramka dla wirusów),
                  przejrzyj czy aby nie zawiera jakichś opcji/zabezpieczeń drukowania obiektów osadzonych

albo zainstaluj Foxit
                • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 20:05
                  Przeczytaj mój post o "obrazkach" ponownie.
                  Jak nic z niego nie zrozumiesz, to jeszcze raz.
                  Jak nadal nic, to zrób sobie prosty eksperyment.
                  Otwórz jeszcze raz tę stronę w Firefoxie i powiększ ją na max-a (Ctrl +).
                  Teraz przyjrzyj się tekstowi, równaniom i rysunkom.
                  Zauważ, że tekst jest zawsze wyraźny i czytelny, natomiast rysunki i równania (które przypomnę też są rysunkami) wraz ze zwiększającym się powiększeniem są coraz gorszej jakości.
                  Dlaczego ?
                  Bo to ..... właśnie rysunki i to w bardzo niskiej rozdzielczości.
                  Czcionka jest wyraźna bo to wektory, a wektory (ogólnie pisząc) nie mają rozdzielczości i ich drukowanie jest ograniczone tylko maksymalną rozdzielczością (DPI) drukarki.

Chcesz się o tym przekonać, to kliknij prawą myszą na którymkolwiek równaniu.
                  Co się pokaże ?
                  Pokaże się menu dotyczące obrazków.
                  Teraz możesz sobie skopiować/zapisać ten obrazek i spróbuj go wydrukować.
                  Na 99.9% wydruk będzie tak samo kiepski jak w dokumencie PDF czy też na stronie internetowej.
                  • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 20:16
                    Przecież ja to wszystko wiem.
                    Jeszcze raz: w innym systemie operacyjnym i na innym komputerze drukarka drukuje wszystko bez zarzutu.
                    Na nowym komputerze, w Windowsie 7 nie drukuje.
                    • To tez juz ci powiedziano - twoja drukarka najpewniej "oszczedza" na obrazkach. W ustawieniach drukarki musisz zaznaczyc opcje zezwalajaca na drukowanie bitmap w rozsadnej jakosci.
                      --
                      Certified P.E.B.K.A.C* Technician.
                      * Problem Exists Between Keyboard And Chair...
    • Jeszcze raz wytłumacz wszystko na spokojnie, bo chyba się pogubiłem:
      - jaki plik drukujesz i z jakiego programu
      - czy jest w nim to, co na stronie, którą nam przylinkowałaś
      - czy jeśli zaznaczysz potrzebny fragment, skopiujesz i wkleisz do Worda
      druk jest poprawny, czy również niewyraźny
      - czy zależy to od ustawień drukarki (druk czarno-biały, drukuj jako grafikę itp)
      • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 20:22
        Chcę wydrukować zalinkowany tekst tzn. www.zadania.info/d1210/58930
        Jeśli skopiuje fragment do Worda, tekst drukowany jest poprawnie, równania nie.
        Jeśli ja korzystam z edytora równań w Wordzie, równania drukowane są poprawnie.
        Na innym komputerze przy tych samych ustawieniach drukarki, ale z innym systemem operacyjnym druk jest prawidłowy.
        • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 20:32
          Przecież system nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.
          Coś do powiedzenia może mieć natomiast wersja Worda, a właściwie jego ustawienia względem importu plików HTML, formatowania wklejanego zaznaczenia czy też ustawienia dotyczące drukowania map bitowych.

Poza tym, Twój ostatni post zaś niczego nie precyzuje.
          Piszesz cyt:
          "Jeśli skopiuje fragment do Worda, tekst drukowany jest poprawnie, równania nie."

Czyli co ?
          Równania są drukowane niepoprawnie, niewyraźnie, czy też w ogóle nie są drukowane ?
          W ogóle jak skopiujesz fragment do Worda, to widać te równania na ekranie monitora ?
          • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 20:38
            W pdf równania widać na monitorze trochę jaśniej niż pozostały tekst, a drukowane są całkiem blado, niewyraźnie, prawie niewidocznie.
            W pierwszym poście napisałam:Windows 7, Office 2010, drukarka HP Deskjet380 - drukarka nie drukuje równań w pdf'
            W Windows XP, Office 1997 ten sam dokument w pdf, ta sama drukarka drukuje idealnie.
            • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 20:49
              No sorry, ale teraz to dopiero namotałaś.

Najpierw piszesz, że wklejasz część skopiowanego tekstu do Worda i próbujesz to drukować.
              Teraz piszesz, że Word nie drukuje równań w PDF-ie.
              Następnie piszesz, że Office 1997 (nie słyszałem o takim) drukuje idealnie tego PDF-a.

Jakim cudem udało Ci się zaimportować PDF-a do Worda ?

Jeśli jednak nie importowałaś PDF-a do Worda, to co właściwie drukujesz z tego Worda i co ma wspólnego ten PDF z Wordem ?
        • Czyli z PDF nie ma to nic wspólnego, bo drukujesz wklejony fragment strony
          w Wordzie, a PDF ma do tego tyle, że można go sobie ściągnąć z tej strony,
          ale ty go nie ściągałaś? Dobrze zrozumiałem?
    • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 21:13
      Ten dokument www.zadania.info/d1210/58930
      na jednym komputerze drukowany jest idealnie, na drugim drukowany jest źle.
      Drukarka w każdym przypadku ta sama, takie same ustawienia drukarki.
      Na komputerach różne systemy operacyjne, inne Officy.

Z tym Wordem: ktoś mi tu doradził, żeby fragment z zalinkowanej strony wkleić do Worda i spróbować wydrukować. Tak zrobiłam, ale też równania wydrukowane prawie niewidoczne.
      • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 21:22
        W takim razie jeszcze raz.

Gość portalu: Julka napisał(a):
        "Ten dokument www.zadania.info/d1210/58930"

Co to znaczy "ten dokument" ?
        Wszyscy go widzimy, ale:

Próbujesz drukować bezpośrednio ze strony internetowej ?
        Drukujesz PDF-a pobranego z tej strony ?

W każdym z w/w przypadków Word nie ma tu nic do gadania.

Jeśli chcesz wydrukować to z tego linka który podajesz, to co dokładnie robisz ?

• Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 21:33
          Co robię żeby wydrukować? Otwieram stronę, klikam w dowolnym miejscu (np. na "wykaż, że"), potem: plik, drukuj i już.
      • Gość: aqq IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 21:30
        się wetnę ze swoją uwagą:

jeśli na Win7 bazujesz na domyślnych sterownikach Windowsa
        to problemem mogą być te sterowniki
        ściągnij i zainstaluj:
        h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&product=1128296
        • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 21:36
          Aktualizuję sterowniki na bieżąco, ale zobaczę.
          Obecnie w moich ustawieniach, nie ma żadnych aktualizacji do pobrania.
          • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 21:39
            Dzisiaj ściągałam z tej strony sterowniki, ale pojawił się komunikat, że mam wszystkie aktualne.
          • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 21:40
            Nie aktualizuj, tylko odinstaluj stery do tej drukarki, ściągnij nowe ze strony którą podał aqq, zainstaluj i wtedy sprawdź.
            Pamiętaj, zeby wybrać właściwą wersję sterów pod konkretny system.
        • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 21:38
          Właśnie miałem o tym napisać.

Taki banał, a rzeczywiście może to być przyczyna.
        • Gość portalu: aqq napisał(a):
          > to problemem mogą być te sterowniki

Problemem może być to, co na początku zgłaszał Łukasz - czyli błąd w Win7/office2010
          przy drukowaniu równań wymieszanych z grafiką bitmapową.

Jeśli ktoś ma przypadkiem ten PDF albo starszego Worda (import do writera jest trochę
          koślawy) niech przerobi to na czarno-biały PDF albo jeszcze lepiej również na png
          dla rozdzielczości 300dpi i podrzuci Julce. U mnie przy próbach na Word2003
          (ale niestety na drukarce mono) nie było żadnego problemu z czytelnością wydruku.
          • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 22:14
            Ale te wszystkie równania które występują na stronie do której linka podała Julka, to obrazki, czyli bitmapy, więc problem o którym pisał Łukasz nijak się ma do tego o czym piszą na stronach Microsoftu, tym bardziej, że Julka (jak w końcu napisała) drukuje bezpośrednio ze strony internetowej.

Coś mi się wydaje, że chodzi tu o domyślne ustawienia drukowania bitmap w aplikacji/sterowniku drukarki, czyli w sterach na XP mogło być domyślne ustawione, że bitmapy drukarka ma drukować z najwyższą możliwą jakością albo podwyższać (interpolować) rozdzielczość bitmap jeśli ta ma za niską właśnie po to, żeby niskiej jakości (rozdzielczości) lub zbyt małe bitmapy jakoś w miarę wyglądały po wydrukowaniu.

Natomiast w sterach z Win7, domyślne ustawienia drukowania bitmap mogą być inne.
            Czy tak jest ? Nie wiem, ale to możliwe.
            • Pech chce, że na moim domowym nie mam ani kawałka Office i zupełnie brak mi
              ochoty, żeby go instalować i sprawdzać. W źródle strony są gify, te wczytuje mi
              Writer, tradycyjnie z błędami interlinii, ale alternatywnie są wzorki, które widzi
              dla odmiany Wordpad. Nie pamiętam już, jak wczytał mi to Word2003 , bo interesowało
              mnie tylko, czy wydrukuje wzory czytelnie. Drukował.
              Problem Julki to nie strzępiaste wzory, ale blade i niewyraźne (jeśli ją zrozumiałem).

Wyeksportowanie tego do czarno-białej grafiki powinno załatwić problem.
              Tego już ani Windows7, ani Office, ani drukarka nie powinny popsuć.
    • Gość: Bimota IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.12, 23:34
      1. NIE DRUKUJE WCALE, CZY BLADO, NIEWYRAZNIE ?
      2. Czy drukarka dobrze drukuje w kolorze ?
      3. Zainstaluj Foxit Reader, sciagnij plik PDF przy pomocy klikniecia w "Wersja PDF", otworz ten plik w Foxicie i z niego wydrukuj.

W ustawieniach drukarki zmien na "druk w odcieniach szarosci"...
      • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 25.01.12, 12:45
        Równania w pdf drukuje blado, niewyraźnie.
        No i...dopiero teraz, po Twojej sugestii, sprawdziłam, czy drukuje kolory. Nie drukuje!
        "druk w odcieniach szarości" nie pomógł.
        Popatrzę teraz na ustawienia.
        Pojemnik z tuszem kolorowym jest pełny w 1/3 i na starym komputerze kolory są drukowane.
        • Gość portalu: Julka napisał(a):
          > Równania w pdf drukuje blado, niewyraźnie.

Czy równania z tego pliku pdf, który przygotował dla ciebie i wystawił lajosz również?

> Nie drukuje!

Sprawdź bardzo dokładnie drukarkę próbując drukować stronę testową,
          bo jeśli drukarka nie drukuje w kolorze, to może się okazać, że to stanowi
          źródło problemu - własne wykresy są czarno-białe, te pozyskane z Internetu
          mogą mieć jakiś lekki odcień koloru. W końcu czarny w CMY też uzyskuje
          się mieszając wszystkie kolory i przy drukowaniu wzorów jako obrazków
          jest możliwe, że stosowane są tusze kolorowe zamiast czarnego.
          Spróbuj wydrukować jakiś obrazek lub fotografię.
    • Gość: Łukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 00:08
      Zadzwiające jest, że darmowy OpenOffice mimo pewnych wad drukuje śpiewająco równania do plików pdf. Również te pliki pdf śpiewająco się drukują. To odróżnia OpenOffice od Majkrosyf Word, że ten drugi jest płatny (MajkrosyOffice 2011 to wydatek minimum 717,- złotych ). I ta opłata zobowiązuje producenta do wydania klientowi produktu wolnego od wad.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.