Dodaj do ulubionych

licencja na MS Windows XP wazna sprawa pomocy!!

IP: 212.87.244.* 27.01.12, 17:38
Witam,
Piszę w następującej sprawie:
Wynikło, że mój niepełnoletni brat zabrał pewnej osobie pieniądze z konta bankowego. Zabrano jego komputer na policje w celu sprawdzenia czy popełnił to przestępstwo. Po pewnym czasie okazało się, że jest niewinny ale aby wydać komputer potrzebne są licencje na oprogramowanie MS Windows XP Home Edition i MS Office 10 Plus.
Licencji takich nie posiada, ponieważ kiedys na danym komputerze był Windows 98 a nastepnie po modernizacji przez pewną osobe zostało wgrane w/w oprogramowanie.
Jakiś czas temu pewien znajomy miał podobną sytuację i Microsoft pozwolił mu na wykupienie licencji na oprogramowanie w zamian za to, że miał nielegalne oprogramowanie patrząc również na jego ciężką sytuację.
Zwracam się z prośbą o pomoc w tej sprawie dlatego, że sytuacja rodzinna jest bardzo kiepska. W poczet tej sytuacji niepełnoletni otrzyma kuratora a rodzice otrzymają karę w wysokości ponad 5 000 zl.
Matka jest po kolejnej ciężkiej operacji, posiada grupę inwalidzką w stopniu umiarkowanym. Ojciec zarabia zaledwie 1200 zł netto. Osobiście utrzymuję się na własną rękę od 18 roku życia przez co też nie mogłem ukończyć szkoły ze względu na problemy finansowe rodziny. Siostra dalej się uczy.

Czekam cierpliwie na odpowiedź w tej sprawie i czy jest jeszcze jakaś nadzieja na rozwinięcie tej sprawy.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • qqbek mądry Polak... 27.01.12, 22:41
   ...po szkodzie.

   Licencji na to oprogramowanie nie kupisz, bo na licencji jest numer seryjny, a Policja ma już numery seryjne z zatrzymanego sprzętu.
   Jeżeli chodzi o licencję na MS Windows XP HE, to kupisz za grosze od MS.
   Co do licencji pakietu MS Office 2010 Pro Plus, to kosztuje ona w sklepie około 2500 złotych... było kraść tańsze oprogramowanie.
   Jeżeli Microsoft zgodzi się w tej sytuacji na cokolwiek poniżej 3.000 za odstąpienie od ścigania, to poszedłbym na to bez wahania... a, że boli? Było myśleć, zanim się zainstalowało.

   Komentarz wydał się wredny? Wydałem w zeszłym roku 1600 złotych na licencje od MS... wydałbym pewnie mniej, gdyby MS nie musiałby sobie kompensować strat ponoszonych w Polsce na uczciwych użytkownikach.
   --
   Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka