V9-jak usunąć?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Przy instalacji bodajże FormatFactory weszła mi strona V9 jako startowa.Używam Firefoxa 10.2Jak to usunąć bo w opcjach się nie da, stale wskakuje? Dzięki za podpowiedź.
    • IP: *.zask.pl

Gość: Kolobos 22.02.12, 09:00 Odpowiedz
      Na przyszlosc patrz co instalujesz.

Zrob skan przy pomocy OTL, oba logi wklej na wklej.org i daj link.
      • 22.02.12, 18:12 Odpowiedz
        O ile pamiętam i kojarzę, mi takie suś się wpiep**yło jak ściągałem ze strony idg.pl XMedia Recode. Najpierw jakiś plik się ściągnął, dopiero po uruchomieniu tego pliku poszło ściąganie. Uruchomiła się przeglądarka i była zmieniona strona startowa.
        --
        www.eres.alpha.pl/userbar26
        • 22.02.12, 18:15 Odpowiedz
          Może źle napisałem. Nie się ściągnął, tylko ja go ściągnąłem, bo chciałem pobrać ten sofcik. Nie poszło jednak od razu ściąganie tego programu, tylko inny plik (którego nazwa downloader_30271_pc.exe), którego uruchomienie dało możliwość ściągnięcia programu o którym wspominałem. A wszystko to ze strony idg.pl
          --
        • IP: *.sm-rozstaje.pl

Gość: JAREK 29.08.12, 10:59 Odpowiedz
      • IP: *.dynamic.chello.pl

Gość: zenio 24.10.12, 15:58 Odpowiedz
        "Na przyszlosc patrz co instalujesz."

o k....a kolobos, jaki ty jesteś k...a mondry
        • IP: *.play-internet.pl

Gość: nie powiem :P 20.12.12, 15:44 Odpowiedz
          Ty to się tak nie wymądrzaj! Ja ściągałam co innego, a gdy weszłam później w przeglądarkę i pojawiło mi się do g****ne V9! Więc tego specjalnie pewnie nie zrobił jak ja! To ty nastempnym razem patrz co piszesz!!!!!!!!!!!!
      • IP: *.xdsl.centertel.pl

Gość: Monar5 30.12.12, 20:01 Odpowiedz
        Też mam problem z V9, próbowałem usunąć przez "Progamy i funkcje" w panelu sterowania, ale nadal to siedzi w przeglądarce. Zrobiłem skan OTL'em i tutaj są logi:

wklej.org/id/910758/
        wklej.org/id/910760/
        Z kolei na innym kompie, mam problem z otwierającymi się w nowych oknach reklamami, komuś wcześniej w innym wątku radziłeś żeby zrobić skan i usunąć infekcje mbam'em i cureit'em. Wykonałem obie te czynności i zrobiłem skan za pomocą OTL, mógłbyś pomóć w interpretacji logów z tego programu?
        Z góry dzięki, a tutaj linki do logów:

wklej.org/id/910240/
        wklej.org/id/910240/
    • 22.02.12, 10:27 Odpowiedz
      Przepraszam, wygłupiłem się.Zainstalował się toolbar(hiszpańskie menu?) i po prostu go odinstalowałem z "Programy i Funkcje".

Ale mam inną 'zagwozdkę': jak zrobić żeby w poczcie (Win7) zamieścić obok tekstu miniaturkę zdjęcia? :)
    • IP: *.barn.cable.virginmedia.com

Gość: robert 25.02.12, 17:11 Odpowiedz
      przy karzdym starcie mojego lapptopa,wyskakoje strona v9 jak mam ja usunac
    • IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: kc 26.02.12, 17:03 Odpowiedz
      prawym przyciskiem myszy naciskasz na ikonę przeglądarki na pulpicie i właściwości jest element docelowy gdzie usuwasz z ciągu ścieżki to co się znajduje za tym "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" i gotowe, w innych przeglądarkach tak samo, może być jeszcze że w opcjach przeglądarki trzeba będzie ustawić stronę startową.
      • IP: 62.61.45.*

Gość: Jan 18.01.13, 18:39 Odpowiedz
        Dzięki! Zrobiłem zgodnie z radą ( Gość: kc IP: *.adsl.inetia.pl 26.02.12, 17:03) i pozbyłem się paskudztwa z IE. Inne sposoby zawiodły. Jeszcze raz dzięki.
      • IP: *.prudnik.net.pl

Gość: POLA666 11.05.13, 21:52 Odpowiedz
        Dziekuje za pomoc-usunelam ta str w 3 sekundy!!!:)
      • IP: *.ustka.vectranet.pl

Gość: irc 02.07.13, 18:49 Odpowiedz

U mnie też pomogło po zrobieniu zgodnie z opisem
    • IP: *.bogatynia.vectranet.pl

Gość: ktośtam 01.03.12, 09:24 Odpowiedz
      DLA TYCH KTÓRZY CHCĄ pozbyć się sTRONy STARTOWej TEGO DZIADOSTWA ADWARE V9.Prawy klik na ikone przeglądarki-właściwości,w element docelowy usunąć po "" link do V9
      • 01.03.12, 12:15 Odpowiedz
        Ja nie uważam tej stronki za dziadostwo..na wiele wyszczególnionych na niej linków gdyby nie przypadkowa instalacja nigdy nie wszedłbym.Mnie się po prostu za długo ładuje i nie chcę :)

Gość: kruna 02.03.12, 18:54 Odpowiedz
      Też to miałem , po zamknięciu mozili uruchomiłem internet explorera , tam też pojawiła się V9
      z explorera pobrałem aktualizację mozili wersję beta i udało się
      Można tęż usunąć mozilę i z innej przeglądarki pobrać i zainstalować mozilę
      kruna
    • IP: *.waldex.net

Gość: binio 03.03.12, 14:46 Odpowiedz
      Panel sterowania/dodaj-usuń program/wybieramy z listy V9 i odinstalowujemy pieroństwo w pi*du. U mnie zadziałało. Pzdr

Gość: kazik 12.03.12, 13:07 Odpowiedz
      pomoc-cofnij zmiany, na komputerze przez .Przywracanie systemu.
    • 23.03.12, 09:07 Odpowiedz
      Tyle czasu minęło od tego, jak usunąłem to przez odinstalowanie (pierwszym razem przy próbie dodaj/usuń programy wyskoczył mi BSOD, nie wiem czy to przypadek, rzadko a raczej sporadycznie zdarzyło mi się takie zdarzenie na tym kompie). Wydawało mi się, że śmiecia się już pozbyłem, dziś wszedłem w panelu sterowania do "połączenia sieciowe" i tam jeszcze to siedziało. Utworzone przez V9 było połączenie sieciowe Tunngle. Odinstalowałem je, ale ciekawy jestem, gdzie i czy jeszcze gdzieś mogło się schować.
      Może i (jak napisał jeden z wypowiadających się, nie przeszkadza to komuś jak jest w komputerze, ale nie może być zgody na to, żeby takie numery ktoś (w moim przypadku www.idg.pl, bo stamtąd to świństwo złapałem i nie było żadnej informacji o tym) bez wiedzy użytkownika podrzucał mu na komputer.
      --
      • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: internetowy maniak 25.03.12, 13:20 Odpowiedz
        Jeśli instalujesz coś lub pobierasz musisz liczyć się z tym, że ktoś udostępniając to w sieci chce też na tym coś zarobić (dlatego Ty masz możliwość pobrania tego za darmo). Wystarczy przy instalacji przeczytać warunki, a nie bezmyślnie klikać "dalej".
        • 25.03.12, 13:51 Odpowiedz
          szanowny maniaku

"ktos" i "cos" chciec moze dopiero po ujawnieniu co to jest kim lub czym (swoich zamiarow)

o spryciarstwie podpietych do ogolnie znanych ikon- programow, spamu, wymuszaniu zgody (post factum) oraz o niewyobrazalnej arogancji lowcow skor wykorzystujacych nieuporzadkowanie polskiego prawa ( ACTA)
          o tym wlasnie traktuje watek o wykorzystywaniu przeciwko uzytkownikom luk prawnych i ich slabej znajomosci prawa ( en masse)

to tyle w temacie manewrowania zasobami
        • 25.03.12, 19:16 Odpowiedz
          Bardzo ciekawe to co napisałeś. Czytałeś temat od początku, czy tylko mój ostatni post? Przeczytaj sobie choćby to co napisałem wcześniej, jeśli nie chce Ci się czytać wszystkich wypowiedzi. O to chodzi, że to g*wno zainstalowało mi się bez mojej wiedzy. Nic nie było do czytania, żeby stwierdzić że coś przeoczyłem. Chcesz sprawdzić? wejdź sobie na popularną stronę pisma komputerowego www.idg.pl i spróbuj cokolwiek z ich zasobów pobrać. Jeśli jeszcze czytasz, to może dodam jeszcze, że tę stronę znam kilkanaście lat i wiele z ich strony pobierałem. Nie było wcześniej takich problemów jak wycięli teraz.
          To co napisałem wcześniej o utworzeniu połączenia sieciowego nie było napisane po to, aby popłakać nad swoją niedolą. Może i jestem "lajkonikiem" w tematach komputerowych (siedzę w tym tylko od ok. 97.r) ale raczej chodziło mi o przekazanie swojego spostrzeżenia tym, którzy taki shit nieświadomie albo świadomie zainstalowali i chcą się tego pozbyć.
          Nie musisz nic mi odpisywać, bo więcej nie będę się w tym temacie wypowiadał. Chyba że chcesz coś ciekawego poza swoimi spostrzeżeniami i uwagami dodać.
          Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.
          --
          • IP: *.c194.msk.pl

Gość: o w morde 21.12.12, 01:59 Odpowiedz
            abcdefowicz napisał:

> O to chodzi, że to g*wno zainstalowało mi się bez mojej wiedzy. Nic nie było do
            > czytania, żeby stwierdzić że coś przeoczyłem.

> Chcesz sprawdzić? wejdź sobie na popularną stronę pisma komputerowego www.idg.
            > pl i spróbuj cokolwiek z ich zasobów pobrać

sprawdzilem, jednak jestes slepy
            a na dodatek glupi, bo sam tego nie sprawdziles a innym kazesz

www13.zippyshare.com/v/13410368/file.html

Gość: IDG TAK MA - syfi 26.09.12, 06:33 Odpowiedz
        IDG PCWORLD INTERNETSTANDARD tak mają, instalują syf na komputerach. Nie warto ściągać stamtąd programów.
    • IP: 93.175.82.*

Gość: natapanna1322 27.03.12, 20:45 Odpowiedz
      Moja siostra grała w "gry.pl" i chwilę później pojawił się V9.
      Nie moge tego dziadostwa odinstalować !!!!!!!
      Przez to dziadostwo laptop spowalnia pracę ! :(
      Historii nigdzie nie mogę znaleźć!!!! Szlak by to trafił!!!!!!!
      Proszę o pomoc ...
    • IP: *.telpol.net.pl

Gość: mz 08.04.12, 18:49 Odpowiedz
      Proponuję coś takiego:
      -zainstalować format factory 2.90
      -wraz z tym instaluje się to badziewie : v9
      -z dodaj usun programy można spokojnie odinstalować to v9 cośtam
      • IP: *.ssp.dialog.net.pl

Gość: cz0p 10.04.12, 12:06 Odpowiedz
        Usunięcie jest proste. Szczegółowa instrukcja znajduje się tutaj:
        forum.instalki.pl/jak-usunac-strone-startowa-v9-t24975.html
        • IP: *.zask.pl

Gość: Kolobos 10.04.12, 12:32 Odpowiedz
          Widze, ze jeszcze sie wam nie znudzil ten watek...

Deinstalator nie zawsze dziala, do tego sa rozne wersje tego smiecia.

V9 zmienia strone startowa:
          1. modyfikujac wpisy w rejestrze dotyczace strony startowej - mozna usunac recznie lub przy pomocy OTL jak ktos umie zrobic skrypt
          2. dopisuje sie do skrotow ktorymi uzytkownikow uruchamia przegladarke - wystarczy otworzyc wlasciwosci skrotu i usunac dopisany adres v9.
          3. dopisuje sie w rejestrze do:
          HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\FIREFOX.EXE\shell\open\command
          HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Google Chrome\shell\open\command
          HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command
          w przypadku 32bitowego systemu i do:
          HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Clients\StartMenuInternet\FIREFOX.EXE\shell\open\command
          HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Clients\StartMenuInternet\Google Chrome\shell\open\command
          HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command
          w przypadku 64bitowego.
          Wystarczy usunac dopisany adres.

+ Kasacja plikow v9 o ile jakies sa.

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: anonim 13.04.12, 20:19 Odpowiedz
      najlepiej jak usuniesz wszystkie pliki a później (ja robiłem u siebie na windowsie 7)
      klikasz prawym na przeglądarkę ( u mnie to była mozilla ) :
      - przywróć poprzednie wersje
      później wchodzisz w skrót i usuwasz link z v9
      działa jak ta lala :)

Gość: m 17.04.12, 23:48 Odpowiedz
        Chciałam zainstalować bezpłatny kreator PDF-ów i przy okazji zainstalowało mi się v9... TOTALNA BEZNADZIEJA!!!
        Przeszukałam kompa, wykasowałam wszystkie pliki, wyczyściłam kosz i nadal nie mogę się pozbyć tego gówna!!! POMOCY!

Gość: m 17.04.12, 23:55 Odpowiedz
          Sformatuje wszystkie dyski, ale pozbędę się tego GÓWNA!!!!
          • IP: *.lomza.vectranet.pl

Gość: boazeria 18.04.12, 16:26 Odpowiedz
            Dla tych co podoba im się v9- poczytajcie regulamin/zasady.
            Republika Chinska w kazdej chwili może przeglądać i przechowywać waszą pocztę, wpisy na forach i cała historię i Bóg wie co jeszcze. W każdej chwili mogą zmienić regulamin a ty od razu uznajesz, że go akceptujesz. w azie jakichś roszczeń nie musisz się stawiać w sądzie w Pekinie-wydadzą wyrok bez ciebie......
            • IP: *.199.110.109.in-addr.arpa

Gość: bodek 20.04.12, 14:56 Odpowiedz
              Miałem to samo.
              Mozillę rozinstalowałem z panelu sterowania i ponownie zainstalowałem z ściągniętej instalki.
              Natomiast w skrócie IE oczyściłem wpis o stracie Teraz czysto. Nie ma V9.
    • IP: *.cm-6-6b.dynamic.ziggo.nl

Gość: ktośś.. 26.04.12, 20:48 Odpowiedz
      Też mam ten problem może ktoś wie jak to zrobic ???
    • IP: *.dsl.teksavvy.com

Gość: nomyzs114 27.04.12, 04:06 Odpowiedz
      Ja przed chwilą usunąłem to tak:
      -włącz wyszukiwarkę plików (klawisz windows + f )
      - wpisz v9,
      - w wynikach powinien być plik skryptu wyszukiwarek V9 ... search engines, etc. usuwasz go i po problemie.

Gość: Korzen 27.04.12, 16:06 Odpowiedz
      Ja usunąłem jeśli chodzi o IE to tak we właściwościach w opcji Element Docelowy powinno być tak ("C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" google.pl) i już nie będzie tego badziewia.
      Jeśli chodzi o Google Chrome to odinstalowałem przeglądarkę programem Revo Uninstaller,ponieważ czyści on rejestr przy usuwaniu danego programu.Potem zainstalowałem ponownie Google Chrome i juz jest wszystko w porządku.Powodzenia

Gość: FX 06.05.12, 11:04 Odpowiedz
      Po prostu odinstaluj w dodaj usuń programy v9
      • IP: 213.184.21.*

Gość: aka 07.05.12, 19:17 Odpowiedz
        to link z wklej.org: wklej.org/id/747700/ po skanowaniu w OTL. pomóżcie mi usunąć tą stronkę v9,dzięki

Gość: gość portalu 07.05.12, 19:36 Odpowiedz
          aka
          W panelu sterowanie odinstaluj:
          Programa de Desinstalação para Página Inicial V9
          Browsers Protector
          StartSearch Toolbar
          Winamp Toolbar
          McAfee Security Scan Plus

Usuń adres v9.com we właściwościach skrótu od przeglądarki:
          Kliknij prawym na ikonie od przeglądarki -> Właściwości -> Element docelowy

Uruchom OTL i do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:
          wklej.org/id/747728/txt/
          Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.
          Później kliknij Sprzątanie.

Pobierz AdwCleaner
          Zamknij przeglądarkę internetową.
          Uruchom AdwCleaner i kliknij Delete
    • IP: 213.184.21.*

Gość: ten 07.05.12, 19:30 Odpowiedz
      Próbowałem wszystkich z wymienionych wyżej sposobów i nic, mam wyszukiwarkę Mozilla, jak usunąć to gó...??

Gość: Olcia 13.05.12, 20:28 Odpowiedz
      też się z tym męczyłam, a ponieważ nie jestem zbytnio zainteresowana różnymi programami, bo nie mam czasu trochę pokombinowałam i weszłam po prostu w panel sterowania odinstaluj programy, znalazłam v9, odinstalowałam i nareszcie się tego pozbyłam :) łatwo i szybko
    • IP: *.elartnet.pl

Gość: v2 na GW 14.05.12, 22:31 Odpowiedz
      wypieprzyć firefoxa jako przegląrkę! zainstalować inną nie wyru...ą przez GW!
      • IP: *.ksi-system.net

Gość: czarna 16.05.12, 02:41 Odpowiedz
        wszsytko ładnie pieknie tylko to badziewie gdzies siedzi i nie wiadomo gdzie... ja mam o tyle trudniejszy przypadek że w dodaj/usun programy nie mam śladu v9, we wlasciwościach - element dolewoly mam normalny adres IE, ani śladu V9 a mimo to jak uruchamiam IE to startuje V9... ktoś wie gdzie to moze siedzieć??? zainstalowałam Revo uninst... ale co mam odinatalowac jak tego nigdzie nie ma...

Gość: gość portalu 16.05.12, 10:28 Odpowiedz
      Uruchom edytor rejestru i sprawdź klucze podane tutaj:
      forum.gazeta.pl/forum/w,34,133586186,134970527,Re_V9_jak_usunac_.html

Dodatkowo sprawdź:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main
      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search
      HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search

W edytorze rejestru w wyszukiwarce możesz wpisać: v9.com

Skasuj folder z dysku: C:\Program Files\v9Soft

• IP: *.aster.pl

Gość: Yoji 18.05.12, 19:34 Odpowiedz
      Mi też ta strona wpie***liła się bez zdania racji,jeśli robisz systematycznie kopie zapasowa to przywróć sobie system z kopi,jak ręką odjął,próbowanie poprzez funkcje "Odinstaluj program"dało rezultat,ale plik "Dezinstalator strony V9" pozostał co rodziło moje obawy.
    • IP: *.members.linode.com

Gość: chenzugao 23.05.12, 07:36 Odpowiedz
      v9 jest dobrze wykorzystane. wygodne, usunąć IE / Chrome / Firefox skrót z pulpitu i odtworzenia newone z IE / Chrome / Firefox folderu w folderze Program Files.

Gość: gość 01.01.13, 18:11 Odpowiedz
      usunąć wszystkie skróty firefoxa
    • IP: 46.105.155.*

Gość: Palio Fire 1.3 16V 12.01.13, 23:51 Odpowiedz

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.