jak zablokowac reklamy Dodaj do ulubionych

• IP: 213.241.1.* 01.02.13, 22:56
    na windows 7 w operze? Konkretnie chodzi mi o te reklamy wysuwajace sie w prawym dolnym rogu przegladarki na koncu strony, zwlaszcza tutaj na gazecie. Mam zainstalowany skrypt urlfilter.ini ale tego cholerstwa nie blokuje. Jest gdzies moze jakis dodatkowy skrypt do tego?
    • Niestety, tylko przepisami prawnymi i karami za ich łamanie.

Narzędzia do blokowania reklam są znane twórcom tychże reklam, więc
      skutkują tylko na krótko, a potem okazuje się, że można obejść blokady.
      Wydaje mi się, że reklamodawcy powinni pokrywać koszt łącza internetowego
      tym wszystkim, którzy nie stosują blokad i płacić odszkodowania tym, którzy
      chcą spam i reklamy zablokować, ale nie mogą tego zrobić skutecznie.
    • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.13, 23:30
      Człowieku, dopiero Internet sobie założyeś?

addons.opera.com/en/extensions/details/opera-adblock/
    • Spróbuj złapać którąś i dostarczyć obrazek, bo nie widzę nic takiego
      w swojej przeglądarce.
    • Nic takiego nie mam, ale ja mam własny urlfilter (obecnie już nieco nieszczelny, bo ma z 5 lat).

Spróbuj zablokować te dziadostwa:
      serwisy.gazeta.pl/jezyczek/*
      porownywarka.wyborcza.biz/*
      Oraz użyj firefoxa i adblocka wyłączając filtry, tam podejrzysz co warto zablokować.

Najbardziej ohydne języczki są tu:
      www.cyfraplus.pl/program.html
      Szlag mnie trafia z tym facebookiem, całkowicie syfny i bezsensowny serwis, a wpycha się wszędzie.
      (tu też n.pl/program-tv - na szczęście zlikwidowali to ścierwo, uniemożliwiające przeglądanie programu).
      • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.13, 15:41
        manhu napisał:
        " Najbardziej ohydne języczki są tu:
        www.cyfraplus.pl/program.html
        Szlag mnie trafia z tym facebookiem, całkowicie syfny i bezsensowny serwis, a wpycha się wszędzie.
        (tu też n.pl/program-tv - na szczęście zlikwidowali to ścierwo, uniemożliwiające przeglądanie programu). "

Przy założeniu, że nie spamujesz:

Wszedłem na obydwa serwisy (Firefox + NoScript) i ..... cisza, spokój, porządek, czyli nie pokazała się jakakolwiek reklama (nazwijmy to) dynamiczna, a przy okazji da się normalnie z tego korzystać.
        • @lajosz
          Wątek dotyczy przeglądarki Opera, mam filtry z liku który podałem wcześniej.
          Na Operze również "cisza, spokój, porządek" i nie muszę restartować przeglądarki po każdej aktualizacji rozszerzenia.
          • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.13, 16:42
            @lemari

Ależ ja widzę której przeglądarki dotyczy wątek.
            Chciałem tylko podzielić się swoimi spostrzeżeniami, a są one takie, że wypróbowałem już chyba wszystkie przeglądarki + wszelakie (ogólnie pisząc) Ad Blocki do nich i żadna nie spełniła moich oczekiwań w zakresie blokowania niechcianych treści tak jak Firefox + dodatek NoScript.

Dodam tylko, że w rzeczonym NoScript nie potrzebuję żadnych filtrów.
            Działa to na nieco innej zasadzie, a mianowicie (ogólnie pisząc) blokuje wszystko jak leci, a ja decyduję co odblokować w razie gdyby zablokowane było za dużo lub gdyby korzystanie z danego serwisu czy strony internetowej nie było możliwe.
            Natomiast filtry (np. w AdBlock), owszem, możesz ustawić sam, ale zazwyczaj są to gotowce które niekoniecznie muszą odpowiadać Twoim preferencjom, więc tak czy siak i tak musisz je sobie zmodyfikować.

Oczywiście powyższa pisanina nie oznacza, że tzw. mój sposób jest najlepszy lub chociaż dobry .
            Oznacza tylko tyle, że jak dotąd (a sporo już sprawdziłem) jest to jak dla mnie najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem i dlatego polecam innym.
            • Mam też NoScript na FF i nie może sobie poradzić z tymi kwiatkami: prntscr.com/rayi7
              A na Operze "cisza spokój, porządek" : prntscr.com/rayue
              strona salon24.pl
              • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.13, 17:25
                Ciekawe bo u mnie zero problemów:

www.lajosz.neostrada.pl/salon24.jpg
                • Wyłączyłeś javascript, żadna filozofia. Nie zalogujesz się.
                  • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.13, 18:16
                    Czyż nie po to właśnie jest (jak sama nazwa wskazuje) NoSript ?
                    Poza tym, zwróć uwagę na dwie ikonki z prawej strony paska adresu.
                    Klikam na niebieską = "Tymczasowo nie blokuj na tej stronie" = mogę się zalogować, po zalogowaniu klikam na czerwoną = "Unieważnij tymczasowe zezwolenia".
                    Upierdliwe ?
                    Nie sądzę, ale nawet gdyby, to jest to swego rodzaju cena za spokój.
                    • Nie trzeba kombinować: prntscr.com/rb9rg
                      Opera może globalnie wyłączyć javascript, a w preferencjach dla witryny można włączyć.
                      Jest to w menu kontekstowym, nie trzeba niczego instalować.
                      • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.13, 18:35
                        Ależ w NoScript tez można ustalić preferencje dla danej witryny "Określ jako stałe ustawienia dla tej witryny".

Ja tylko napisałem jak można to zrobić tymczasowo, a tymczasowo dlatego, że jeśli na jakąś stronę wchodzimy rzadko (lub wcale) albo tylko w celu sprawdzenia czegoś, to stałe preferencje są (moim zdaniem) niepotrzebne.
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.14, 09:52
      Program ONLAN Web Blocker blokuje reklamy i strony erotyczne.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.