Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje regeneracja baterii

05.02.13, 15:56
Witam, ile kosztuje regeneracja baterii w laptopie Toshiba? Sprzet ma 5 lat, a bateria trzyma 3 minuty. Opłaca się w ogóle regeneracja czy może kupić nową? Prosze nie pisać, bym kupił nowy komputer, gdyż mam netbooka, ale czasami mam ochotę wrócić do większego ekranu.
  • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.13, 16:14
    Pięć lat to bardzo dużo jak na baterię.

Niektórzy bawią się w regenerację baterii (bo można), ale trzeba wiedzieć jak, żeby to w ogóle miało sens, więc zabawa raczej dla hobbystów.

Możesz spokojnie kupić nową baterię na tzw. popularnym portalu aukcyjnym.
    Co więcej, zdarza się (coraz częściej) , że można kupić baterię o większej pojemności niż oryginał, a cena przy tym jest w miarę rozsądna.
    No chyba, że koniecznie chcesz nowy oryginał. Wtedy (moim zdaniem) po prostu się nie opłaca bo zazwyczaj oryginały są drogie jak cholera.
  • bogdanszad 06.02.13, 12:58
    Dzięki. A czy orientujecie się w przedziale kwotowym, którego raczej nie powinienem przekroczyć? Żebye nie przepłacić. Chodzi o zamiennik? I o ile więcej może kosztować większa pojemność?
  • Gość: Greg IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.13, 13:12
    Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny przedział kwotowy - do jednych modeli zamiennik będzie tańszy, do innych droższy lub w ogóle niedostępny. Co ci po informacji, że np. ja sam za zamiennik do Toshiby Tecry A4 (4400mAh) zapłaciłem 170 zł, a 8800 mAh kosztowałby AFAIR 250 zł)? Wrzuć w wyszukiwarkę model baterii swojego lapa i tyle.
  • wariant_b 05.02.13, 16:14
    Jeśli bateria trzyma 3 minuty i stan ten nie zmienia się wraz z kolejnymi cyklami
    ładowania/rozładowania to regeneracja polega na wymianie baterii w baterii,
    czyli samych ogniw i pewnie włamaniu do elektroniki, która czasem wspiera
    zużywanie się baterii po okresie gwarancyjnym, a przynajmniej pamięta
    parametry zużytych ogniw i może niedoładowywać nowych.

Kwestia ceny, ale wydaje się, że rozsądniejszy będzie nowy zamiennik.
  • bogdanszad 06.02.13, 12:59
    Trzy minuty to przenośnia. Casami trzyma kilka sekund po włączeniu i koniec....
  • Gość: wrdom IP: *.extreme-net.one.pl 01.09.14, 23:49
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: ? IP: *.dynamic.chello.pl 02.09.14, 05:56
    Hmmm... Czy aby na pewno handelkarzu bateriami do laptopów
    odróżniasz pojęcie - akumulator, ogniwo chemiczne - może jednak
    wcześniej skończ gimnazjum ?
  • tiges_wiz 02.09.14, 07:06
    archeolog też z niego marny ... tylko półtoraroczny wątek ;)
    byli lepsi ;)
    --
    Amiga i Commodore 64
  • Gość: wrdom IP: *.extreme-net.one.pl 09.09.14, 22:53
    Czy wskazanie prawidłowego toku postępowania, który w istotny sposób pomoże w rozwiązaniu problemu wielu zainteresowanych - tu regeneracją baterii laptopowych - jest aż tak poważnym przestępstwem? Przecież na mojej stronie, której adres zamieściłem na tym forum znajdują się konkretne rozwiązania, np pcb do wielu typów baterii. Nadmieniam, że ściśle związany jestem z forum regeneracji baterii na elektrodzie. Większość forumowiczów nawet nie może marzyć o zresetowaniu elektroniki baterii, zgrzaniu pakietu itd.
    Jeśli moje wyjaśnienie nie jest wystarczające - proszę o wybaczenie.
  • tiges_wiz 10.09.14, 12:00
    4. Niedopuszczalne jest także umieszczanie przez uczestników na stronach Forum.gazeta.pl oraz w komentarzach pod artykułami:

a) przekazów reklamowych, z zastrzeżeniem postanowień ust. 10 niniejszego paragrafu,

--
    Amiga i Commodore 64
  • kalllka 10.09.14, 12:13
    Możesz sie zwrócić z prośba o "rozstrzygnięcie"
    sporu do: pomoc.agora
    Niemniej podałeś swoją ( prywatna) stronę jako zródło wiedzy, To prawdopodobnie spowodowało uprawniona reakcje operatora (ale dlaczego do do kary dołączono złośliwość, nie wiem)
  • tiges_wiz 10.09.14, 12:57
    Strona nie jest prywatna, a komercyjna.

a co do "złośliwości", to mamy w tej chwili najazd spamerów odkopujących kilkuletnie wątki, ale że szybko są usuwane, to tego nie widać.

--
    Amiga i Commodore 64
  • Gość: wrdom IP: *.extreme-net.one.pl 10.09.14, 22:35
    Rzeczywiście, strona jest komercyjna, rozumiem. Co do załączonej złośliwości względem mnie - ten kto to napisał nie wie z kim ma do czynienia. Proszę wyobrazić sobie, że moja wiedza na temat ogniw, baterii, elektronik do nich oraz znajomość naprawy pcb baterii i laptopów jest niepomiernie większa niżby sobie mógł ten ktoś wyobrazić. A moja pomoc w dziedzinie diagnozy i naprawy ww urządzeń została wielokrotnie doceniona przez kolegów z elektrody i wielu innych.
  • tiges_wiz 10.09.14, 22:51
    i w tym czasie nie nauczyli niespamować?

> ość naprawy pcb baterii i laptopów jest niepomiernie większa niżby sobie mógł t
    > en ktoś wyobrazić.

a moją największą zaletą jest skromność
    polecam zapoznać się z rtfm.killfile.pl/#lajza

a nie zachowywać się jak spamer-archeolog.

--
    Podobno prawdziwa sztuka obroni się sama... Ale nie przede mną.
  • Gość: HaDwaO IP: *.181.254.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.09.14, 23:12
    Daj już spokój z tym forum spawaczy zwanym elektrodą. Czy fakt że tam się produkujesz jest jakimś argumentem do tego żebyś tu i gdzie indziej mógł spamować? Nikt nie neguje twojej wiedzy, ale biletu ulgowego za to nie ma.
  • Gość: wrdom IP: 217.117.141.* 12.09.14, 10:42
    Nie obrażaj spawaczy i mechaników, bo pewnie nieraz będziesz zmuszony do naprawy swojego złomu zwanego samochodem. Ja bardziej cenię fachowców - techników niż złośliwców i prześmiewców, którzy gnoją innych. A co do baterii do laptopów - to widzę, że pojęcia nie macie o tym, że dobrze zregenerowana bateria jest lepsza od najlepszego zamiennika i bardzo często od "oryginału", który okazuje się leżakiem magazynowym lub chińczykiem przełożonym do oryginalnej obudowy.
  • Gość: HaDwaO IP: *.158.216.32.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.09.14, 11:26
    Nikogo nie obrażam i nie mam zamiaru. W temacie złomu samochodowego, to chciałbyś takim jeździć. Jestem w wieku w którym sam już nie muszę niczego udowadniać i naprawiać, od tego są warsztaty.
    Nawet nie chce mi się z Tobą w dyskusję wdawać, żebyś podał w którym momencie ktoś Cię wyśmiał, okazał złośliwość czy zgnoił. Twoja postawa jest typową dla forum o którym mowa. Bywałem tam kilka lat temu i skutecznie się z niego wyleczyłem właśnie przez taką postawę. Nie oczekuję dalszych odpowiedzi na moją wypowiedź, nie mam zamiaru brać udziału w dyskusji która do niczego nie prowadzi.
    Spawacze dlatego, że elektroda to typowy element wyposażenia spawacza, a nie dlatego żebym kogoś chciał obrażać. To tak BTW.
  • Gość: wrdom IP: 217.117.141.* 12.09.14, 12:20
    No to na tym byśmy zakończyli, bo tez nie chce mi się tracić czasu na jałowe rozmowy. A co do złomu - tak mówię na każde, nawet najlepsze auto, bo ono kiedyś i tak będzie złomem. To tak na marginesie.
  • mariner4 13.09.14, 10:35
    wymianie ogniw. Jest to niewiele tańsze od nowej baterii.
    M.
  • Gość: ? IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.14, 15:41
    + robocizna /nie na taśmie w fabryce tylko takie rękodzieło.

Trzeba za nią zapłacić.

Opłacalne może w przypadku jakiejś nietypowej baterii akumulatorów np
    jakiejś cienkiej na nietypowych ogniwach /ale takich tak czy siak pewnie nie zrobią bo nie są łatwo dostępne :-)
  • andrassipio 16.09.14, 13:47
    Ja bym się nie zastanawiał i kupował nową...napewno będzie dłużej hulać niż ta zregenerowana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka