jak usunąć 22find.com???? z opery Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Intalowałam jakiś program i się to g... zainstalowało. W opcjach internetowych LAPTOPA zmieniłam na google, ale ta strona 22find jest w domyślnych.... Jak to wywalić, bo mimo zmaiany ciągle się ta strona otwiera jako startowa. Cholewcia. Jest na dole tej strony opcja "uninstall", ale nie ma jak to zrobić w operze...
    • Szukając na szybko w internecie: to coś instaluje się jako strona startowa,
      jako wtyczka i dodatkowo może modyfikować skrót do programu.
    • Gość: gość portalu IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.13, 15:56
      W panelu sterowania odinstaluj wszystkie programy o nazwie Toolbar.

Usuń adres 22find we właściwościach skrótu od przeglądarki:
      Kliknij prawym na ikonie od przeglądarki -> Właściwości -> Element docelowy

Sprawdź na liście rozszerzeń Opery: Ctrl+Shift+E

Ustaw stronę główną: Ctrl+F12 -> Ogólne -> Strona główna

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń (Delete)
      www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page__p__57664#entry57664
      • Dodatkowo w Operze O-> ustawienia-> Wyczyść historię przeglądania
        Nie zaznaczaj haseł!
        prntscr.com/s4iwp , i usuń (znikną favoriconki zakładek, ale z czasem pojawią się ponownie).
        • I pewnie również Narzędzia | Zaawansowane | Wtyczki i wyłączyć,
          bo zdaje się z opisów, że dokłada toto również własną wtyczkę.
          I to pewnie we wszystkich przeglądarkach, bo się samo przywróci,
          jeśli zostanie w którejkolwiek i będzie przypadkiem uruchomione.

A dla świętego spokoju przeszukać na koniec dysk i usunąć pliki
          oraz edytor rejestrów i poszukać, czy nie zostały jakieś wpisy.

Coś nie chce mi się instalować tego świństwa, ale jeśli iwona nie usunie,
          to obiecuję, że zainstaluję i dostarczę opis jak się tego pozbyć.
          • Nie wtyczki, a rozszerzenia ;).

A czy nie proście zmienić stronę startową w Operze?
            O-> ustawienia-> preferencje >> Ogólne >>> Strona główna, a tam wpisz co chcesz i ok.
            • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 19:57
              Od ustawienia innej strony startowej zaczęłam. Napisałam, bo guzik to dało
          • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 20:03
            Wszystko, absolutnie wszystko zrobiłam, co mi poradziliście. Ciągle TO G.. jest! Zamiast się zajmować trójcą moich małych dzieci, cały dzień walczę z tym dziadostwem... bezskutecznie
            • Podaj zatem wersję systemu operacyjnego i link do programu z którym to coś
              się przyszwendało. Opera jeśli rozumiem aktualna. A jakie inne przeglądarki.
              • I nie panikuj bez potrzeby, bo na ogół takie programy są upierdliwe, ale niegroźne,
                żeby twórcy programów antywirusowych nie mogli tego wycinać z powodu
                możliwych przeciwdziałań prawnych. Przecież zgodziłaś się na instalację "dodatku",
                a ten tylko ułatwia ci korzystanie z przeglądarki.
                • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 23:05
                  windows 8, opera, jest zainstalowany IE, ale nie korzystam. Nie mam pojęcia z czym to mi się przyszwędało, bo kilka programów instalowałam....
                  • Nie jest dobrze, bo nie mam pojęcia, skąd wziąć tą wtyczkę.
                    Strona 22find.com nie próbuje zainstalować czegoś takiego
                    ani nie podaje linku. Jest za to strona z opisem deinstalacji.
                    W Internecie cała masa informacji, jak się tego pozbyć,
                    ale nic na temat skąd wziąć.

Jest prośba o poszukanie linku lub udostępnienie programu
                    z którym przywędrowało to świństwo.

A w międzyczasie zgodnie z instrukcją:
                    22find.com/static/22find/uninstall.html
                    IE
                    1 - Open IE Explore
                    2 –Via “Tools->Internet Options”, Open “Internet Options” panel
                    3 – Click “General” tab
                    4 – Delete 22find homepage link and set a new homepage link
                    5 – Click “Settings” button in the “Search” area, open “Manage Add-ons” panel
                    6 – Remove 22find, then close “Manage Add-ons” panel
                    7 – Click “Apply” or “OK” on “Internet Opens” panel to save the changes

A z Operą jak Firefoxem:

Firefox
                    1 – Open Firefox explore
                    2 – Via “Firefox->Options->Options” open “Options” panel
                    3 - Click “General” tab
                    4 - Delete 22find homepage link and set a new homepage link
                    5 - Via “Firefox->Add-ons” open “Add-ons Manager” panel
                    6 – Click “Remove” button in the right of 22find
                    7 – Choose “Manage Search Engines” in the search list
                    8 – Remove 22find , then click “OK”
                    9 – Restart Firefox explore

Uninstall Shortcut:

1 - Find the shortcut of the browser (IE, Firefox, Chrome) in all locations of the computer, including but not limited to the desktop;
                    2 - Right click and find the "Option";

czyli:
                    Narzędzia | Preferencje | Ogólne i ustawić stronę startową
                    Narzędzia | Preferencje | Wyszukiwanie i usunąć jako wyszukiwarkę
                    Narzędzia | Zaawansowane | Wtyczki i wyłączyć wtyczkę
                    A teraz szukamy skrótów do Opery i modyfikujemy usuwając parametry uruchamiania
                    oraz czyścimy IE zgodnie z opisem.

I na koniec przeszukujemy dysk, czy nie zawiera kartoteki z programem.
                    Narzędzia | Zaawansowane | Wtyczki podpowie, gdzie to mogło się umieścić.

W internecie ostrożnie z gotowymi narzędziami, które oferują usuwanie
                    22find.com - bardzo często robią one coś całkiem nieoczekiwanego.
            • Gość: babcia IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 22.02.13, 20:59
              To badziewie zainstalowało się na FF, Chrome i Operze wczoraj,
              dzisiaj rano pomyślałam i zrobiłam tak:
              odinstalowałam te przeglądarki, zrestartowałam komputer i zainstalowałam na nowo.
              Proste tylko zakładki-ulubione wcześniej zapisać aby je można wstawić.
      • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 19:55
        Dzięki, wszystko zrobiłam krok po kroku..... Uruchamiam kompa, 22.finf.com dalej się otwiera... doopa, co jest nie tak?
        • Gość: Kolobos IP: *.zask.pl 09.02.13, 21:53
          Daj oba logi z OTL, wklej na wklej.org i podaj linki. Jak nie wiesz co to jest OTL to wpisz w google i jedna z pierwszych stron to forum z opisem uzycia.
          • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.13, 12:16
            • Gość: Kolobos IP: *.zask.pl 10.02.13, 15:41
              Odinstaluj jak sie uda:
              CheckRun22find_uninstaller

Wykonaj skrypt w OTL (wklej caly razem z :OTL i nacisnij Wykonaj skrypt):

:OTL
              IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.22find.com/newtab?utm_source=b&utm_medium=prs&from=prs&uid=ST1000LM024XHN-M101MBB_S2U5J9CC880689&ts=1360403771
              IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.22find.com/newtab?utm_source=b&utm_medium=prs&from=prs&uid=ST1000LM024XHN-M101MBB_S2U5J9CC880689&ts=1360403771
              IE - HKU\S-1-5-21-775088824-4230721605-3614096948-1001\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.22find.com/newtab?utm_source=b&utm_medium=prs&from=prs&uid=ST1000LM024XHN-M101MBB_S2U5J9CC880689&ts=1360403771
              O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
              O4 - HKLM..\Run: [CheckRun22find_uninstaller] C:\Users\Avans\AppData\Roaming\CheckRun22find.exe ()
              [2013-02-09 10:56:07 | 000,102,912 | ---- | C] () -- C:\Users\Avans\AppData\Roaming\CheckRun22find.exe

Po wykonaniu wybierz w OTL Sprzatanie i to wszystko.
              • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.13, 21:51
                :( nie da się. Ani tak, ani tak. Zrobiłam wszystko bardzo dokładnie, zgodnie z twoją instrukcją. Załamka
                • Gość: Kolobos IP: *.zask.pl 10.02.13, 22:39
                  Daj nowy log z OTL, ze skanowania.
                  • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.13, 23:00
                    • Gość: Kolobos IP: *.zask.pl 10.02.13, 23:07
                      Log wyglada ok.

Strona nadal sie otwiera we wszystkich przegladarkach? IE, Firefox?

W Firefox, wybierz Pomoc -> Informacje dla pomocy technicznej -> Zresetuj program Firefox.
                      • Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.13, 23:13
                        korzystam z opery, jest też zainstaowana IE. W obydwóch jako startowa otwiera się 22find...
                        • Gość: Kolobos IP: *.zask.pl 10.02.13, 23:23
                          Programu juz nie ma, w ustawieniach tez nic nie ma.

Zostaja skroty przez ktore uruchamiasz opere oraz ie.
                          Kliknij prawym przyciskiem na ikonie z ktorej wlaczasz ie oraz opere, nastepnie wlasciwosci i zobacz czy masz tam 22find.

Co do Opery to mozna ja odinstalowac, usunac katalog profilu opery i zainstalowac ponownie.
                          Tutaj masz podana lokalizacje profilu: operawiki.info/operaprofiles

Zobacz tez czy w FF tez sie otwiera. To zrob to co samo co z opera -> mozillapl.org/wiki/Profile

• Gość: iwona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.13, 23:39
                            Kolobos aj law ju :D Udało się, odinstalowałam operę, zainstalowałam ponownie. Jest wreszcie okay. Dzięki, dzięi, dzięki, flaszka się należy :)
                    • Doszedł nam jeszcze rezydentny program, który trzeba odinstalować najpierw.
                      Wygląda na to, że może być usuwalny przez panel sterowania.
                      Ale wcześniej w menedżerze zadań warto zamknąć proces.

Spróbuj jeszcze raz powoli i na spokojnie.
                      Jeśli uda się odinstalować program przeładuj komputer odłączając go od sieci
                      i jeszcze raz wyczyść dodatki, strony startowe, wyszukiwarki i skróty przeglądarek.

Jeśli się nie uda i nie masz nikogo, kto mógłby pomóc na miejscu
                      ściągnij i zainstaluj TeamViewer, to ktoś pomoże ci zdalnie.
    • Gość: Kate IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.13, 22:40
      hej, miałam podobny problem ze stroną 22apple. , prawdopodobnie tak samo to działa..
      może i banalne rozwiązanie ale zawsze warto spróbować, u mnie zadziałało..
      Jeśli uruchamiasz przeglądarkę z pulpitu to wejdź w element docelowy, potem usuń skrót na pulpicie i ponownie utwórz nowy skrót (np, prawym na Opera w folderze docelowym programu i Utwórz skrót, przenieś na pulpit)
    • Polecam narzędzie HiJackThis - tylko należy używać go z głową, bo wywalania szkodliwych ustawień wymaga ręcznej ingerencji i łatwo namieszać. W Google znajdziesz odpowiednie instrukcje i wskazówki. Generalnie program generuje LOG (czyli raport) o kluczowych procesach i ustawieniach w systemie i programach - następnie taki LOG wrzucamy na specjalną stronę, która go analizuje i przedstawia nam czarno na białym wyniki. Reszta to pikuś - musimy tylko zaznaczyć odpowiednie pozycje w programie i je usunąć (FIX).
      --
      Polecam Agencję Reklamy <a href="www.gramont.eu/" title="Strony internetowe" target="_blank">www.gramont.eu/</a> -> Skuteczne Strony Internetowe
    • Gość: johnylemon IP: 95.215.199.* 03.03.13, 22:33
      Wszystko masz opisane tutaj: Tekst linka :-)
    • Gość: Mietek IP: *.nplay.net.pl 24.03.13, 23:31
    • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 15.02.14, 14:48
      cholera jasna robie rozne rzeczy i nic . jako gł strona w opcjach jest google, a ta pierdzielona strona cały czas sie włacza. zaraz mnie szlak trafi jak to szybko usunac.
      z gory dzieki

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.