Dodaj do ulubionych

dŹwięk w komputerze - podłączenie

05.06.13, 09:27
Witam
Moje pytanie dotyczy odtwarzania dŹwięku z kompa w Win 8.
Nie mog sobie poradzić z podłączeniem urządzeń:
- słuchawki z mikrofonem
- głośniki
wejście z tyłu kompa czyli
różowe - mikrofon,
zielone - słuchawki lub głośniki,
niebieske - wejście liniowe
no i z przodu różowe i zielone.
Przy odtwarzaniu z jakiegoś playera lub youtuba głośniki działają (są podłączone z tyłu)
po podłączeniu słuchawek z mikro z przodu - odłączają się głośniki (tak powinno być !?).
Ale przy robieniu filmów w Pinnaclu wogóle nie słyszę dźwięku z głośników - podłączonych z tyłu, ale po podłączeniu słuchawek z przodu dźwięk jest.
Podpowiedzcie czy to wina podłączeń czy ustawień karty lub czegoś jeszcze innego.
Czy głośniki obsługuje karta Nvidia czy zainstalować Realteka czy coś takiego
dzięki za podpowiedzi
  • Gość: lajosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 13:07
    bastekss napisał:
    "Podpowiedzcie czy to wina podłączeń czy ustawień karty lub czegoś jeszcze innego."

To nie jest wina czegokolwiek.
    To po prostu ustawienia karty dźwiękowej.
    Jeśli to Realtek, to powinieneś mieć program sterujący ustawieniami (nie mylić ze sterownikiem) i w tym programie ustawiasz zachowanie się karty dźwiękowej po podłączaniu do niej (poprzez gniazda) różnych głośników, słuchawek, mikrofonów itd.) .
    Otóż z tego co wiem, można ustawić kartę tak, żeby po podłączeniu np. głośników z tyłu, a słuchawek z przodu w obydwu przypadkach usłyszysz to samo i w tym samym czasie, albo można ustawić tak, że np. z głośników podłączonych z tyłu będzie słychać np. dźwięk z odtwarzacza, a ze słuchawek z przodu zupełnie co innego (dwa osobne tory) .
    Można również tak, że jedno wyłącza drugie, czyli podłączając głośniki z tyłu, automatycznie wyłączany jest przód i na odwrót.
    Natomiast takie rzeczy jak Pinnacle, mają swój sposób obchodzenia się ze źródłem dźwięku i zazwyczaj jest do tego osobne menu w samym programie.
    Karta Nvidia (graficzna) nie pracjue jako karta dźwiękowa, a sterowniki dźwięku dla niej, są potrzebne do obsługi HDMI.
  • Gość: bastekss IP: 195.85.196.* 05.06.13, 14:07
    no to jak mogę sprawdzić ustawienia karty dźwiękowej,
    bo realteka raczej nie mam, w poszukiwaniu go na dysku systemowym C nie znaleziono
    a ja chciałbym żeby głośniki działały również niezależnie od słuchawek z przodu
    a co do pinnacla to wchodząc w ustawienie audio, pokazuje mi aktywne głośniki HD a obok źródła dźwięku Nvidia (ale niektywne), nie ma nic o Realtek'u
    wychodzi na to że powinienem zainstalować Realteka ?
  • wariant_b 05.06.13, 14:41
    Poszukać na stronie internetowej producenta komputera lub płyty głównej.
    Można również sprawdzić identyfikator urządzenia w Menedżerze urządzeń.

Windows 7 i 8 mogą działać na systemowych sterownikach HD Audio i poza
    sterowaniem nie widać większej różnicy - używamy wtedy Dźwięk w Panelu
    Sterowania lub opcji spod prawego klawisza ikonki regulacji głośności
    zamiast programu dostarczonego ze sterownikami karty dźwiękowej.

Jeśli komputer był kupiony z zainstalowanym systemem, to powinien mieć
    wgrany komplet sterowników. Jeśli nie - musimy je dograć samodzielnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka