Dodaj do ulubionych

Tablet Lenovo Yoga nie daje sie zalaczyc.

IP: *.dynamic.mm.pl 21.03.14, 19:03
Co sie moglo stac? Mam tego tableta raptem miesiac i niewiele uzywany. Dzisiaj uzywalem. Wylaczylem. Potem zauwazylem ze diodka w klawiszu wylacnika caly czas sie pali. Probowalem wlaczyc i sie nie da. Po nacisnieciu (krotko, dlugo nie ma znaczenia) ekran pozostaje czarny a tablet martwy.
Czy ktos moze pomoc? Czy moze to jest nauczka aby chinszczyzny nie kupowac.
Z
Edytor zaawansowany
  • Gość: Jajco IP: *.dynamic.mm.pl 22.03.14, 16:58
    Moze komus sie przydac wiec objasniam co sie stalo.
    Podczas uzywania Yanosika tablet sie jakos zawiesil. Tzn meldowal ze brakuje mu dalszych map, chociaz gps dzialal (predkosc auta byla widoczna). Zamknalem tablet normalnie jak zawsze. Jednak dioda wylacznika nadal swiecila. Ponowne uruchomienie nastapilo dopiero po wielu kombinacjach, probach itd. Okazalo sie ze aby go ponownie wlaczyc trzeba przytrzymac klawisz wlaczania ON/OFF przez ponad 12 sekund. Po ponownym wlaczeniu (po tych 12 sekundach) Yanosika juz nie bylo w tablecie.
  • 15.12.14, 23:37
    Wielkie dzięki za pomoc, w końcu udało się go uruchomić! Kurde, 12 SEKUND!!!!! DZIĘKI jeszcze raz!!! <3
  • 15.12.14, 23:38
    Kurde, 12 sekund! Wielkie DZIĘKI!!! <3 cholerne 12 sekund!
  • 15.12.14, 23:42
    Nie przejmuj się - były urządzenia, w których wyłącznik lub przycisk resetu trzeba było trzymać dłużej.
  • Gość: Cez IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.15, 09:25
    Bardzo dziękuję za podpowiedź! Juz go pakowałem na gwarancje, a tu 12 sek i działa :)
  • Gość: Lola IP: *.interia.pl 25.03.15, 12:05
    Ja już swój spakowałam. Dziś po pracy maiłam oddać do naprawy, bo problem identyczny - nagle sprzęt przestał działać. Teraz go odpakowuję, bo faktycznie te 12 sekund pomogło! Dzięki za poruszenie tematu!
  • Gość: kasia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.06.15, 11:58
    Dzięki za dobrą radę :) 12 sek podziałało!
  • Gość: Andrzej IP: 5.134.65.* 01.04.15, 21:10
    U mnie Yoga 2 Pro też nie chciał odpalić, ale te 12 sek nie wystarczyło. Po kilku próbach odpalił po takiej kombinacji: 1. wcisnąć włącznik razem z przyciskiem regulacji głośności - pojawi się mały napis FastReboot.. i nic się nie dzieje 2.wcisnąć tylko włącznik i napis zniknie a ekran będzie czarny 3. ponownie wcisnąć włącznik a wtedy pojawi się u góry lista 10 operacji 4. przyciskiem od głośności ustawić na operację REBOOT i dotykowo włączyć ENTER na ekranie u dołu. I to wszystko. Po tym odpalił normalnie.
  • Gość: yogowy IP: 95.160.70.* 04.04.15, 19:15
    Miałem podobną sytuacje co kolega Andrzej. Faktycznie opisana metoda pomaga z ponownym rozruchem , jednak jest to trochę denerwujące że tablet wpada w jakiś stan uśpienia nie wiadomo dlaczego.
  • Gość: yogi IP: *.grojec.vectranet.pl 04.04.15, 19:27
    Mam pytanko i mały problem z lenovo yoga 2. Mianowicie chodzi o to że na stronach z kamerami online nie mogę widzieć znajomych i wogóle wszystkich którzy nadają obraz. Flash player zainstalowany. Próbowałem różnych przeglądarek i nic. Używam teraz Dolphin Browser no bo jakaś przeglądarka musi być ale i w niej nie odpalają kamery. Inne video ze stron z filmami czy jakieś reportaże np: z onetu daje rade oglądać. Czy ktoś wie o co chodzi i co na to poradzić ??? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
  • Gość: skorpionpol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.15, 14:43
    Również u mnie po dokonaniu upgrade-u tablet nie chciał się włączyć, zacząłem grzebać w ustawieniach i udało mi się wyeliminować ten problem. Niestety nie wiem które dokładnie ustawienie to zmieniło ale jeśli ktoś chce może spróbować moich ustawień. Nie wiem czy to coś zmieniło ale po dokonaniu ustawień dokonałem restartu urządzenia poprzez sekwencję wyłącz/włącz. Mam nadzieję że komuś to pomoże. Pozdrawiam

Poniżej zrzuty ekranu z ustawieniami.

www.fritztomasz.pl/zdjecia/Yoga_2_ustawienia%20(1).jpeg
    www.fritztomasz.pl/zdjecia/Yoga_2_ustawienia%20(2).jpeg
    www.fritztomasz.pl/zdjecia/Yoga_2_ustawienia%20(3).jpeg
    www.fritztomasz.pl/zdjecia/Yoga_2_ustawienia%20(4).jpeg
    www.fritztomasz.pl/zdjecia/Yoga_2_ustawienia%20(5).jpeg
    www.fritztomasz.pl/zdjecia/Yoga_2_ustawienia%20(6).jpeg
  • Gość: MIchal IP: 94.42.169.* 10.02.16, 10:07
    Możesz podesłać jeszcze raz te zdjęcia? Ja mam taki problem że po wgraniu 5.0 po wygaszeniu ekranu nie da się normalnie wrócić do pracy. Ciemny ekran chociaż słychać że aplikacje działają. Rozwiązaniem jest jedynie twardy reset.
  • Gość: Dominika IP: *.adsl.inetia.pl 11.10.15, 00:31
    Dzięki pomogło
  • Gość: niki IP: 89.174.102.* 10.07.16, 11:41
    Super. Wielkie dzieki pomoglo. A juz serwis witalam i tragedie w oczach. Pytanie czemu tak sie dzieje. W moim przypadku wylaczylam wieczorem tablet. Podlaczylam pod ladowarke i rano juz wlaczyc nie moglam. Dziwne???
  • 27.04.15, 18:05
  • Gość: Mściwoj IP: *.dynamic.chello.pl 04.04.16, 12:35
    Co za bzdury, jak laptop się nie włącza to i ustawień nie zmienisz. Mi nie pomaga 12 sek. i żadne resety, nic. Włącza się klawiatura na 2-3 sek i wyłącza, po czym samoistnie włącza się tak jeszcze kilka razy i pada na dobre. Podobno ta awaria to w 90% dysk twardy, reszta to płyty główne. Chińczyk Lenovo to bubel. Nie kupować!!!
  • Gość: Paweł IP: *.8.lokis.net.pl 19.02.17, 15:42
    ROZWIĄZANIE: - również mam Tableta Lenowo Yoga 2, od jakiegoś czasu leżał w szafce, wyciągam i próbuje włączyć =umarł, brak ładowania, komputer go nie widzi. Więc sięgam po gwarancje, niestety minęła dwa miesiące temu. Przytrzymywanie 1 min./12sek/włącznika z głośnością/ -NIC NIE DZIAŁA. A że nie mam już gwarancji pozwoliłem go sobie rozebrać. Wystarczyło na moment odłączyć baterie poprzed odczepienie jednego elementu, podłączenie go z powrotem i nagle WSZYSTKO DZIAŁA, tablecik śmiga, ładuje się i komputer go widzi. PRZED ZDJĘCIEM OBUDOWY należy odkręcić 3 śrubki.
    Prawdopodobnie jest to wina oprogramowania które się zacina i nie można nic zrobić jak tylko odłączyć dostęp do prądu. Po włączeniu tabletu moja bateria wykazywała 80% naładowania. Więc zapewne jak tablet trafia do serwisu to odłączają na moment baterie, podłączają i odsyłają. To co można zrobić w 10 min trwa niestety czasem 3-4 tygodnie.
  • 01.08.17, 16:59
    Witam. Mam Lenovo Yoga 2 z Windows i borykam sie z podobnymi Problemen (Tablet spedzil okolo 18 miesiecy na dnie szuflady - jakos o nim zapomnialem). Po odnalezieniu nie reaguje na nic (ładowanie, podlaczenie Do Laptopa, Nic nie pomaga). Niestety nie widze tu srubek by go rozkrecic i odlaczyc baterie. Podpowiedzcie cos bo juz trace nadzieje
  • 02.08.17, 15:31
    Slyszales kiedys o YT? Wystarczy znalezc film z instrukcja rozkrecania np. www.youtube.com/watch?v=TPtYirYoauI
  • Gość: jajco IP: *.centertel.pl 06.08.17, 10:10
    Witam.
    Znowu problem z załączeniem tym razem iphone 6s.
    Trzeba przytrzymac nacisniety włącznik start i czujnik linii papilarnych dobrze ponad 30 sekund, ale zamieszcze to w innym wątku.
    Z

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.