Dodaj do ulubionych

intel hd 4400

26.10.15, 12:15
Witam. Mialbym do Was pytanie bo sprawa z moim laptopem wydaje sie cokolwiek dziwna. Kupilem uzywana Toshibe L50-b za przyslowiowe grosze. Na pokladzie core i3 4005u 1,7 ghz plus 8 gb ram na dual chanel. Problem w tym ze wiele gier ktore chodzily na starych komputerach zalicza tu kompletne sciny. Inne gry chodza nadzwyczaj dobrze. Crysis 2 czy BF 3 w 720p maja znosne 25-30fps a np Modern Warfare maks 8-9 klatek bez wzgeldu na rozdzielczosc i poziom detali. Ma ktos jakis pomysl co jest nie tak? Nie da sie zainstalowac oryginalnych sterownikow intela , tylko te toshiby. Na youtube widzialem jak radzi sobie intel hd 4400 i wydajnosc mojego komputera znacznie od tego odbiega. W opcjach intel gma wszystko na maksymalna wydajnosc,nie pomaga. Jakies pomysly? System win 10 , na win 8 to samo
Obserwuj wątek
    • gyubal_wahazar Re: intel hd 4400 26.10.15, 17:41
      Odpal jakieś giercowe benchmarki i masz odpowiedź. To u na końcu 4005 to 'ultra' czytaj - chodzi dłużej na bateriach, za to do gier się kompletnie nie nadaje. Proc też wolny, więc nie dziwi nic

--
      knur.blox.pl
    • gyubal_wahazar Re: intel hd 4400 26.10.15, 17:43
      > Na youtube widzialem jak radzi sobie intel hd 4400 i wydajnosc mojego komputera znacznie od tego odbiega

To gra umie chodzić na samej grafie ? CPU używane jest w grach również i to ono zapewne jest u Ciebie wąskim gardłem, wokół którego kółka robi z nudów grafika. Masz lekcję na przyszłość: najpierw sprawdza się benchmarki, potem kupuje laptoka do gier

--
      knur.blox.pl
    • tiges_wiz Re: intel hd 4400 26.10.15, 23:53
      Wydajność grafik zintegrowanych mocno zależy od pamięci. Dual channel wymagany i do tego jak najwięcej MHz
      --
      Wleciał ptaszek do gniazdka... i go pokopało
        • tiges_wiz Re: intel hd 4400 27.10.15, 22:55
          ale możesz włożyć 1 kość 1066 64 bit lun np dwie w dual channel 1600 lub 1866 jak płyta pozwala

tpucdn.com/reviews/Intel/Core_i7_4770K_Haswell_GPU/images/memclock.gif
          tu masz ładnie pokazane. ten sam procesor tylko różne pamięci.
          --
          Amiga i Commodore 64

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka