15.12.15, 12:25
nie moge wejsc na wiele stron z przegladarki bing,
z google nie moge wejsc juz prawie na nic.
Mam windowsa xp 2002. serwice pack 2
Mam samsunga n 150 z pamiecią prawie zerową
Dlaczego to się dzieje i co mogę zrobić?
Obserwuj wątek
    • ksionzka Re: bład ssl 15.12.15, 12:39
      Dodam, że korzystam z wf. Na telefonie wszystko hula a na laptopie nie.
      Dodam tez że będąc zagranicą chciałam miec neta z lebary i ktoś mi chiał go udostępnić przez hotspota i wyskakiwał komunikat że nie zgadza sie certyfikat.
      Do swojego domowego neta ( poprzez kabel) na laptopie też nie mogę się podłączyć jak wyżej.
      Mam ktoś jakiś pomysł jak to odkręcić? Co mogę sama zrobić.
      Czy jak oddam do serwisu zrobią mi To?
      Z racji małej pamięci myślałam o zmianie windowsa i dysku przenośnym.
      • wariant_b Re: bład ssl 15.12.15, 17:40
        Niestety, jeśli chodzi o obsługę certyfikatów SSL Windows XP SP2 nie wyrabia.
        Czyli trzeba będzie wgrać SP3 i pewnie dodatkowe aktualizacje.

W serwerze Windows 2003, gdzie był podobny problem, o dziwo działał Firefox,
        więc możesz spróbować, czy na XP pozwoli otworzyć Google.

Może być również i tak, że przyczyną problemów jest firewall lub antywirus.
        Zwykle daje się go ustawić tak, żeby nie wtykał nosa do szyfrowanej komunikacji.
        • kolobos Re: bład ssl 15.12.15, 20:19
          SP3 to podstawa, do tego aktualizacja certyfikatow: support.globalsign.com/customer/portal/articles/1434478-update-globalsign-root-certificate---windows-xp-windows-2000
          • Gość: autorka Re: bład ssl IP: *.cheeloo.net 16.12.15, 15:26
            Dzięki za odpowiedzi. Próbowałam wgrać SP3 ale mam zerową pamięć. Nawet firefox już nie wszedł. Musze zakupić dysk przenośny przegrać co ważniejsze a później spróbować sformatować kompa i wgrać SP3, ewentualnie dodatkowo zmienić przeglądarkę. Pytanie czy się opłaca i czy nie lepiej kupić notebooka o lepszych parametrach.
            • wariant_b Re: bład ssl 16.12.15, 16:06
              Oczywiście lepiej kupić nowy notebook lub nawet konwertowalny tablet,
              bo netbooki z reguły były wyjątkowo niesympatyczne jak chodzi o rozbudowę
              a współczesne niskonapięciowe procesory są przynajmniej kilka razy wydajniejsze
              od Atoma w twoim Samsungu, a i pamięci wystarczy na współczesny system.

Ale, że zakup dysku przenośnego to osobny temat i posiadać go warto, to idea,
              żeby przeinstalować system i mieć działającego netbooka jest całkiem słuszna.

Przy okazji - tak mało miejsca na dysku to prowokowanie nieszczęścia.
              Może zabraknąć by uruchomić lub prawidłowo zamknąć system i klops.
              • Gość: autorka Re: bład ssl IP: *.cheeloo.net 20.12.15, 12:55
                No własnie zdecyduje się na zakup nowego ale, że ma to być przemyślany zakup trochę to potrwa. Masz rację, dysk przenośny to przydatna rzecz, którą warto mieć niezależnie od posiadanego sprzętu. W sumie mój Samsung raczej działa sprawnie a przeinstalowanie systemu to nie jest jakaś strasznie kłopotliwa rzecz wiec faktycznie lepiej to zrobić i mieć go pod ręką.
                Zdaję sobie sprawę, że tak dramatyczna ilość miejsca to igranie z ogniem, dlatego do nowego roku mam zamiar zrobić z tym porządek.
                Teraz ostatnie pytanie. Czy taki działający system jaki mam aktualnie może wywołać problem z pendrivem? Ostatnio zakupiłam nowy żeby sobie zdjęcia poprzenosić zanim " dostane dysk" i ciągle wyskakiwał błąd. I w efekcie utraciłam zapisane na tym pendrive fotki. Np działał, działał i nagle bum - błąd nie pamiętam jakiego rodzaju i nastąpiło samoistne skasowanie wyników. Nie wiem czy to mój system czy po prostu wadliwy pendrive.
                • wariant_b Re: bład ssl 20.12.15, 21:16
                  > Teraz ostatnie pytanie. Czy taki działający system jaki mam aktualnie
                  > może wywołać problem z pendrivem?

Niestety odpowiedź na powyższe pytanie przekracza moje możliwości.
                  Wprawdzie obsługa USB została w SP3 zmieniona, ale nie można stwierdzić,
                  że w SP2 nie działała już poprawnie. Być może przyczyną problemu był np.
                  program antywirusowy lub jakieś inne oprogramowanie ingerujące w USB.
                  Oczywiście mógł to być również błąd sprzętowy lub wynikający z ustawień
                  systemowych i usunięcia urządzenia bez jego wcześniejszego odmontowania.

Jeśli nie nadpisałaś ponownie pendrive'a plikami i nie jest to uszkodzenie sprzętu
                  odzyskanie zdjęć nie powinno być trudne, choć z braku miejsca na dysku lepiej
                  to zrobić na innym komputerze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka