Dodaj do ulubionych

Windows 10

06.05.16, 21:14
Codziennie wyskakuje mi okienko żeby pobrać Windows 10, może ktoś doradzić czy to pobrać czy nie? dużo się namiesza,będzie lepiej czy gorzej? z góry dzięki za pomoc
Edytor zaawansowany
  • Gość: Zenek IP: *.dynamic-ra-12.vectranet.pl 06.05.16, 22:29
    Od Ciebie zależy, czy zaktualizujesz swój system do Windows 10. Masz czas do lipca tego roku, bo potem już go nie pobierzesz za darmo i pozostaniesz na dotychczasowym systemie Windows, który jeszcze tylko kilka lat będzie aktualizowany. W internecie są różne opinie na temat tego systemu, ale akurat ja nie mam z nim prawie żadnych problemów, a jeżeli drobne są, to je z sukcesem pokonuję.
    Jeżeli podejmiesz decyzję o aktualizacji posiadanego systemu do Windows 10, to należy się do tego przygotować, gdyż potem w trakcie jej trwania będzie trzeba decydować...
    W internecie jest dużo stron, które szczegółowo opisują tę instalację.
  • wariant_b 06.05.16, 23:41
    W tej sprawie nie ma mądrych.

Nie na każdym sprzęcie Windows 10 uruchomi się bezproblemowo
    i są urządzenia, do których brakuje sterowników zgodnych z Windows 10.
    Nadto mogą przestać działać niektóre kluczowe aplikacje komercyjne
    lub, co na ogół jest mniej bolesne, starszy freeware lub shareware.

Drugi pojawiający się problem to aktywacja Windows 10 - o ile aktualizacja
    z reguły jest bezproblemowa, to ponowna czysta instalacja na przykład
    po wymianie dysku - już niekoniecznie. Czyli możemy mieć bezpłatny
    Windows 10, ale bez gwarancji, że kiedyś nie będziemy musieli go kupić.

No i same Windowsy 10 - dla posiadaczy Windows 8.1 zmiana systemu jest
    zwykle mało bolesna, ale dla użytkowników Windows 7 może być nieprzyjemna.

GWX-a można się pozbyć odinstalowując (czasem kilkukrotnie) poprawkę KB3035583
    i blokując jej przyszłą instalację i nie będziemy dłużej dręczeni komunikatami.
    Można również (ale tylko do miesiąca) przywrócić poprzedni system po wypróbowaniu
    Windows 10 i na ogół udaje się to prawidłowo. Niemniej jednak lepiej zabezpieczyć
    sobie powrót do aktualnych Windowsów wykonując obraz dysku lub generując
    krążki recovery w przypadku wersji OEM bez dołączonego nośnika systemu.
    Podobnie obrazem dysku możemy sobie zachować aktywowany Windows 10.
  • Gość: Pomoc Komputerowa IP: *.warszawa.mm.pl 07.05.16, 22:13
    Łatwiej byłoby coś doradzić gdybyś podał konfigurację swojego komputera, jeśli twój komputer ma nie więcej niż 3-4 lata, to najprawdopodobniej nie będzie problemu ze sterownikami i wszystko będzie działać prawidłowo. Inną rzeczą jest fakt że przy tego typu aktualizacjach istnieje większe ryzyko że coś pójdzie nie tak i system się wyłoży, problemy mogą być również na laptopach wyposażonych w dodatkową grafikę od AMD, ja jestem posiadaczem takiego laptopa i o ile na grafice intela jest ok, to sterownik od grafiki AMD gryzie się z Windows 10.
    Ogólnie przejscie na Windows 10 i tak cię nie minie, nie teraz to za rok będziesz musiał przejść jeśli będziesz chciał korzystać z najnowszych aplikacji, sam system jest w porządku, jest szybki i stabilny, tylko jak to przy nowościach trzeb trochę czasu aby się do niego przyzwyczaić.
  • mariner4 16.05.16, 14:07
    A co zrobić z komputerem, który nie pokazuje aktualizacji do 10? Np Samsungi. Chodzi o problemy ze sterownikami.
    M.
  • osman71 08.05.16, 18:54
    obecnie windows 7 laptop toshiba na intelu
  • felixcom.net 16.05.16, 12:15
    jeżeli żadna z nowych technologi win 10 nie będzie używana to niema sensu zmiana z stabilniejszego systemu jakim jest windows 7
  • Gość: darK IP: *.146.74.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.05.16, 21:14
    Jeżeli Win10 od lipca ma być płatny to Ci którzy już go zainstalowali będą zmuszeni do płacenia abonamentu w latach następnych - zawsze to kilka mld USD do wyciągnięcia :)
  • Gość: Zenek IP: *.dynamic-ra-12.vectranet.pl 21.05.16, 10:05
    O tym Windows 10 różnie mówi się i pisze. Po aktualizacji będzie płatny abonament (jak tu napisał darK), nie będzie płatny..., ale nie będę się zagłębiał w tym temacie, aby nie prowokować. Poczekamy, zobaczymy. Dlatego na wszelki wypadek można się jakoś zabezpieczyć...
    Jak ktoś jest przywiązany do mającego dobrą opinię systemu Windows 7, to zawsze może zostawić sobie jeden taki system w komputerze lub na jednej partycji, a inny lub inne ewentualnie zaktualizować do Windows 10, bo zapewne większość z nas ma kilka takich systemów w komputerze, laptopie, tablecie...
    Jak znam życie, to zawsze jakoś dawaliśmy sobie radę i tak też będzie w tym przypadku.
    Uważam, że dzisiaj komputer służy przede wszystkim do "specjalnych zadań", bo przejrzeć internet w poszukiwaniu np. najnowszych wiadomości, można np. na smartfonie.
  • jerzy_85 31.05.16, 11:05
    ja tam wolę zostać na mojej 7, wszystko śmiga jak trzeba, o czymś innym pomyślę dopiero za 2-3lata :D
  • chris.w5 11.01.19, 23:59
    jerzy_85 napisał(a):
    > wolę zostać na mojej 7, wszystko śmiga jak trzeba,
    > o czymś innym pomyślę dopiero za 2-3lata

i co? pomyślałeś? Windows 7 kończy się 14 stycznia 2020. Też stoję przed tym dylematem
  • wariant_b 12.01.19, 08:57
    > i co? pomyślałeś? Windows 7 kończy się 14 stycznia 2020.

Ale Windows 10 1507 lub 1511, o których mowa była wcześniej w tym wątku już dawno się skończyły.
    Dwie kolejne - 1607 i 1703 również nie są wspierane, a wsparcie dla 1709 kończy się w kwietniu.
    Okres wsparcia dla Windows 10 został skrócony do 18 miesięcy i po tym okresie należy je wymienić.
    (Windows 10 Enterprise posiada wersje przedłużonego wsparcia 1607 LTSB i najnowsze 2019 LTSC (1809))

O ile w przypadku starszych wersji Windows 10 decyzja o pozostaniu przy Windows 7 była słuszna,
    o tyle nowsze stanowią dobry wybór i w praktyce (pomijając wtopy, jak błędy w instalatorze 1809).
    Lepszym rozwiązaniem jest instalacja Windows 10 zamiast reinstalacji Windows 7. W międzyczasie
    Microsoft poprawił aktywację Windows 10 na komputerach z licencją cyfrową Windows 7/8/8.1
    i na markowych komputerach system aktywuje się bez wcześniejszych problemów. Niedobrym
    pomysłem jest natomiast aktualizacja Windows 7 do Windows 10 zamiast czystej instalacji
    nowego systemu i często stwarza to trudne do rozwiązania problemy.
  • pablo.zgredek 31.05.16, 15:46
    ja na swoim lapku mam win10 i nie mam powodów do narzekania -ale co racja to racja gdyby nie to, zę uciekałem od 8 to pewnie bym się dłużej zastanawiał;P
  • pomaranczovelove 02.06.16, 17:15
    czyli jest lepszy niż 8?
  • robsonnn5 02.06.16, 14:35
    ja mam 10 i jestem zadowolony. Uważam że jest dużo lepszy od 7, która też jest całkiem niezła.
  • delfinooo 03.06.16, 12:55
    też mam windows10 i jestem zadowolony. Moim zdaniem 10 jest bardziej funkcjonalna i intuicyjna
  • awariant 14.01.19, 20:19
    > 10 jest naprawdę w porządku, najlepiej jeśli mamy jeszcze dysk SSD

Jest w porządku, ale mamy już siódmą edycję tego systemu.

Przejście na dyski SSD wydaje się koniecznością, ponieważ nowe systemy nie są
    już pisane pod dysk magnetyczny i ten po prostu nie wyrabia - za mało IOPS.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.