Dodaj do ulubionych

"Nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP..."

08.08.16, 22:43
Stoją sobie w firmie obok siebie dwa komputery z dostępem do tej samej sieci, takie same (Win XP, SP3). Jeden z nich przestał chcieć łączyć się z internetem. Po naciśnięciu "Napraw" połączenie wyświetla komunikat:
System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu, ponieważ nie można ukończyć następujących czynności:
Nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP dla tego połączenia. Nie można kontynuować.

Nie pomogło dokładne przepisane ustawień z działającego komputera do 'zbuntowanego'. Nie pomogło też ustawienie właściwości TCP/IP na automatyczne wyszukiwanie adresów IP, DNS itp. Ustawienia antywirusa i zapory w obu maszynach też są takie same. Jeden komputer ma dostęp do internetu, drugi nie, i tyle. Dodatkowo 'zbuntowany' nie chce nic drukować na drukarce podłączonej do 'posłusznego', dostępnej przez sieć.

Jak zwykle w takich sytuacjach, nikt nie zmieniał ustawień w 'zbuntowanym' komputerze, nie wyciągał kabelków itp. Po prostu któregoś dnia po włączeniu komp już nie łączył się z internetem, choć pokazuje, że połączenie lokalne działa.

Help! Co jeszcze można z tym zrobić, żeby zadziałało (prócz 'dobrej rady' od MS: Skontaktuj się z osobą zarządzająca siecią)?

--
To ja, "tomeczek". Się zarejestrowałem. A co...
Obserwuj wątek
    • abcdefowicz Re: "Nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP.. 09.08.16, 21:46
      Szczerze, jeśli to komp firmowym, to tak jak napisał kolobos, skontaktuj się z informatykami. Z doświadczenia wiem, że nie lubią jak im ktoś w sprzętach grzebie, potrafią się mścić i mają swoje teorie. Na przykład w mojej firmie PCety mają blokadę administracyjną i nawet driverów nie zainstaluję do obcego sprzętu. Jako, że forum blokuje wklejane linki, mogę ci poradzić (miałem kiedyś martwy TCP/IP), przeszukaj wypowiedzi w znalezionych wątkach po wpisaniu w szukajkę "naprawa uszkodzonego TCP/IP"
      --
      www.eres.alpha.pl/userbar26
    • tomeczek_44 Re: "Nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP.. 10.08.16, 13:22
      1/ Informatyk jest tylko "na przychodne"
      2/ Informatyk i tak ma wakacje, jest w podróży poślubnej i nie będę mu przeszkadzał, jeszcze mi życie miłe

3/ Zgodnie z poradą z internetu wpisałem w działającym komputerze cmd -> ipconfig /all; wyświetliło się "Konfiguracja IP systemu Windows" i różne dane IP, DNS itp., które pewnie znacie. Chciałem upewnić się tą metodą, że identyczne dane są wpisane w komputerze 'zbuntowanym', ale... po wpisaniu w nim cmd -> ipconfig /all wyświetla się tylko linijka "Konfiguracja IP systemu Windows" i ani znaczka więcej. System nie widzi własnej konfiguracji, którą wyświetla po wejściu we Właściwości protokołu TCP/IP??

--
      To ja, "tomeczek". Się zarejestrowałem. A co...
      • kolobos Re: "Nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP.. 10.08.16, 16:28
        Uzyj www.bleepingcomputer.com/download/farbar-service-scanner/dl/62/ przed skanowaniem zaznacz wszystkie opcje. Wynik wklej na wklej.org i podaj link.

Zrob tez skan przy pomocy FRST: www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ Addition i Frst.txt wklej na wklej.org i rowniez podaj linki.

Jak chcesz to mozesz mi wyslac na maila kolobos(at)gazeta
          • Gość: Kolobos Re: "Nie można zbadać ustawień protokołu TCP/ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.16, 12:34
            Wyglada na to, ze zrodlem problemow jest BitDefender:
            Name: SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter - BitDefender Firewall NDIS Filter Miniport
            Name: BitDefender Firewall NDIS Filter Miniport
            Name: WAN Miniport (IP) - BitDefender Firewall NDIS Filter Miniport
            Dla wszystkich trzech ten sam opis:
            Problem: : Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)

Odinstaluj go i sprawdz czy w menadzerze wszystko wyglada ok.

W razie potrzeby tutaj sa sterowniki do karty lan pod Xp:
            downloadcenter.intel.com/download/13368/LAN-SiS-900-PCI-Fast-Ethernet-Adapter-Driver

Jak mozesz to wyslij mi jeszcze screen z portableapps.com/apps/utilities/crystaldiskinfo_portable na maila.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka