Dodaj do ulubionych

telefon p8 litte huawei i windows XP - zdjęcia.

22.04.17, 18:51
Dzień dobry.

Potrzebuję pomocy.

Wymieniłam telefon na huawei P8 litte.
Mam netbokka Samsung N 150 - w takim czymś to jedynie windows XP 2002 service Pack 3
Przeglądarka jak wiadomo tylko mozilla.
Słyszałam, że frilox wycofuje się z wspierania XP wiec pewnie laptop do "kosza" ale na razie po zakupie telefonu nie stać mnie na nowy laptop.
To tak uprzedzając ewentualne info n/t.

Co do problemu: prowadzę bloga i potrzebuję zdjęć. Moje stare telefony robiły słabe zdjęcia. Miałam też problem z nokia C2 ( wiem, zabytek) Nie mogłam wrzucić zdjęć z pamięci telefonu do kompa, tylko te z karty pamięci...

No i myślałam że nowy telefon załatwi sprawę a tu lipa. Nie wrzucę nic z telefonu na kompa i nie dodam nic z kompa na telefon....
Muszę instalować jakieś coś ( próbowałam ale słabo wyszło i nie wiem czy przez neta - mam ostatnio przez pogodę kiepskie połączenie)
Moje pytanie czy jest w ogóle możliwe żeby na takim kopie z takim systemem zrobić tak aby przesyłać zdjęcia np z telefonu do kompa?

Chcę spróbować jeszcze raz instalować jakieś dwa (?) programy ( silverlight? i hisuite by huawei) ale nie wiem czy warto i czy w ogóle sie da. Niby instalowało..bez błędów ale nie ukończyło bo coś tam ( możliwe, że przez brak połączenia z netam - zerwane..)

I przy okazji: czy muszę te dwa programy instalować/? Pójdą u mnie przy takim systemie?
Edytor zaawansowany
  • praktiss 22.04.17, 19:46
    Czy po podłączeniu telefonu kablem USB do komputera nie wykrywa Ci go jako pendrive?
  • tajemnicza.a.m 22.04.17, 20:25
    Nie mam pojęcia.
    Po podłączeniu telefonu - kabla usb i komputera ze sobą pojawia się że nie spełniam wymogów w pleyer i odsyła mnie na jakąś stronę żeby ściągnąć a tam nic nie ma do ściągania. Potem pojawia się
    hisuite by huawei i chce się instalować. Próbowałam ale nie ukończyło ( możliwe, że przez zerwane połączenie z netem) Na necie odesłano mnie do silverlight? - zainstalowało ale nic się nie stało.

W mój komputer wykrywa dysk przenośny D ( u mnie) ale ikona jest programu hisuite i albo się nie otwiera, albo są dziwne komunikaty albo jakieś dziwne rzeczy tam są nawet nie potrafię powiedzieć co to jest...

Co lepsze próbowałam na samsunga GTI podłączyć za pomocą kabla usb do kopa i też lipa, w ogóle nic, wyskakuje w mój komputer ikona, pojawia się jakaś informacja i tyle..

Dziwne..

Pendrive otwiera się normalnie, nie mam jak sprawdzić czy z nokią c2 się łączy bo ją gdzieś zapodziałam.

;/
  • praktiss 22.04.17, 20:45
    fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/153/3
  • tajemnicza.a.m 22.04.17, 21:22
    Bardzo ci dziękuje, działa :).
    Gdyby nie ta strona, szukałabym godzinami a i tak bez takiej instrukcji zainstalowałabym tylko program :)
  • tapatik 24.04.17, 08:13
    Tak odnośnie XP:

www.pcworld.pl/news/Firefox-bez-wsparcia-dla-Windows-XP-i-Vista,406993.html

Przeglądarka Firefox jako jedna z nielicznych wciąż oferuje wsparcie dla systemu Windows XP. Dzisiaj mamy już jednak oficjalną zapowiedź Mozilli, że wsparcie dla XP i Visty zakończone zostanie w 2017 roku. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce we wrześniu.

Firefox 52 - ostatnia w pełni wspierająca wersja

Mozilla przyznaje, że ostatnią oferującą pełne wsparcie wersją jej przeglądarki będzie Firefox 52. Kolejne wersje do czasu pełnego wygaśnięcia usługi wsparcia będą oferowały tylko poprawki bezpieczeństwa. Oznacza to, że użytkownicy Windows XP i Visty będą musieli zapomnieć o nowych funkcjach.

Czego właściwie używasz na tym komputerze?
    Może zainstaluj Linuksa?
    Na przykład wersja Mint ze środowiskiem Mate albo Xfce powina pójść na słabym komputerze.
  • tajemnicza.a.m 27.04.17, 23:50
    "Czego właściwie używasz na tym komputerze?"

Ogólnie miał to być komputer na wyjazdy: filmy, jakies wifi ale takie to podejrzenia w 5 minut neta a nie przesiadywania. No ale jakoś tak się stało, że ze stacjonarnego przerzuciłam się na netbooka na cały czas bo mi wygodnie.

Teraz oczywiście oglądam filmy na tym kompie ale większość mam na pendrivie.
    Muszę mieć dostęp do neta bo oglądam filmy na youtubie
    Mam open office bo prowadzę bloga. Zdjęć nie obrobię ale robię to na telefonie. I w sumie chyba tyle. Myślisz, że Linuks to dobra alternatywa? Myślałam, że nie mam żadnej już.

A tak wracając do tematu huwawei: zainstalowałam hisuite. Wszystko działa, ściąga mi ładnie zdjęcia z telefonu na kompa - trochę upierdliwie bo nie ma opcji kopiuj tylko trzeba się bawić pojedynczo albo jakoś bardziej ukryta jest opcja grupowego transportowania p zaznaczeniu kilkunastu zdjęć. No ale nie mogę sobię poradzić z transportem zdjęć z kompa do telefonu...nijak nie widzę takiej opcji. Na poradach netowych nie znalazłam wiec jakby ktoś coś jeszcze wiedział to poproszę.
  • tapatik 28.04.17, 10:39
    Linuksa możesz sprawdzić bez instalacji. Ściągasz plik iso, wypalasz z niego płytkę i możesz z płytki uruchomić system bez dokonywania żadnych zmian na swoim dysku, czyli po wyjęciu płytki i ponownym uruchomieniu znowu masz Windowsa.

Wypalenie płytki nie oznacza, że masz plik iso przegrać na płytkę, ale że masz wybrać odtworzenie obrazu płyty.

Jeśli twój obecny komputer nie ma napędu DVD to możesz przygotować flaszkę z możliwością uruchomienia z niej systemu.

Wada jest taka, że do Windowsa jesteś już przyzwyczajona, do Linuksa jeszcze nie.
    Z drugiej strony jak byś zobaczyła nowe wersje Windowsa, to tam jest jeszcze większy kosmos niż Linux.

Jest dużo dystrybucji Linuksa, część z nich jest darmowa, niektóre płatne (np. Red Hat).
    Linuksy mają różne środowiska graficzne, czyli wygląd pulpitu jest różny.
    Są środowiska, które są specjalnie projektowane pod kątem uruchamiania na słabszych komputerach, na przykład Xfce.
    Możesz zainstalować oprogramowanie Wine, które pozwala na uruchamianie programów Windowsowych (nie wszystkich).

Na początek proponuję dystrybucję Xubuntu 16.04. Jest ona oparta na Ubuntu, ale ma dołączone Xfce zamiast zasobożernego Unity.

Do Twoich zastosowań wystarczy w zupełności, jest pakiet LibreOffice, przeglądarka Firefox, jak chcesz nagrać pulpit, aby potem wrzucić instrukcję na YT to możesz doinstalować Vokoscreen.
    Dla Linuksa może nie być aplikacji znanych z Windows, ale często można znaleźć ich odpowiedniki, z reguły darmowe.
  • tiges_wiz 28.04.17, 09:58
    to wrzuć te zdjęcia np. na swój dysk google z telefonu (tylko zaznacz, że bez straty jakości) i na komputerze je z dysku pobierz.

albo wyślij na email, jak skrzynka obsługuje taki rozmiar plików. omg

--
    Sygnaturka wykonała niedozwoloną operację! Zresetuj komputer i skontaktuj się z administratorem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka