Dodaj do ulubionych

które zamienniki do drukarki?

06.09.17, 14:34
Możecie polecić jakieś zamienniki do brothera j105? Które w miare sensownie będą drukowały?
Edytor zaawansowany
  • mariner4 13.09.17, 07:23
    Od lat stosuję Active Jet.
    M.

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
    Stefan Kisielewski - Kisiel
  • 802.11n 13.09.17, 09:57
    Najtańsze jakie znajdziesz. I tak wszystkie płyną tym samym kontenerem z Chin. Ostatecznie różnią się tylko opakowaniami.
  • madopar50 08.10.17, 11:09
    żadne !

--
    500 zł dla WSZYSTKICH dzieci...
  • bodex4 26.01.18, 10:13
    Ja od ok 8-10 lat stosuję zamienniki Activjet i 12- letnia drukarka PCB 135 chodzi bez zastrzeżeń (nic nie zasycha). Wcześniej kupowałem jakieś na Allegro i było coraz gorzej.
  • bodex4 26.01.18, 10:17
    ActivJet uratował zasychającą drukarkę - pewnie ma porównującą ilość "rozpuszczalników" do orginału niż inne zamienniki. Nie zgadzam się że wszystkie tusze są takie same bo i w kilkunastu służbowych Brotherach ten tusz świetnie działa w porównaniu do innych zamienników
  • Gość: gips IP: *.static.ip.netia.com.pl 29.01.18, 07:46
    Potwierdzam zamienniki marki Active Jet są warte uwagi. Używam w atramentówce Brothera (nie pamiętam dokładnie typu drukarki bo nie piszę z domu, tusze mają w symbolu LC-1000) od dobrych 6 lat. Drukuję czy kseruję dokumenty biurowe. Jakość zadowalająca. Oczywiście do zdjęć (w wysokiej jakości) to raczej bym użył oryginałów albo w ogóle użył innej drukarki.

pozdrawiam
    gips
  • qqbek 03.02.18, 00:38
    Żadne.
    Spamerstwo od marki Active-Jet ma na sumieniu dwa moje Lexmarki (z odległej przeszłości), niech im ziemia lekką będzie, bo jak spotkam to w mordę i bez pytania... z resztą, kto szuka zamiennika do drukarki do której oryginalny czarny tusz kosztuje 39 złotych brutto i starcza na 2400 stron obliczeniowych (jakieś 3 ryzy papieru w normalnych warunkach, a eksploatuję drukarkę z tymi tuszami już od ładnych paru lat)?

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • wariant_b 03.02.18, 02:01
    Jeśli to Lexmarki z przeszłości, to na sumieniu ma je Lexmark.
    Zdychały przy każdych wkładach.

Mam nadzieję, że teraz masz Brothera.
    Mój na zamiennikach też żyje. Po następnym komplecie zakup się zwróci.
  • qqbek 03.02.18, 12:16
    Do pracy (we własnej firmie) mam Brothera, na dokładnie te same wkłady co autor wątku (525XL), nie spotkałem jeszcze zamienników - z resztą czasami da się kupić tusz na granicy terminu ważności (pół roku lub mniej do końca) za 25 lub 30 złotych (cena sugerowana przez producenta to 39), a u mnie i tak pójdzie w miesiąc - więc niespecjalnie szukałem zamienników.

W domu mam starego HP na 703 i tu też raczej kupuję oryginały (cena podobna do 525XL Brothera, tylko starczają na góra 1/4 ilości stron z Brothera - jeszcze chyba całej ryzy nie zadrukowałem jednym).

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • wariant_b 03.02.18, 15:22
    Zamienniki do DCP-J100/J105 kosztują od jakiś 10 złotych (za komplet kolorów z dwoma czarnymi LC-529)
    i jest tego pełno, bo są łatwe do podrobienia. Co do jakości zamienników nie mam opinii, bo nie używam.
    Ale, pewnie jak oryginały, będą miały skłonność do zasychania. Tyle, że przy cenie: ryza papieru za dychę
    faktycznie nie ma ważnego powodu, by szukać zamiennika.

W mojej (atramenty LC-225/229 o analogicznej pojemności) oryginały są na tyle drogie, że 3-4 komplety zamienników
    (też dość drogie) zwracają koszt zakupu drukarki, więc nie mam powodu, by nadmiernie przejmować się drukarką.
    Ale, że generalnie potrzebowałem dupleksu i okazjonalnej możliwości druku na płachcie A3, a nie drukuję dużo,
    to mam to co mam w cenie zbliżonej do DCP-J05 ale z trochę droższą eksploatacją. Nie narzekam, działa dobrze.
  • mariner4 16.02.18, 03:38
    Kiedyś Brother Mi padł. Zaschły głowice. Nie udało się go reanimować. Ale to wina drukarki. Padło automatyczne samoczyszczenie. Nie zauważyłem tego. I zaschła na amen. Kupiłem nową 105. Do zakończenia gwarancji używam oryginałów. Potem wracam do AJ.
    M.

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
    Stefan Kisielewski - Kisiel

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.