Dodaj do ulubionych

Pliki *.exe nie dają się uruchomić.

09.10.17, 21:57
Dzień dobry,
kłopot pojawił się nagle.
Nie działa np. pakiet WD do backupu na dyski zewnętrzne, nie działa Canon EOS Utilities, itp.
Więc przeinstalowałem.
W przypadku Canona daje się uruchomić Digital Photo Professional, a EOS Utilities nie reaguje na klik.
W przypadku WD instalator WDDriveUtilitiesSetup.exe nie daje się odpalić. Z pozycji Administratora też nie.
Komputer jak komputer: I5, SSD Samsung EVO 500, RAM 16GB.
Software: WIN 10 Home, Bitdefender IS.
Myślałem, że BD IS coś blokuje, wiec wyłączyłem.
Pliki "exe" nie dają się uruchomić!
Gdzie przyczyna? Pomoże ktoś?
Paweł.
Edytor zaawansowany
  • 09.10.17, 23:57
    Najpierw sprawdź datę systemową, bo czasem powoduje nieoczekiwane błędy.

Jeśli faktycznie żadne pliki .exe nie uruchamiają się, w szczególności nie można się dostać
    do edytora rejestru (regedit), to we wcześniejszych wersjach systemu pomagał program
    rstassociations-version-scr_1.3.scr , ale nie mam chwilowo możliwości sprawdzić,
    czy w Windows 10 jeszcze to działa. Jeśli działa uruchomienie plików .reg, to można się
    poratować poprawkami do rejestru np. z exe-fix-twc.zip

Warto także sprawdzić, czy problem dotyczy tylko bieżącego konta użytkownika.

W razie czego zostaje przywrócenie systemu do wcześniejszego punktu przywracania,
    jego zresetowanie lub naprawa offline.

• 10.10.17, 00:58
    Dz. Spróbuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.