Dodaj do ulubionych

Czy warto kupić laptopa z Windows 7

13.12.17, 12:45
Będę kupował używanego laptopa - czy z W7 posłuży jeszcze kilka lat czy lepiej już z W10 z racji braku wsparcia W7?

Będzie to komputer używany poleasingowy.

Edytor zaawansowany
  • 13.12.17, 12:59
    Myślę o tej ofercie:

allegro.pl/laptop-ibm-lenovo-t410-i5-4-160-win7-kam-mega-cena-i6853779784.html

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • 13.12.17, 17:00
    Jeśli laptop oryginalnie miał Windows 7 Pro to ciągle jeszcze można we własnym zakresie
    przeinstalować go na legalne Windows 10 Pro na podstawie licencji cyfrowej.

• 13.12.17, 18:27
    A takie oferty to duże ryzyko? Ewentualnie czy ktoś może mi podać dobrego sprzedawcy z Alledrogo?

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • 13.12.17, 22:43
    > A takie oferty to duże ryzyko?

Przy tej cenie i okresie gwarancyjnym umiarkowane. Zwłaszcza, że kupujesz przez Internet
    i w razie widocznych uszkodzeń laptopa lub negatywnego wyniku testów podzespołów
    teoretycznie możesz go zwrócić lub wymienić egzemplarz. Martwi trochę informacja
    o klawiaturze: QWERTY PL (naklejki) oraz brak informacji o klasie jakościowej używek.

U tego sprzedawcy do rozważenia również model T420 - spory skok wydajnościowy
    między procesorami drugiej generacji (Sandy Bridge) a pierwszej, ciut więcej dysku
    i ekran w typowej obecnie proporcji 16:9 (1366x768) - a różnica w cenie akceptowalna.
  • 15.12.17, 16:06
    Hmm a może zna ktoś jakiego dobrego sprzedawcę takiego sprzętu

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • 15.12.17, 20:44
    W7. W10 strasznie szpieguje ima te porąbane kafelki.
    W miarę możliwości odradzał bym go w ogóle.

Do czego będzie służył komp? Może Linux byłby wystarczający?

--
    Nie odkładaj wszystkiego związanego z Bożym Narodzeniem na ostatnią chwilę.
    Zacznij świąteczną depresję już dziś.
  • 15.12.17, 22:30
    tapatik napisał:

> W7. W10 strasznie szpieguje ima te porąbane kafelki.
    > W miarę możliwości odradzał bym go w ogóle.
    >
    > Do czego będzie służył komp? Może Linux byłby wystarczający?

Ale przecież W7 od stycznia 2020 przestanie być wspierany......

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • 16.12.17, 10:13
    A Ubuntu 16.04 ma wsparcie do kwietnia 2022 roku. Co więcej możesz zrobić upgrade do nowszej wersji i znowu cieszyć się kilkuletnim wsparciem.

Dlatego pytam się do czego jest ci potrzebny komputer, bo być może Windows nie jest ci potrzebny, w to miejsce wystarczy Linux Ubuntu.

Pomiędzy Windows 7 a Windows 10 jest bardzo duża różnica w zakresie obsługi, dodatkowo Windows 10 cały czas przesyła "coś" na serwery MS, i nikt nie wie co, no poza pracownikami MS.
    Jest to - moim zdaniem - ważny argument, aby unikać Windows 10, no chyba że jesteśmy zmuszeni do używania jedynego słusznego systemu operacyjnego.

--
  • 16.12.17, 23:21
    a czemu by nie, 2 lata jeszcze spokojnie pośmigasz, potem zmienisz system na 10 i po kłopocie
  • 17.12.17, 09:06
    Po tych dwóch latach będę musiał kupić W1o?

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • 17.12.17, 11:20
    Strzelam, że tak. Jak dziś kupisz komputer z W7 to też musisz dokupić upgrade do W10, no chyba, że mechanizm podnoszenia wersji nadal działa, ale miał być wyłączony.

--
  • 17.12.17, 12:21
    Wygląda na to, że mechanizm podnoszenia wersji dla komputerów markowych (licencja cyfrowa)
    ciągle działa, więc jeśli laptop oryginalnie miał Win 7 Pro, to zadziała upgrade do Win 10 Pro.
    Nie wiadomo, czy będzie działał w przyszłym roku - doniesienia Microsoftu mówią, że nie
    będzie działał upgrade na podstawie klucza (kodu aktywacyjnego) starszej wersji, ale nie
    było informacji, czy dotyczy to również certyfikatów cyfrowych OEM.

Na ogół komputery poleasingowe nie posiadają oryginalnej wersji Windows OEM producenta.
    Wynika to z obowiązku czyszczenia dysku przed ponowną sprzedażą komputera i związanym
    z tym zamazaniem partycji Recovery, ale nie ma to znaczenia dla upgrade, bo licencja
    przechowywana jest w BIOS-ie i zwykle jej numer (kod aktywacyjny) jest inny niż na naklejce.

W każdym razie na wszelki wypadek, jeśli laptop zostanie dostarczony jeszcze w tym roku
    należy od razu wykonać diagnostyki sprzętu, zrobić obraz zapasowy istniejącego systemu,
    pobrać z serwerów MS aktualny Windows 10 64-bit (1709) i wykonać czystą instalację.
    Potem, niezależnie od tego, czy pozostawimy Windows 10 czy przywrócimy poprzedni Win 7 Pro
    będziemy mieli możliwość przejścia na Windows 10 Pro.
  • Gość: Zozo IP: *.net.pulawy.pl 18.12.17, 18:23
    W7 spokojnie posłuży jeszcze kilka lat. Ja bym się zupełnie nie przejmował przechodzeniem na W10
  • 18.12.17, 18:39
    Do netu i przeglądania fotek lub napisania pisma XP całkowicie wystarczy nawet bez wsparcia.

--
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  • 18.12.17, 22:48
    pandaber napisał(a):

> Do netu i przeglądania fotek lub napisania pisma XP całkowicie wystarczy nawet
    > bez wsparcia.

Do pisania i przeglądania fotek - zgoda, do netu już nie za bardzo, bo może nas ktoś zaatakować przez niezałataną dziurę.
    Do tego celu lepszy byłby Linux.

--
  • 18.12.17, 22:57
    Na XP-eku pracuję od 2002 roku bez aktualizacji (tylko SP) i nikt mnie nie zaatakował.

--
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  • 19.12.17, 08:57
    Znałem człowieka, który to samo mówił o jeździe "po dwóch piwach".

--
  • 19.12.17, 10:06
    do pisania niekoniecznie - brak kompatybilności z nowym sprzętem (sterowniki) i tu zarówno modem jak i drukarka mogą się po prostu nie zainstalować, dwa brak kompatybilności z programami antywirusowymi (niektóre jeszcze są ale już nie długo, bo też zapowiadają brak wsparcia), net dziurawy - strach korzystania z bankowości internetowej, czy innych stron, na których wymagane jest hasło lub podpis elektroniczny. W takich przypadkach Linux byłby najlepszym rozwiązaniem, bo spełnia wszystkie powyższe wymagania
  • 19.12.17, 08:57
    www.dobreprogramy.pl/Windows-10-po-cichu-instalowal-menedzera-hasel-pozwalajacego-wykrasc-hasla,News,84907.html

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.