Dodaj do ulubionych

Brak Bluetooth-a po migracji na Win10

31.12.18, 14:19
Mam laptopa DELL Inspiron M5030 ,8-letni. Miałem system Win7x64 i dokonałem migracji na Win10. Wszystko działa b.dobrze, żadnych kłopotów i perturbacji nie było i nie ma. Jedynym mankamentem jest brak Bluetooth-a, który w wyniku tych operacji zniknął. Czy jest sposób i możliwość aby problem ten zlikwidować. Proszę biegłych w temacie o informacje.
Pozdr;
Edytor zaawansowany
  • wariant_b 31.12.18, 20:00
    Nie mam podobnego laptopa pod ręką żeby sprawdzić, ale powinno się udać.
    Mnie udało się na nieco starszym modelu Latitude pod Win 10 LTSC 2019
    ale z innym modułem BT, więc gwarancji nie mogę dać żadnych.

Zobacz ten opis Microsoftu
    Sterowniki od Della znajdziesz tutaj.

W Internecie powinno być trochę więcej opisów, jak uruchomić ten moduł.
    Radość z sukcesu może być połowiczna, bo nie wszystkie nowe urządzenia
    zechcą współpracować ze starym BT 2.0 EDR.
  • tezx 01.01.19, 18:10
    Wilekie dzięki:D strach się za to brać.....nie chciałbym przewrócić windowsa..;p sterowniki mam wszystkie od Della..tzn. były takie instalowane do Win7 przed migracją.
    Pomyślności w AD2019.roku życzę.;D
  • wariant_b 02.01.19, 10:03
    Tu akurat jestem zwolennikiem innego podejścia - preferuję czystą instalację Windows 10
    i raczej sterowniki z katalogu Windows Update Microsoftu, niż od producenta sprzętu.
    A przy okazji, jeśli jest taka możliwość - wymianę dysku magnetycznego na SSD.
    Czysta instalacja nie pozostawia już niepotrzebnego oprogramowania i zbędnych śmieci
    a poza tym zwykle trwa krócej niż aktualizacja.
  • tezx 02.01.19, 20:18
    Ok, jak też definitywnie nie zrezygnowałem a jedynie odłożyłem w czasie. Rezygnując z eksperymentowania myślałem o tym ,że kiedyś windows zostanie przeinstalowany to może problem się jakoś rozwiąże. Obecnie mam sytuację taką,że Win10 wrzucony jest na siódemkę,a że póki co wszystko pracuje dobrze,to pozostaje poczekać. Dysk mam już dość dawno zmieniony na SSD. Owym dellu kiedyś dysk mi padł..a ponadto miałem dwukrotnie awarie mostków. Po przeanalizowaniu sprawy padła decyzja. ze inwestujemy w ten..i tak zostało. Nie gram,nie pastwię się nad filmami i muzyką,wiec dla moich potrzeb ten sprzęt jest wystarczający.;p
    pozdr;)
  • wariant_b 02.01.19, 21:20
    > ... kiedyś windows zostanie przeinstalowany to może problem się jakoś rozwiąże.

Oczywiście mogę się mylić, ale ten problem (BT) raczej sam się nie rozwiąże.
  • tezx 03.01.19, 15:44
    Dzięki za poświęcony czas;)
    Temat zamykamy.;p
  • wariant_b 18.01.19, 09:36
    > Spróbuj pobrać sterowniki z oficjalnej strony producenta laptopa. Powinno pomóc

Nie pomoże, bo powodem założenia wątku był właśnie brak aktualnych sterowników
    na stronach producenta laptopa. Ten rodzaj urządzeń wymarł już śmiercią naturalną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.