Dodaj do ulubionych

rozdzielczość

24.02.19, 07:44
Bardzo proszę o pomoc, jestem laikiem w tych sprawach. Rozdzielczość wynosi 1440x900, po każdym wyłączeniu komputera pojawiają sie olbrzymie ikonki, oraz duże litery-rozdzielczość (800x600) Nie pomaga ustawienie rozdzielczości, jedynie co pomaga to przywracanie systemu, wtedy znowu jest dobrze.Niestety przywracanie długo trwa i trzeba to robić po każdym wyłączeniu komputera.Proszę o pomoc co mam zrobić, aby znowu było normalnie
Edytor zaawansowany
  • wolkow44 24.02.19, 17:04
    zapomniałem wpisać, chodzi o windows 7
  • wariant_b 24.02.19, 18:29
    Nie podałeś również o jaki komputer chodzi, jaką ma kartę graficzną i jaki monitor.
    Nie podałeś, co menadżer urządzeń mówi na temat grafiki i monitora.
    Nie podałeś, co konkretnie dzieje się przy próbie ustawienia właściwej rozdzielczości.
    Nie podałeś, czy w dziennikach zdarzeń są jakieś wpisy mogące mieć z tym związek
    i czy nie występują jeszcze jakieś inne, dziwne zachowania systemu.
    Nie wiemy również kiedy pojawił się problem i czy nie był związany z instalacją
    lub aktualizacją jakiegoś oprogramowania lub systemu operacyjnego.
    W sumie nie wiadomo, co może być przyczyną problemu.

Na początek zacznij od zamknięcia systemu i wyłączenia (z prądu!) komputera i monitora.
    Odkręć i odepnij kabel video od monitora, podłącz go i przykręć ponownie.
    To samo zrób po stronie komputera. Włącz monitor i poczekaj na komunikat.
    Potem włącz komputer. Jeśli masz dostęp do innego monitora i kabla - sprawdź na nim.
    Napisz, czy coś się zmieniło.
  • wolkow44 25.02.19, 09:08
    Dziękuję za zajęcie się moim problemem.Nazwa komputera HP Compaq, procesor Intel Core(TM)2PCU, nazwa karty INtel Q965 Expres Chipset, częstotliwość 60 Hz, monitor LG 19 cali. Rozdzielczość wynosi 1440x900 ale po włączeniu komputera mam 800x60-olbrzymie ikonki i litery,próba zmiany na właściwą (prawym przyciskiem myszki na ekranie nic nie daje,ciągle wskakuje rozdzielczość 800x600.Ratuje się przywracaniem systemu i wtedy jest OK.Codziennie to samo i długo trwa.
    Proszę Ciebie o pomoc, w tej denerwującej sprawie.
  • wariant_b 25.02.19, 23:38
    Udało ci się sprawdzić i wykluczyć monitor i kabel?

Sprawdź koniecznie, bo jedną z przyczyn może być brak informacji, które powinien podać monitor.
    Kolejną przyczyną może być karta graficzna lub (częściej) sterowniki do karty graficznej.
    Następną - problemy z systemem operacyjnym lub innym oprogramowaniem.
    Może być sporo szukania, by znaleźć i usunąć przyczynę.

Odezwij mi się mailowo na pocztę gazetową.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka