Dodaj do ulubionych

Pomoc w MS Word 2010 nie działa

04.07.19, 13:12
Pomoc w MS Word 2010 (Office 2010 dla użytkowników domowych) nie działa. Wyświetla się Spis treści Pomocy, ale nie wyświetla się żadna zawartość poszczególnych pozycji. Przeinstalowałem od nowa cały pakiet Office 2010 64 bit pod Win7 64 bit i nadal nie działa. Niestety, nie znalazłem żadnego numeru telefonicznego wsparcia MS Office. Może ktoś wie jaka może być przyczyna?
Edytor zaawansowany
  • wariant_b 05.07.19, 13:01
    Help przestawiony do trybu offline i w kartotece językowej ...\Office14\1045 jest plik WINWORD.HXS ?

Przy okazji - jeśli masz wybór, to do Windows 64-bit używaj 32-bitowego Office 2010. Pewniejszy.
  • rozenkranc 06.07.19, 10:48
    W Pomocy rzeczywiście są dwie opcje: 1. Zawartość witryny Office.com i 2. Zawartość tego komputera. Przy zaznaczeniu opcji 1. jest całkowicie pusto, a przy opcji 2. wyświetla się - jak pisałem - spis treści, ale nie wyświetlają się żadne teksty w poszczególnych punktach. Plik WINWORD.HXS w wymienionym folderze jest. Miałem zainstalowaną wersję Word2010 32 bit, ale przeinstalowałem na 64bit, bo myślałem, ze może nie ma helpu z powodu złej współpracy wersji 32 bit z Windows7 64bit. Jak się okazuje nie w tym problem. Ale w czym?
  • wariant_b 07.07.19, 20:04
    Nie mam pojęcia, bo u mnie w teście problem nie wystąpił (wprawdzie znalazłem Office 2010 Pro 32-bit,
    ale to wydaje się nie mieć znaczenia). Kiedyś w Office były popularne różne inne błędy wynikające
    z rozpakowywania plików tymczasowych w kartotece Temporary Internet Files zamiast w Temp użytkownika.
    Tamże rozpakowywany jest również Help. Sprawdź, czy u ciebie zakłada się i jest dostępna kartoteka
    "C:\Users\{user}\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\MsOfficeHelp14"
    Powinna powstawać w momencie wywołania helpu i znikać po jego zamknięciu.
  • rozenkranc 12.07.19, 12:59
    Niestety, nie ma tego folderu (ani pliku) o nazwie MsOfficeHelp14".
    Co ciekawsze, dawniej ta pomoc funkcjonowała, nie wiem kiedy przestała, więc nie mogę tego powiązać z jakimś konkretnym momentem w "życiu" mojego komputera.
    Przeszukałem tez sporo internetu, jednak nie znalazłem żadnego telefonicznego wsparcia oprogramowania MS Office ze strony Microsoftu. Jest wprawdzie jakaś niby pomoc, ale tylko z gotowymi pytaniami i odpowiedziami, nawet normalnego forum dyskusyjnego użytkowników MS Word 10 nie znalazłem. Zatem nie ma nawet dokąd zadzwonić i zapytać o możliwą przyczynę.
  • wariant_b 13.07.19, 16:01
    Wydaje się, że coś musi być, skoro pokazał się spis treści. Foldery Temporary Internet Files są ukryte
    i w dodatku może to być link (junction) do innego folderu (ale w przypadku Windows 7 z podobną nazwą).
    Help rozpakowuje się do kartoteki tymczasowej po wywołaniu i jest ona kasowana po wyjściu z helpu.
    Gdzie jest aktualna kartoteka cache internetowego można sprawdzić w Internet Explorerze i tam ew.
    skorygować jej lokalizację.

Spróbuj sprawdzić, czy nie ma jakichś wpisów w dziennikach systemu, wykonaj sfc /scannow i zaordynuj
    naprawę instalacji Office - może pomoże, a może coś się wyjaśni. Nie kojarzę, by ten błąd pojawił się
    u któregoś z klientów i u mnie też wszystko działało prawidłowo, więc problem jest u ciebie.

Znalazłem jakiś reader do plików .HXS, ale nie radził sobie z polskościami. Podobno osobny czytnik jest też
    w Visual Studio, ale nie chce mi się tego sprawdzać. Trochę bardziej obiecująco wyglądają dostępne konwertery
    i w razie niepowodzenia mogę spróbować przerobić help na jakiś inny czytelny format, ale że w międzyczasie
    wyrzuciłem Office 2010 z maszyny wirtualnej, więc chwilowo mam przerwę w szukaniu rozwiązań problemu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka