Dodaj do ulubionych

Win7, IE, mikser dźwięku, poziom głośnosci

07.08.19, 18:45
Czy jest jakiś sposób, żeby system pamiętał ustawienia z miksera głośności dla Internet Explorera? Pamięta, że FF ma być głośno, a Chrome cicho, IE ma być cichutko, ale za każdym uruchomieniem przeglądarki IE ryczy maksymalną dozwoloną mocą głośników.

Powiedzmy, że głośniki mam ustawione na 50, FF na 40, Chrome na 10, IE na 2.
Wyłączam IE, włączam IE, glośniki mam na 50, FF na 40, Chrome na 10 10, IE na 50. Zmniejszam IE do 2, wyłączam, włączam i abarot jest na 50. Da się coś zrobić, żeby został na 2?

--
Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
Edytor zaawansowany
  • wariant_b 08.08.19, 10:10
    > Czy jest jakiś sposób, żeby system pamiętał ustawienia z miksera głośności dla Internet Explorera?

Chyba nie, bo w Windows 10 jest dokładnie tak samo. IE od dawna nie jest już rozwijany,
    więc raczej nie liczyłbym na to, że zostanie dostosowany do współpracy w mikserem.
    Pozostaje ustawianie głośności witryn suwaczkiem w przeglądarce, co na szczęście jest pamiętane.

Choć bardziej perspektywicznym rozwiązaniem jest rozstać się z IE, bo już za mocno odstaje od reszty.
    Do filmów polecam Operę, bo możne je wyciągnąć do osobnego okienka. Mikser głośności też działa.
  • mika_p 08.08.19, 14:45
    To nie film, tylko jedna jedyna gierka, która w FF nie chce chodzić ;) Nie ma suwaczka głośności własnej, tylko opcje "z dźwiękiem" i "bez dźwięku",a dźwięki z niej mi są potrzebne, ale cichutko, żeby nie zagłuszały reszty internetu ;)

No nic, będę przyciszać za każdym razem, trudno. Miałam nadzieje na jakiś tajny myk - coś jak otwieranie nowej karty w FF za już otwartymi (kiedy to wpisuje się tajne słowo w pasek adresu, znajduje specjalną linijke i przestawia parametr).
    Dobrze wiedzieć, że nie ma czegoś takiego :) Dzięki

--
    Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
  • wariant_b 08.08.19, 20:30
    > No nic, będę przyciszać za każdym razem, trudno.

Ja na próbę zrobiłem małe ułatwienie.

Jest taki program SoundVolumeView
    Trzeba go sobie pobrać, rozpakować i uruchomić.
    Teraz uruchomić wszystkie gadające przeglądarki i mikser.
    Ustawić poziom dźwięku, tak jak nam pasuje.
    Zaznaczyć w SoundVolumeView wszystko co nas interesuje
    i z menu File zapisać jako profil - najlepiej do folderu, do którego
    wypakowaliśmy program. U mnie profil nazywa się Sounds.
    Teraz robimy tam pliczek Sounds.cmd z jednym poleceniem:
    SoundVolumeView.exe /LoadProfile Sounds.spr
    Skrót na pulpit, wybieramy mu jakąś sugestywną ikonkę.
    Jeśli dźwięk jest nie taki jak trzeba klikamy i gotowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka