Dodaj do ulubionych

Sempron - dlaczego gorszy?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.05, 01:05
Możecie mi w prosty sposób wytłumaczyć dlaczego Semprony są "DUUUŻO" gorsze od
Bartonów? Mają jądro Thoroughbred tak jak Atlony XP taktowane na 266 do wersji
2400+ włącznie, tyle że z dodatkowymi instrukcjami (ver B) ale taktowane są na
333 jak Barton natomist maja od niego mniejszą liczbę cache'u drugiego
poziomu... Czy to wszystko czy coś jeszcze wpływa na pogorszenie osiągów?
  • maciej-d 12.01.05, 10:31
    odp. poszukaj w arch. forum. ja tylko dodam ze do domowych zastosowań wystarczy
    ci sempron. jeśli ma być tylko do Internetu, słuchania muzyki i filmów to weź
    tego najtańszego. jak do gier to zainwestuj lepiej w porządną karte graficzną.
    kumpel ma dobrą karte graficzną i pentiuma 800 mhz i powiedzmy wszystko chodzi
    ok. wiec kup tego najtańszego v trochę lepszego a za oszczędzone pieniądze kup
    dodatkowy ram v lepszą grafike
    --
    Podpisz proszę petycje tinyurl.com/3lcv6
  • Gość: Misiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.05, 12:15
    Ok, dzięki, przyznaję że zajrzałem tylko do Faq'a a do archiwum już nie... A to
    co tam teraz znalazłem to to, że Sempron ma zabolokowany mnożnik ale stosunkowo
    dobrze się kręci, jest jednak podobno odpowiednikiem Celerona (w oznaczeniach
    wydajności)... Poza tym jego podstawka się już kończy i niedługo nie wsadzi się
    w nią nic w zamian. Zważywszy na to, że to dość syntetyczne podsumowanie proszę
    o dosłownie hasłowe uzupełnienie tego co ewentualnie jeszcze pominąłem :) w obu
    wypowiedziach :)
  • Gość: Misiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.05, 12:31
    P.S. od cirka 1,5 roku siedzę na Bartku 2500+ :))) procka szukamy dla kumpla :]
  • maciej-d 12.01.05, 19:10
    "P.S. od cirka 1,5 roku siedzę na Bartku 2500+ :))" jak bys wyminiel ten procek
    na semprona to ... bez komentarza :)
    co kumpel robi na PC ???????
    --
    Podpisz proszę petycje tinyurl.com/3lcv6
  • Gość: krm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.05, 19:25
    przykład:
    1)Sempron 2200 ma taką sama wydajność jak Athlon 1800+, czyli większe taktowanie
    szyny nic tu nie zmieniło.
    2)Barton 2500+ (1,83Ghz) według Sisoftware of Sandra ma wydajność zblizoną do
    Athlona 2200+ (1,8) mimo szyny 333 i 512kB cache
    AMD niewiele tutaj zmieniało poza nazewnictwem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka