Dodaj do ulubionych

Mdk 10,0 a 10,1

09.04.05, 10:50
Jestem newbi. Mam mdk 10,1 i znalazłem książke do mdk 10,0 czy warto kupić?(to
35 zeta). Jakie są różnice między 10,1 a 10,0
--
-------
Komuter jaki jest-każdy widzi.
  • sollex 09.04.05, 11:01
    sollex napisał:

> czy warto kupić?(to
    > 35 zeta).

tytuł ksiązki "Mandrakelinux 10,0"
    --
    -------
    Komuter jaki jest-każdy widzi.
  • l3mon 09.04.05, 11:09
    Ja miałem mdk 10.0 i teraz zainstalowałem se 10.1 i powiem szczerze że zadużej
    różnicy nie zauważyłem...
    Ma poprostu więcej dodatków ale sturkturą sie nie zmienia :P
    Chyba spokojnie możesz te książke łyknąć :)
    pozdr
  • bokaj 09.04.05, 15:13
    drogie to...
    może gdzieś w jakims empiku albo większym kiosku znajdziesz "linux dla każdego"
    wydaną przez Komputer-Swiat za 13,80 (w dodatku z Powerpackiem MDK 10.0 na dvd -
    o tyle przydatne, że wiele aplikacji dodatkowych dla MDK 10, zawartych w wersji
    PowerPack nadaje się od razu do 10.1);
    z książek o Linuksie dla początkujących ta właśnie jest - moim zdaniem -
    najprzydatniejsza: klarowna, prowadząca krok po kroku. świetna (dla początkującego).
    polecam!
  • xzielak 20.04.05, 01:16
    Potwierdzam, ksiazeczka jest swietna. A jaka jest roznica miedzy MDK 10.0 a MDK 10.1? Mniej bledow, po drugie wersja 10.1 byla dosc dlugo testowana i jest pozbyta bledow np. xmms chodzi sprawniej

--
    Wiecej przestrzeni!

aquarius
  • tomek854 03.06.05, 20:12
    A u mnei na odwrót - w 10.1 xmms się wywala co chwila - był to jeden z głównych powodów dla których wróciłem do 10.0

--
    oryś _@/"

UWAGA! Wypowiedzi tego forumowicza mogą obrażać uczucia członków i miłośników Ligi Polskich Rodzin :)
  • linuxgirl 03.06.05, 23:24
    > A u mnei na odwrót - w 10.1 xmms się wywala co chwila - był to jeden z głównych
    > powodów dla których wróciłem do 10.0

No to polecam Ci teraz Mandrivę Limited Edition, czyli Mandrake 10.2. A XMMSa
    przestałam lubić, gdy się zorientowałam, że się wywala, gdy wrzucam mu za dużo.
    Natomiast Amarok zachowuje się w porządku. Wracając zaś do Mandrivy, to zmiana,
    która mi się od razu rzuciła w oczy, to dużo lepsza obsługa portów USB i
    hotplugu - to po prostu w końcu działa ;).
  • ugo 05.06.05, 17:23
    Jako alternatywę dla Xmms polecam Beep Media Player - nie pamiętam by kiedykolwiek mi się wywalił. Szkoda tylko, że FoxyTunes nie obsługuje BMP :-(.
    P.S. To prawda, że 2005 LE chodzi znacznie lepiej od dwóch poprzednich wersji, ale i tak najfajniejsze jest Ubuntu :-)
  • linuxgirl 06.06.05, 16:54
    Eee... Właśnie niedawno próbowałam komuś pokazać pod Ubuntu (a moze to było
    Kubuntu? - nie pamiętam), "gdzie jest Internet", czyli przeglądarkę internetową.
    Jakież to menu było pomieszane i zabałaganione, mało czytelne. A w mandrake'u
    wszystko jest na swoim miejscu :).
  • tomek854 08.06.05, 23:54
    No wlasnie w tym rzecz, że w 10.0 mam "fullwypas" xmmsa i w nim 8000 rzeczy na playliście i śmiga. Mp3, ogg, stm, s3m, mod, xm, wav...

A moja zasada "jak działa, to nie ruszać"

--
    oryś _@/" (De slakken zijn leuk!)

"Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie, ale wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych – oni też mają swoją opowieść"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.