Dodaj do ulubionych

Co jest nie tak z moją pamięcią :(

08.03.06, 14:05
Witam

Zakupiłem sobie dzisiaj kość pamięci TwinMos DDR 512/400 (pc3200, 400mhz) CL2,5 włożyłem ją do kompa i teraz działa z mojąpoprzednią pamięcią TwinMos DDR 256/400 (pc3200, 400mhz) CL2,5.
Chciałem sprawdzić czy wszystko jest w porządku i uruchomiłem everesta który pokazał mi dziwne komunikaty np jak ten:
www.galeriaotwock.waw.pl/share/gfx/pamiec/0.jpg
w którym wypisuje żę rodzaj moijej pamięci to DUAL CHANNEL o częstotliwosci 400MHz.
Gdy klikam na zakładkę "pamięć" to everest wyświetla mi że moja pamięć ( ta 512 i ta 256 ) są taktowane z częstotliwością 200MHz ( a powinno być chyba 400MHz )
www.galeriaotwock.waw.pl/share/gfx/pamiec/1.jpg
W informacjach płyty czytam ze Aktywny Tryb pamięci to DUAL CHANNEL chociaż takiego trybu nie ustawiałem ... ani nie kupowalem specjalnych kości do tego przeznaczonych ...
www.galeriaotwock.waw.pl/share/gfx/pamiec/2.jpg
Moje pytanie jest więc takie : co jest nie tak .. czy to jest wina pamięci czy może zła konfiguracja ustawień w biosie?
Gdzie szukać ustawień odpowiedzialnych za taktowanie pamięci?

pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek pomoc

--
jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna
  • Gość: Szpaq IP: 212.160.196.* 08.03.06, 14:13
    Niewiedzialem ze przy kosciach 256 i 512 mozna miec dual'a ja bym sie cieszyl z
    tego powodu ;) jak masz ustawione synchroniczne taktowanie ramu i procka to
    wszystko jest w porzadku
  • Gość: bs IP: *.lan / *.qnet.krakow.pl 08.03.06, 21:05
    też jestem zdziwiony. Ale mimo wszystko sprawdziłbym jakimś testem czy zwykły
    układ (nie dual) nie byłby wydajniejszy.
    O ile masz trzeci slot pamieci.
  • avekamil1 08.03.06, 23:01
    Mam jeszcze jeden wolny slot na pamięci ( płyta Abit nf7-s 2.0 ) i spróbuje zrobic tak jak mi radzisz, czyli przetestuje wydajnosć bez i z dualem. Możecie polecić mi jakiś program do testowania WYDAJNOŚCI pamięci ?

Qrcze .. przecież teoretycznie nie jest mozlwie by te pamięci pracowały w dualu :/
    --
    jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna
  • alsor 08.03.06, 23:49
    Everest

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka