Dodaj do ulubionych

Win98 i WinXP

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.06, 14:58
Posiadałam Win98 (instalwoany najpierw na partycji C) i WinXP (instalowany
potem na partycji D). Podczas uruchamiania miałam do wyboru, który system
wybieram. Musiałam sformatować partycje C i zainstalowac ponownie Win98.
Uruchamia się on automatycznie (nie mam wyboru miedzy 98 a xp). Jak zrobić
aby mieć ten wybór?
Obserwuj wątek
    • elpooho Re: Win98 i WinXP 09.12.06, 23:42
      Chyba tylko zainstalowac ponownie XP na parycji D (jako naprawa systemu - nie
      powinien zniszczyc starej instalacji). Windowsy tak maja, ze bootloader (to cos
      do wyboru systemu ze starszej wersji (czyli zainstalowanego u ciebie na koncu
      W98) nie obsluguja nowych wersji. Czyli, jesli instalujesz kilka wersji Win na
      jedym komputerze, zawsze musisz to robic od najstarszej do najnowszej.
    • eltrzy Re: Win98 i WinXP 10.12.06, 12:10
      Gość portalu: pytanie napisał(a):

> Posiadałam Win98 (instalwoany najpierw na partycji C) i WinXP (instalowany
      > potem na partycji D). Podczas uruchamiania miałam do wyboru, który system
      > wybieram. Musiałam sformatować partycje C i zainstalowac ponownie Win98.
      > Uruchamia się on automatycznie (nie mam wyboru miedzy 98 a xp). Jak zrobić
      > aby mieć ten wybór?

Uruchom normalnie windows 98.
      Pod windowsem 98 wsadź instalkę XP, uruchom instalatora windows XP i wybierz
      NOWĄ instalację.
      Zaczną się kopiować pliki do instalacji, ale się nie przejmuj. W pewnym
      momencie instalator Windowsa XP zrestartuje komputer. Po restarcie pojawi się
      menu wyboru systemów operacyjnych: win98, winxp i instalator system windows XP.
      W tym momencie przerywasz instalację i wybierasz system operacyjny, z którego
      chcesz korzystać.
      Teraz szukasz pliku boot.ini (chyba jest w katalogu głównym "c:\") który jest
      ukryty i systemowy, zatem żeby go zobaczyć trzeba wejść w opcje folderów (w XP:
      panel sterowania > opcje folderów > widok) i zaznaczyć żeby system pokazywał
      pliki ukryte i systemowe.
      Otwierasz go notatnikiem, wymazujesz linijkę z napisem "Instalator systemu
      windows XP" i zapisujesz zmainy. Restartujesz komputer i cieszysz się menu
      wyboru systemów operacyjnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka