Dodaj do ulubionych

który monitor wybrać?

• Gość: adamlop IP: *.chello.pl 19.07.07, 19:26
    Nec, chociazby z tego powodu ze kineskop FLAT, samsung ma "bańke"
  • Gość: egon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.07, 08:26
    samsung ma bańkę ale ta bańka jest praktycznie płaska. To nie jest jakas wielka
    curvatura. nec nie ma diamondtrona - jakiś zwykły płaski. Diamondtrona ma dopier
    991sb a ten już 100zł droższy. oba monitory praktycznie nowe . mam zagwozdkę. O
    samsungu wszyscy mi mówią ze jest dobry i tani a o necu czytałem że jest różnie
    no i jest droższy ale to w końcu NEC. lewpsze parametry odświeżania ma nec.. ale
    czy to jakies strasznie ważne? Oba monitory pasują do mojej karty
    W grę wchodzi jeszcze iiyama vision master 450 ale jest stara choć nieuzywana.
    ma jeszcze normę tco95 - ale gość daje gwarancję na rok door to door. ale
    manuala do niej nie posiadam
  • Gość: adamlop_o2_pl IP: *.chello.pl 20.07.07, 09:41
    Jak chcesz mieć oczy to odświerzanie od 85hz w gore !
    to sa 19" wiec 1280x1024@85hz musi byc,
    dobrze jakby bylo 100hz

Ja jednak sklanialbym sie ku Nec,
    patrzac na tego samsunga na allegro - wcale nie jest plaski !
    Neca fakt ClearFlat, ale on ci pochodzi, a z szajsungiem to roznie bywa
  • Gość: egon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.07, 11:21
    wybrałem Szajsunga. Dlaczego/ Dlatego że Clearflat neca to zwykła bańka z
    nadlewanym ekranem tak aby wyglądał na plaski. Niższy model fe770 ma złe opinie
    a i 990 też nie zachwycał w reviews. Samsung nie jest plaski ale nikt tam nie
    próbuje sprawiac wrażenia ze jest płaski. W dodatku jest fabrycznie nowy a nec
    byl w jakiś sposób używany. Monitora potrzebuję na ok. rok-2 potem kupię jakies
    lcd więc nie jest to jakiś zakup na całe życie. Samsung wszędzie ma dobre opinie
    jak chodzi o jakosc obrazu. w 1280x1024 ma dokładnie 85hz więc chyba jest nieźle
    a to ze nie jest płaski. No cóż ... na pewno będzie lepszy niz to co mam teraz.
    Za diamondtrony i trinitrony trzeba placić ok 300zł a to i tak używki. Za nowe
    ok 500-600 niestety a i ciężko nowe spotkać.Nie mówię już o Sony. Mocno używane
    trinitrony za 200zł. Chyba musiałbym na głowę upaśc zeby kupowac za 200zł
    kupowac używany poliseangowy monitor o którym nic nie wiem prócz tego ze kiedyś
    był bardzo dobry.
    no zobaczymy, ci co kupili bardzo chwalą. W gę chodziła też iiyama 450 z allegro
    ale sprzedawca nie odpisuje i nie wiem który to rocznik, ale to dość stary model
    i niekoniecznie musi być lepszy od tego samsunga. W dodatku miesiąc gwarancji.
    Jak mi się zepsuje monitor za 100zł a zepsuje się za 300 to jest różnica bo tego
    za 100 moge dac do rtv gdzie go zrobia albo nie a wachlowanie kurierem po polsce
    z drogimm minotorem w te i wewte to trochę bez sensu. te kilkumiesięczne
    gwarancje z allegro to pic na wodę bo kto będzie słal monitor warty 200zł
    wysyłką która kosztuje 30zł w jedną strone. Nie mam racji? Rozważając wszystkie
    za i przeciw padło na samsunga.
    gdyby to był nec991sb to nawet bym się nie zastanawial a tak to ten nec jest
    praktycznie w tej samej technologii co Szajsung wiec nie widze jakiejś wielkiej
    różnicy poza marką którą nec zyskal tylko dzięki Diamondtronowi. Samsung mimo że
    to koreańczyk zyskał opinię generalnie dobrego konstruktora monitorów a
    bliźniaczy 900p zyskał w testach bardzo dobre opinie. Sl jest od niego krótszy -
    elektronikę i typ kineskopu ten sam - tyle że w sl tuba jest 5 cm krótsza ale
    ponoć i tak sl ma lepszy obraz.
    A ty miałeś jakiegoś neca?
  • Gość: łykson IP: *.media.mit.edu 20.07.07, 11:27
    > Oba nieużywane.

Nieużywany monitor z okolic 2000 roku?

Brałbym samsunga ale coś nowszego, w sensie modelu. Taki staroć to podejrzana
    sprawa. Pewnie jakieś allegro z cyklu "stan idealny, mogą być widoczne drobne
    ryski na obudowie" a w rzeczywistości bardzo zmaltretowany truposz. :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka