Jak przegrać pliki z muzyką .cda z płyty CD...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.uznam.net.pl

...na inną płytę CD bez ich konwesrji na MP3 czy WAV ? Chodzi konkretnie o to że mam kilka płytek z muzyką poważną oraz filmową. Na każdej z tych płytek podoba mi się kilka kompozycji. Chciałbym te ulubione zebrać do kupy i nagrać na jedną płytę CD. Dotychczas robiłem to w ten sposób, że konwertowałem te pliki z formatu .cda na płycie do formatu MP3 na dysku, a następnie nagrywałem te które mi się podobały na kolejną płytę do formatu cda. Kłopot w tym, że po tych wszystkich procesach jakość ostatecznego nagrania jest taka jak na płycie winylowej. Mnóstwo szelestów i cichego "syczenia" powietrza. Słuchanie tego mija się z celem. Chciałbym je móc przegrać bez potrzeby konwersji na inny format. Probowałem po prostu kopiować, ale po takim nagraniu na płytę wieża nie odnajduje ścieżki i płyta jest bezużyteczna. Nie wiem jak to ugryść, ktoś może ma jakieś pomysły i czy to jest wogóle możliwe ?
    • IP: *.multimo.pl

Gość:   22.07.09, 18:18 Odpowiedz
      Zrippowanie do WAVE to nie jest konwersja. To jest format identyczny
      z zapisanym na płycie.

Reasumując - robisz WAVE i kompilujesz z nich składanki.
      • 23.07.09, 00:44 Odpowiedz
        wave PCM ;) wtedy jet identyczny ;)
        jest mozliwosc zakodowania dzwieku do wave mp3, ktory bedzie mial rozszezenie wav ;)

--
        tiges.blox.pl/html -
        trochę o drogach
        ech, durnyś ty Dratewka, durnyś...
        i to mi się w tobie podoba!

Gość: robroy 23.07.09, 19:25 Odpowiedz
          Chodzi o wave czy wav ? Czy to jest wogóle to samo ? Bo zmieniałem już z cda/CD na wav/dysk i po ponownym nagraniu na płytę jako CDA są szumy i szelesty szpecące dźwięki. Najlepiej chciałbym tego formatu wogóle nie zmieniać tylko zachować te wersje i jakość jaką mam obecnie na płycie w wersjach cda. Tylko chciałbym je móc jakoś "przenieść" na inną płytę...
          • 23.07.09, 20:26 Odpowiedz
            > Chodzi o wave czy wav ? Czy to jest wogóle to samo ? Bo zmieniałem już z cda/CD
            Jak niby to zmieniałeś? Zarówno RealPlayer jak i WMP (a większość innych pewnie też) ma możliwość zgrania jako *.wav i nie ma mowy o żadnych trzaskach, chyba że masz coś zwalone w kompie.
    • IP: *.chello.pl

Gość: @ 23.07.09, 19:30 Odpowiedz
      A masz program Nero?
      Nero ma opcję Utwórz Audio CD i można dodawać pliki .cda.

Gość: robroy 23.07.09, 20:22 Odpowiedz
        Mam nero 5.5.9.9. i ma on opcje "utwórz audio cd", ale nie można dodawać plików cda. Nie odczytuje ich. Z resztą w samym opisie tej funkcji pliki cda nie są wymienione.
        • IP: *.multimo.pl

Gość:   23.07.09, 20:27 Odpowiedz
          Najpierw trzeba zrippować do WAVE-a (to samo co WAV). Ripperów w
          Google znajdziesz mnóstwo. Potem w programie do nagrywania wypierasz
          opcję Audio CD, dodajesz pliki wav do projektu i nagrywasz.

Gość: robroy 24.07.09, 06:12 Odpowiedz
            To akurat wiem, ale tak jak pisałem są trzaski i szumy. Natomiast samych .cda nie da się dodać bo program nagrywający ich nie odczytuje.
            • IP: *.tpnet.pl

Gość:   24.07.09, 09:09 Odpowiedz
              Gość portalu: robroy napisał(a):

> To akurat wiem, ale tak jak pisałem są trzaski i szumy.

To może masz uszkodzoną nagrywarkę albo słabe nośniki? WAV = cda. To jest ta sama
              cyfrowa kopia, bez zmiany jakości.
              • 24.07.09, 11:58 Odpowiedz
                Gość portalu:   napisał(a):

> WAV = cda. To jest ta sa ma cyfrowa kopia, bez zmiany jakości.

WAV to nie jest cda. To są pliczki tworzone przez system do opisu płyty, żeby
                się jej nie dało skopiować. wav ma kilkadziesiąt MB, a cda klika bajtów.

Gość portalu: robroy napisał(a):

> Zmieniałem przy pomocy programu Exact Audio Copy i po ponownym
                > nagraniu na płytę są trzaski i szumy.

Skonfiguruj program Exact Audio Copy. Skorzystaj z dołączonej pomocy z dokładnym
                opisem jak to zrobić (klawisz F1 lub z menu Pomoc). Z tego co piszesz wynika, że
                płyty nie są w najlepszym stanie. Powienieneś zgrywać w pierwszym trybie "Tryb
                bezpieczny..."

Gdyby Twoja wersja nie miała pomocy, ściągnij pełną ze strony CDRInfo.pl.

--
                Nie damy sobie wmówić

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.