Dodaj do ulubionych

Siedem powodów, by zainstalować Windows 7

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.09, 13:49
A Win 9 będzie bezpieczniejszy od Win8, który to będzie bezpieczniejszy od Visty i Win7! Po co dziś ładować kasę w Vistę i Win7 jak lepiej poczekać na Win8 albo win9 bo te zapewne będą jeszcze ładniejsze! Mój stary rower, który jest stary, na którym to jeździ się tak samo jak na moim drugim rowerze, który jest nowy, jeździ, a koła tak jak pedał i kierownica kręcą się identycznie tak jak w moim nowym rowerze. Porządna obsługa nowego sprzętu? A to WinXP ma beznadziejną obsługę sprzętu? To tak jak z DSL-em, z którego zrezygnowałem bo DSL512 kosztuje mnie tylko co dziś TP chce za Neo 6Mb. Pani do mnie "Tak, ale DSL jest lepszy". Ja na to "Mam rozumieć, że wasza Neostrada to jest zła oferta?", "Nie, nie, ale wie pan?". Nie, nie wiem!. XP też można sprawdzić za darmo! Jest wersja demonstracyjna i wersja torrent-edition.

Tylko argument nr 1 mnie przekonuje. Reszta to ściema dla $(tu wstaw co chesz).
  • Gość: piszczyk^3 IP: *.tpn.ceron.pl 20.08.09, 14:15
    1/ Co ze sprzętem nie-markowym?
    2/ Żarówka ma ponad 140 lat.
    3/ I nie mogę zmienić domyślnej tapety. LOL
    4/ W tych kwestiach Linux zamiata W7 pod dywan. GRATIS.
    5/ IE8 ___nie jest___ częścią finalnej wersji Windows; przy instalacji zostanie wyświetlony ekran wyboru przeglądarki. Nt. bezpieczeństwa wypowiem się po opublikowaniu SP1.
    6/ To jest de facto ___standard___. Pomijam względy ideologiczne.
    7/ Jestem poważnym człowiekiem; nie grywam w rosyjską ruletkę.
  • Gość: asd IP: 62.233.211.* 20.08.09, 15:01
    bardzo długo pracowałem na xp, potem z Ciekawości przesiadłem się na Viste... Mówili, ze jest do bani itp (zdecydowana przesada, nie miałem z nią większych problemów).. potem znowu zainstalowałem xp i... lipa.... wtedy zobaczyłem KOLOSALNĄ różnicę między vistą a XP. A co tu porównywać

Większość argumentów piszczyka zawiera błędy logiczne .
  • Gość: asd IP: 62.233.211.* 20.08.09, 15:31
    Oczywiście na korzyść visty
  • Gość: truffel23 IP: *.snn.ie.sykes.com 20.08.09, 15:33
    a ilu z was, madrale, przetestowal siodemke? ja przesiadlem sie z xp na 7 i nie mam zamaiaru wracac!!! tym razem zgadzam sie z autorem tekstu.
  • lukaszn022 20.08.09, 16:05
    Powiem tak vista to dno. wygląda fajnie, jakieś są plusy ale się często przy najmiej mi wywala. vista powinna być jak 7. wywalili kasę w błoto na testy itd. Co prawda sprzedaż była visty. Lecz teraz 7 przejmie rynek. Zobaczymy co z Google i moim cichym faworytem śnieżnym Leopkiem.
  • Gość: piszczyk^3 IP: *.tpn.ceron.pl 20.08.09, 18:46
    @asd:
    ROTFL
    W Twojej wypowiedzi ___nie ma nawet 1/4 argumentu___.
    pl.wikipedia.org/wiki/Logika
  • Gość: James IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.09, 21:47
    5. Czyli teraz zanim 7 pytań czy na pewno chcę przenieść plik będzie 70? Jak próbowałem do pracy spokojnie poprzenosić pliki w odpowiednie miejsca w Win Vista to było masakrycznie...
  • Gość: wg IP: *.unitymediagroup.de 20.08.09, 21:58
    A jakbyście umieli przejść na Linuksa to nie chcielibyście już też wracać... do jakiegokolwiek Windowsa :-) Powodzenia!
  • Gość: pastuch IP: *.as.kn.pl 21.08.09, 07:57
    @ piszczyk - nie chce rozpoczynac flamwar, po prostu pytam i komentuje z ciekawosci, bo napisałeś ciekawe rzeczy ;-)

1/ Co ze sprzętem nie-markowym?

Co to znaczy? chodzi o jakies chałupnicze produkty? :D A zreszta - jaki by to nie był sprzęt, to o ile jego producent dostarczy sterowniki (to w koncu jego obowiazek), to da sie je zainstalowac w 7.

2/ Żarówka ma ponad 140 lat.

Tak. A Ford T (który, jak każdy samochod, ma 4 koła i jezdzi) ma dobre 60 lat. Ale jakoś nie widuję go na ulicach.

3/ I nie mogę zmienić domyślnej tapety. LOL

Co ty opowiadasz? to jakas bzdura - wiem, bo piszę to z Win7

4/ W tych kwestiach Linux zamiata W7 pod dywan. GRATIS.

Oczywiście masz racje. tylko co to za zaleta dla użytkownika Windows?

5/ IE8 ___nie jest___ częścią finalnej wersji Windows; przy instalacji zostanie wyświetlony ekran wyboru przeglądarki. Nt. bezpieczeństwa wypowiem się po opublikowaniu SP1.

Wszystko jedno, czy bedzie to IE8, Chrome, Opera czy FF - efekt będzie taki, ze WIn7 "out of the box" bedzie bezpieczniejszy niz Windows XP czy Vista.

6/ To jest de facto ___standard___. Pomijam względy ideologiczne.

zgoda. ale tak czy owak dla przecietnego usera jest to poważna zaleta

7/ Jestem poważnym człowiekiem; nie grywam w rosyjską ruletkę.

tego nie rozumiem.
  • Gość: tsu IP: *.icpnet.pl 21.08.09, 10:11
    ile płaci Gates za takie teksty? tez chce sobie dorobić
  • Gość: 1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.09, 10:15
    Spróbuj zainstalować te szmelc win7 na moim kompie, to szajstwo zużywa tyle zasobów, że ja już wolę symbiana na komórce niż win7 na kompie.
  • Gość: gizmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.09, 10:19
    Jak masz tak mocnego kompa jak komorke;) to sie wcale nie dziwie.
  • kniazwitold 21.08.09, 10:21
    Cieslak - wczoraj byl artykul pt. "7 powodow by nie instalowac windows 7" - dzisiaj ty postanowiles zarobic na gifty z microsoftu i wysmazyles ten propagandowy kotlet... tylko nie mow, ze to co robisz od kilkunastu miesiecy na lamach gazety to jest dziennikarstwo... to zwykle zarabianie na datki od PRowcow MS
  • Gość: pastuch IP: *.as.kn.pl 21.08.09, 10:24
    @ kniazwitold - wyluzuj człowieku, bo ci się kernel zagotuje ;)
  • Gość: gosc2 IP: *.as.kn.pl 21.08.09, 10:29
    kniazu, jesli dla ciebie przedstawienie zarowno wad i zalet jakiegoś produktu to jest pisanie pod dyktando PR, to ja bardzo współczuje. rozumiem, ze fanboye juz tak maja - według nich np. windows (tu mozna wstawic dowolne słowo: iPhone, Linux itp) moze miec tylko zalety lub tylko wady. ale reszta czytelników, tzw. normalni, lubi poznac obie strony medalu
  • Gość: hmmmm IP: 94.75.89.* 21.08.09, 10:31
    A ja radzę poczekaź z kupnem na pierwszy Service Pack...
  • djkrzywepalce 21.08.09, 10:33
    Dokładnie te same siedem powodów przemawiają za tym, aby zainstalować Linux Ubuntu
  • Gość: inz IP: *.ifpan.edu.pl 21.08.09, 10:34
    Ja rzeczywiście (!) pracuję na tych trzech systemach: mam kilka komp z XP (w tym mój podstawowy służbowy), dwa z Vistą (Pro x64 i Biznes x86)o raz jeden, na którym mam zainstalowane W7 RC Ultimate w dwóch wersjach (32 i 64 bity). Mam więc rzeczywiste porównanie. XP jest OK, ale starawe. Na Viście bywały problemy, ale tylko z nietypowymi, starymi programami (32bity). O dziwo na W7 x86 jest ZERO problemów z tymi starociami, a na W7 x64 dało się je pokonać instalując najnowsze, jaszcze niecertyfikowane sterowniki dla Visty64. No i wszystko pięknie działa! Żadnych poważnych problemów nie mam. Kilka programów specjalistycznych nie ma jeszcze swoich wersji wykorzystujących potencjał W7 (szczególnie x64), ale to kwestia najbliższych miesięcy.
    Tak więc będę rekomendował swoim klientom, w przypadku kupowania nowego sprzętu, na instalowanie od razu W7 x64.
    Poza tym wyglądają ładnie i wesoło, wygodnie się pracuje (jeśli ktoś pracował z Vistą). Ci, co przeniosą się ze starego XP będą mieli trochę do nauki, ale co to za problem?
    No i co istotne każdy NOWY komputer (poza netbukami) radzi sobie z W7 bez problemów.
  • Gość: BOZ IP: *.19.165.4.osk.enformatic.pl 21.08.09, 10:40
    Niech mi ktos pokaze jakis screen z Win7 na ktorym _nie_ma_ miliona kolorow naraz w interfejsie. Ja nie moge pracowac na systemie ktory jest tak przerazliwie oczojebny.
    Trzeba byc nienormalnym, zeby podniecac sie przezroczystymi oknami, albo efektami odbicia. Moze wyglada to fajnie przez 5 minut, jak obserwujesz to z boku.
    Ale pracowac na tym przez 8h ? Wykluczone.
  • kretynofil 21.08.09, 10:45
    Tu jest problem - oba artykuly sa dosyc marne merytorycznie - ale to raczej kwestia kosmetycznych zmian pomiedzy Vista a Se7en.

Do tego goscia od zarowek - nie wiem czy zauwazyles, ale klasyczne zarowki raczej sie wymienia na energooszczedne. O ile sie nie myle, to nawet jest w tej sprawie jakies rozporzadzenie KE.

Co do obslugi urzadzen, to poprawcie mnie jesli sie myle, ale Se7en mial sobie znacznie lepiej radzic z dyskami SSD, prawda? Czy ktos to testowal? Ja zauwazylem lepsza wspolprace z pendrive (w sensie szybkosci) - ale to moze byc subiektywne odczucie...

Istotne to jest o tyle, ze zeby wykorzystac pelnie mozliwosci tych urzadzen trzeba troche zmienic obsluge plikow - np. w odroznieniu od klasycznych dyskow oplaca sie trzymac duze pliki "luzem" niz w skompresowanych paczkach...
  • Gość: Lehu IP: *.fr.airliquide.com 21.08.09, 10:46
    Ludize. Prawda jest taka, że Win7 jest naprawdę dobrym OS, lepszym od Visty. Nie ma poprostu porównania do przestarzałej technologii z XP. To są fakty. Cenny to inna rzecz, która nie ma połączenia z jakością systemu. Osobiście miałem dosyć XP i dletego zmieniłem na Vistę a aktualnie na Win7. I nie mam problemów o których piszą ludzie. Jeśli sie ma sprzęt sprzed 5-10 lat to poprostu nie ma sensu zmieniac systemu i należy pozostać przy XP. tyle w temacie. Linux jaki by nie był, na dzień dzisiejszy jest niestrawialny dla niedoświadczonego użytkownika który jest głownym operatorem komputera. Nie piszcie głupot nie zadając sobie trudu instalacji i testu Win7. Aby cokolwiek powiedzieć należałoby najpierw używać przedmiotu dyskusji.
    W mojej opinii Win7 jest bardzo dobrym systemem. Natomiast nie mogę przetrawić zasad handlowych MS. Rozumiem, że nowy system to i powinna być nowa cena. Ale niech ta cena będzie wyrażała wartość rynkową. Win7 w wersji Ultimate za 1.200zł to naprawdę jakieś nieporozumienie. Chyba, że MS chce aby ludzie poprostu nie używali tego systemu.
  • Gość: pastuch IP: *.as.kn.pl 21.08.09, 10:46
    @ BOZ - nie wiem, jak Ty, ale ja z interfejsu systemu przez 95% dnia pracy widzę tylko pasek zadań - większość zajmuje zwykle okno aplikacji. u Ciebie jest inaczej? Twoja praca polega na patrzeniu na pulpit? kopiowaniu plików miedzy folderami? Nawet jesli tak - to 1. jestes w mniejszosci, bo dla większosci ludzi narzędziem nie jest sam system, tylko zainstalowane w nim aplikacji i 2. spokojnie mozesz wylaczyc te wszystkie wodotryski.
  • Gość: BartOfWar IP: 80.48.164.* 21.08.09, 10:50
    "nieziemsko nudne i banalne" - oksymoron w tekście technicznym :)
  • Gość: inz IP: *.ifpan.edu.pl 21.08.09, 10:51
    BOZ, masz trochę racji. Ja wobec tego zmieniam tapetę pulpitu na swoją własną i już. Reszta bajerów mnie ani ziębi, ani grzeje. Po 32 latach pracy przy komputerach jest mi prawie wszystko jedno co gdzie jest. Ważne, że czcionki są czytelne, wielkość mogę łatwo dopasować do potrzeb, niechciane bajery wyłączyć albo zignorować, a czasem się przyzwyczaić. A poza tym to ma być szybko (i jest), wygodnie (jest po chwili przyzwyczajania się). Prawda, że sprzęt musi dawać radę. Ja na nim nie oszczędzam, więc i problemów nie mam. I tak oprogramowanie, którego używam wielokrotnie przekracza wartością żelazo.
    W W7 mechanizm instalowania sprzętu nareszcie spełnił założenia prawdziwego PnP sprzed 10 lat. Włączam i działa. Nnnnoo, był problem z konwerterem USB-rs232 - musiałem jednak ręcznie zainstalować sterowniki od Visty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka