Dodaj do ulubionych

Wyprawa nurkowa do Meksyku 9-22 listopada 2011

11.03.11, 12:18
MEKSYK - BELIZE
PLAYA DEL CARMEN – MAHAHUAL – SAN PEDRO – CENOTY – COZUMEL – BLUE HOLE – TURNEFFE ATOL

TERMIN: 9-22 listopada 2011

CENA: 2380 USD + przelot (3500PLN)

Wyprawę nurkową na Półwyspie Jukatan rozpoczynamy w P l a y a d e l C a r m e n. Zanurkujemy tu w słynnych c e n o t a c h, w Nohoch Nah Chich Cave System, w najdłuższym systemie podwodnych jaskiń na świecie. Przejrzystość wody (nawet do 100m!) pozwala na podziwianie jaskiniowych formacji skalnych, efektów wizualnych związanych z mieszaniem się słodkiej wody ze słoną, oraz klimatycznych korytarzy, w których załamane światło tworzy niepowtarzalne obrazy. Następnie zanurkujemy przy wyspie C o z u m e l. Piękna rafa koralowa, mnóstwo ryb, wielkie żółwie w stadach po kilka sztuk i niesamowita widoczność pod wodą sięgająca aż do 50m.

Na lądzie zwiedzimy prekolumbijskie miasto cywilizacji Majów C h i c h e n I t z a ( znaczy Źródła Ludu Itza ). Miasto założone w V wieku, szczyt jego rozwoju przypadł na X i XI wiek. Fascynujące ruiny zbudowane zostały przez odkrywców cyfry zero, astronomów, matematyków i genialnych architektów. Obejrzymy m. in. piramidę El Castillo- Świątynię Kukulkana, Światynię Wojowników, Świątynię Jagura oraz boisko do gry w pelotę.

Kolejnym przystankiem będzie urocza miejscowość M a h a h u a l, położona na wybrzeżu Costa Maya, na południe od Playa del Carmen, blisko granicy z Belize. Z dala od turystycznego zgiełku, zachowała klimat nurkowej wioski. Zatrzymamy się w hotelu Balamku, położonym nad bajeczną karaibską plażą.
Po przekroczeniu granicy z B e l i z e ruszymy na wyspę Ambergris Caye. Zwiedzimy pod wodą wspaniały B l u e H o l e oraz A t o l T u r n e f f e. Blue Hole to wielka rozpadlina rafy koralowej. Granatowa Dziura widoczna z kosmosu, otoczona jest pierścieniem atolu rafy Lighthouse. Blue Hole przed podniesieniem poziomu wody był niegdyś jaskinią lądową, w której zawalił się strop. Ściany studni opadają do głębokości 35 metrów, następnie studnia rozszerza się w rozległą salę z ogromnymi, wspaniałymi stalaktytami. Dno znajduje się na głębokości 145 metrów.

PROGRAM PODRÓŻY:
09/11
Wylot z Polski, lub Niemiec.
09/11
Przylot do Cancun, znajdującego się w północno- wschodniej części półwyspu Jukatan. Przejazd do miejscowości Playa del Carmen, do hotelu Casa de las Flores.
10/11
Dwa nurkowania wokół wyspy Cozumel. Na wyspę przepłyniemy promem wypływającym z Playa del Carmen.
11-13/11
Trzy dni nurkowe w cenotach, łącznie sześć nurkowań. Zanurkujemy m. in. w cenotach: Grand Cenote, Dos Ojos, Chac Mol.
14/11
Wcześnie rano wyjazd z Playa del Carmen. Po drodze zwiedzamy prekolumbijskie miasto cywilizacji Majów Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Balamku, hotel położony nad samym morzem, pięć kilometrów od miasteczka Mahahual.
15/11
Dwa nurkowania na lokalnych rafach Mahahual.
16/11
Transfer do Belize, na wyspę Ambergris Caye. Zakwaterowanie w Banana Beach Resort, resorcie położonym nad samą plażą, na południe od miasta San Pedro.
17/11
Dwa nurkowania w ciągu dnia oraz jedno nurkowanie nocne na lokalnej rafie w pobliżu San Pedro.
18/11
Całodzienna wycieczka nurkowa do słynnego Blue Hole.
19/11
Całodzienna wycieczka nurkowa na rafy Turneffe, największego atolu w Belize. Nurkowanie przy ścianach rafowych z szansą spotkania rekinów m. i n. czarnopłetwych, żółwi, płaszczek.
20/11
Powrót do Playa del Carmen.Nocleg w Casa de las Flores.
21/11
Wylot z Cancun do Europy.
22/11
Powrót do Polski, lub Niemiec.

CENA ZAWIERA:
- zakwaterowanie ze śniadaniem w dwuosobowych pokojach w Casa del las Flores, Balamku, Banana Beach Resort (12 noclegów),
- 8 dni nurkowych (2 nurkowania dziennie),
- wycieczkę do Chichen Itza,
- transfery między hotelami i z lotniska prywatnym busem,
- opiekę pilota i instruktora nurkowego
- przeloty

CENA NIE ZAWIERA:
- ubezpieczenia,
- opłat wizowych,
- wyżywienia z wyjątkiem śniadań.

Więcej informacji pod numerem telefonu : 508 979 762 lub mailowo : marcin@justdive.com.pl
Relację z ostatniej wyprawy do Dahab można przeczytać na naszym koncie w serwisie Facbook.com pod adresem www.facebook.com/NurkowacKazdyMoze

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej www.justdive.com.pl
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka