• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

nocleg w mexico city Dodaj do ulubionych

• 18.09.06, 15:07
    prosze o poradę w której części miasta najlepszy byłby nocleg? planuje 2-4
    dniowy pobyt w tym mieście. chodzi o to, żeby był to dobry punkt do
    zwiedzania miasta no i w miare bezpieczny.
    Edytor zaawansowany
    • 19.09.06, 06:25
      Zamieszkaj w dzielnicy (colonia) (El) Centro (Centro Historico).
      Bedziesz mial wiekszosc atrakcji miasta dostepnych spacerem lub
      tanim, szybkim i wygodnym metrem.
      • 19.09.06, 18:51
        dzieki serdezcnie. o taką informację mi chodziło. czy ty mieszkasz/znasz dobrze
        meksyk? miałbym kilka pytań. planuję 3 tygodniowa wyprawe do meksyku na
        przełomie grudnia / stycznia.
        • 21.09.06, 03:05
          Witaj,

Meksyk troche znam. Sadze, ze razem z forumowiczami
          bede mogl odpowiedziec na wiekszosc Twoich pytan.
          Co Ciebie interesuje?

Pozdrowienia,
          m.
          • 21.09.06, 08:34
            no więc jest kilka kwestii:

1. przelot. znalazłem przelot w 2 strony za 2,5 tys. air france do mexico city.
            wydaje mi się, że jest to cena atrakcyjna, ale duzo słyszałem o styczniowych
            promocajch british airways. czy oreintujesz się czy te promocje mogą być
            korzystniejsze od podanej przez mnie ceny?

2. Okres wyjazdu. tu mam 2 pytania. w tej chwili granice czasowe to 29 grudnia
            wylot i 19 stycznia powrót. pierwsze pytanie dotyczy pogody. zdaje sie, ze to
            juz jest po porze deszczowej - czy słusznie spodziewam sie temperatury 20-30
            stopni i raczej słonecznie bezdeszczowo? drugie pytanie dotyczy okresu
            sylwestrowego. Sylwestra spędze w mexico city. czy ceny (zwłaszcza hoteli)
            rosną? czy meksykanie hucznie swietuja nowy rok? i czy 1 stycznia jest ich
            swietem-dniem wolnym od pracy (wtedy planowałbym chyba najchetniej opuszczenie
            city i ruszeenie na południe - moje pytania dotyczy dostepnosci/częstotliwosci
            wyjazdu autobusów)

3. trasa. w ciągu 3 tygodni planuje trasę: mexico city - wybrzeze pacyfiku -
            kierunek jukatan (moze zachaczenie o gwatemale i/lub belize - zwiedzanie
            jukatanu - powrót do mexico city (liniami lotniczymi lokalnymi). Oczywiście po
            drodze zwiedzanie. trasa będzie liczyła na moje oko 2-3 tys kilometrów. czy
            jest to twoim zdaniem realne? czy powiedzmy 1-3 dni na takie miejsca jak oaxca
            czy taxco czy puebla sa wystarczające?
            • 22.09.06, 06:00
              Przelot do Meksyku.

Cena biletu atrakcyjna. Nie sadze abys w ewentualnej promocji kupil
              bilet taniej. Lecisz w najbardziej atrakcyjnym okresie do Meksyku
              i promocja moze byc a moze jej nie byc. Jezeli jej nie bedzie za bilet
              zaplacisz duzo drozej. Przypuszczam, ze skoro rozwazasz British Airways
              to masz wize amerykanska. Kup teraz ten bilet.

Pogoda.

No problema. Jak wspomnialem wyzej lecisz w szczycie sezonu pory suchej.
              Temperature bedziesz mial zgodnie z oczekiwaniami. W Mexico City troche
              chlodniej a nad Pacyfikiem upalniej. Parasola nie zabieraj.

Hotele.

Nowy Rok (Ano Nuevo) jest oficjalnie dniem wolnym od pracy. Sezonowosci
              w cenach hotelowych w Mexico City nie zauwazylem. Ceny oscyluja prawie
              na takim samym poziomie. Cena sezonowa zmienia sie glownie w kurortach
              nad oceanami. Ze znalezieniem miejsca do spania w Mexico City nie bedziesz
              mial klopotu ale zacznij szukanie internetowe i zrob rezerwacje juz teraz.

Trasa.

Do zrobienia. Na Taxco wystarczy jeden nocleg w miescie. Na Oaxaca
              minimum dwa. Trzeba zobaczyc Monte Alban i Mitla. Dobrze tez byloby
              przejsc sie malowniczymi uliczkami uroczego kolonialnego miasta, usiasc
              w podcieniach na rynku wypic piwo lub dwa i przekasic "chapulino"
              (suszony konik polny) wchlaniajac klimat miasta. Sadze, ze do czasu
              Twojego przyjazdu strajk sie zakonczy i turystyka odzyje. W Toluca nie bylem.

Autobusy.

Polaczenia sa wszedzie. Meksykanie mowia, ze tam gdzie jest droga tam
              jedzie autobus. Autobusy sa wygodne, klimatyzowane, bezpieczne i trzymajace
              sie rozkladow. Ceny biletow sa ciagle jeszcze atrakcyjne. Wybieraj pierwsza
              klase (primera) lub luksusowe (de lujo). Unikaj drugiej klasy. Cena biletu
              "de lujo" jest okolo 30% drozsza od "primera". Na dluzszych, nocnych
              przelotach warto ta klase autobusu rozwazyc.

Przeloty wewnatrz Meksyku.

Generalnie nie sa najtansze. Bedziesz mial do czynienia prawdopodobnie
              z Mexicana, AeroMexico lub Aviacsa. Z Jukatanu do Mexico City bedziesz
              mogl wrocic z Cancun (CUN), Merida (MID) lub Cozumel (CZM). Dla orientacji
              bilet w jedna strone do MC na 17 stycznia z CUN kosztuje dzisiaj US$ 134,
              z CZM US$ 218 i MID US$ 196.

Buen viaje/bon voyage,
              m.
              • 28.09.06, 12:58
                Male sprostowanie a propos British Airways - nie trzeba miec wizy amerykanskiej
                bo 3x w tygodniu, pon, sr i pt (w sezonie letnim, ktory sie wlasnie konczy 4x)
                BA lata bezposrednio do MEX z LHR (Heathrow).
                Sam kupowalem bilety w zeszlym roku i z Warszawy przez Londyn bylo taniej niz
                bezposrednio z Londynu (ok. 2,4 tys PLN).

saludos
    • 22.09.06, 18:29
      Odnosnie podrozy wewnatrz Meksyku, to polecalabym linie Magnicharters. Sa
      tansze i jak dotad nigdy sie nie zawiodlam.
      Pozdrawiam
    • 29.09.06, 09:17
      po pierwsze dziekuję wszystkim za odpowiedzi. bilety juz kupione. airfrance za
      niecałe 2,5 tys. teraz biore się za planowanie podrózy wewnatrz. mam 3
      tygodnie. w załozeniu będzie to droga mexico city - jukatan - mexico city. w
      jedną stronę autobusami (tryb zwiedzający). powrót koniecznie samolotem. z
      cancun doe mexico jest 1.600 km = 24h jazdy autobusem + kilkunastogodzinny lot
      do warszawy... byłoby chyba nie do przezycia. pewnie od czasu do czasu będę
      podrzucał jakies pytania. z góry dzieki za odpwiedzi:)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.