Dodaj do ulubionych

6.2 POKL - Odwołanie

08.03.11, 10:28
Czy ocena wniosku w programie 6.2 może opierac się na domysłach i obawach jednego z oceniających wniosek ? Moim zdaniem powinna to byc uczciwa ocena faktów a nie wypracowanie z polskiego ? Drugi oceniający ma zupełnie inne kryteria oceny i wystawia dużo lepszą ocenę.
Oto uzasadnienie oceny: "Opisywany projekt zawiera szeroki wachlarz proponowanych usług. Oprócz tego autor zamierza prowadzić swoją działalność nie tylko na rynku regionalnym, ale również krajowym czy nawet zagranicznym. Jest to bardzo duże wyzwanie dla nowo powstającej firmy. Wydawać się może, że projektodawca jest zbyt pewny swoich umiejętności i możliwości. Istnieje tutaj duże ryzyko z tym zwiazane. Tak szeroki obszar działalności, jak również wszelkie działania związane z funkcjonowaniem firmy, którymi zamierza zajmować się autor projektu mogą go w rzeczywistości przerosnąć."

Dla mnie to totalna bzdura, i mam wrażenie, że oceniający wcale nie zapoznał się z wnioskiem. Dodam, że działalność ma łączyc projektowanie grafiki, stron www i fotografię ;o]

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • hmr29 08.03.11, 10:31
  Przygotowuje odwołanie do tego uzasadnienia i chciałbym usłyszeć dobrą rade
 • k.grad 16.03.11, 15:01
  > Czy ocena wniosku w programie 6.2 może opierac się na domysłach i obawach jedne
  > go z oceniających wniosek ?

  Niestety ale zawsze tak jest. Ocena człowieka/oceniającego jest zawsze subiektywna pomimo, że propaganda trąbi o "obiektywnej" ocenie.

  > Moim zdaniem powinna to byc uczciwa ocena faktów a
  > nie wypracowanie z polskiego ?

  Fakty to coś co się zdarzyło w przEszłości a ocena projektów dotyczy pomysłów na przYszłość. Ocena nie może więc w naturalny sposób skupiać się zbytnio na faktach tylko na spekulacjach: "zaufać temu wnioskodawcy czy tamtemu?" .


  To co cytujesz rzeczywiście jest bardzo subiektywne no ale cóż wg mnie takie są realia... Żeby nie zostawiać Cię z niczym sugeruję żebyś w odwołaniu skupił się właśnie na faktach. Czyli na tym czym już teraz możesz się pochwalić. Na tym co osiągnąłeś w przEszłości. Te fakty czyli przEszłość ma uwiarygodnić Twoje pomysły na przyszłość.

  Uwiarygodnić to oczywiście nie zagwarantować więc oceniający znów może wydać dołującą opinię. Ale ja bym spróbował właśnie tą drogą.

  Pzdr,
 • kiwaczek2kiwaczek2 17.03.11, 10:06
  ale czy wniosek przeszedł czy nie? jeśli nie to ile brakowało?
  --
  kiwaczek2.blogspot.com

  mypinkcamera.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka