Dodaj do ulubionych

Skala zaangażowania w biznes ? (min , max )

19.02.14, 19:18
Witam

1. Czy w biznesie funkcjonują podmioty, które skupują pomysły a potem same to realizują w postaci własnej spółki, to jest np. zakładają spółkę, występują o dotacje i same realizują pomysł ?

Jak wiemy, organizowanie biznesów może być realizowane w wielu wariantach:
a. w całości samemu
b. można wyłączyć usługi na zewnątrz, takie jak: księgowość, prawnik, programista IT
c. można sięgnąć po osobę która napisze za nas wniosek o dotację
d. można sięgnąć do inkubatora do rozruchu firmy

ale czy można jeszcze zmniejszyć swoje zaangażowanie i po prostu powierzyć komuś pomysł ?
Jak takie firmy znaleźć ? Jak się nazywają ?

2. Rozwinięcie pomysłu powyżej:
Pomysł o którym piszę, pochodzi z mojej dziedziny w której specjalizuję się od 20 lat i niemalże wiem wszystko (z tej dziedziny). Natomiast pracuję na pełny etat i nie jestem w stanie porzucić etatu dla tworzenia nowej firmy NATOMIAST:
a. chętnie wsparłbym taką firmę merytorycznie (wiedzą i doświadczeniem z tej branży)
b. mógłbym poświęcić czas wolny na pomaganie takiej firmie po kątem handlowym, organizacyjnym i wspieranie jej pod kątem realizacji mojego pomysłu, (wcześniej im przekazanego)
To jak widać zmienia trochę układ sił bo nie działam na zasadzie „sprzedaję pomysł i uciekam” tylko „sprzedaję pomysł i jestem blisko tego biznesu żeby pomagać”.

Jak nazwać taki układ biznesowy ? jakiej terminologii szukać w necie ? czy jest coś takiego jak „dyrektor wspierający” ? czy wniosek o dotację z unii może dotyczyć również wynagrodzenia takiej osoby ?

3. Gdzie znajdę rozpisane modele biznesowe, które pokazują skalę zaangażowania pomysłodawcy od minimalnego do maksymalnego. Jak napisałem, maksymalne zaangażowanie to realizacja pomysłu SAMEMU, minimalne zaangażowanie to sprzedanie pomysłu komuś innemu. Jakie są formy pośrednie ?
Edytor zaawansowany
  • hubertus_zamoscicus 30.03.14, 22:33
    Dzień dobry km 500
    Poruszył Pan bardzo ciekawy temat. Chciałbym go poznać i omówić bliżej. Poproszę o kontakt na:
    hubert_siemienczuk@poczta.onet.pl
    lub telefonicznie: 697-277-233
    Pozdrawiam
    Hubert Siemieńczuk
    --
    forum Fundusze unijne

• bizplanner 26.06.19, 03:39
    zapraszam do tel.

--
    bizplanner.pl

bizplanner.pl/blog/

Popularne wątki