Dodaj do ulubionych

Firma doradcza/dotacje z UE

26.11.17, 14:53
Witam, poszukuje opinii na temat firm, które zajmują się pomocą w pozyskaniu dotacji unijnych, np takiej jak Krajowe Centrum Funduszy Unijnych www.kcfe.pl/.
Czy ktoś korzystał z takiej formy pomocy i może wyrazić swoje opinie w tym temacie?
Edytor zaawansowany
  • a_ga_90 12.02.18, 12:24
    Nie znam tej, o której mówisz, więc nie jestem w stanie wyrazić swojej opinii. Osobiście mogę się wypowiedzieć o firmie Ellipsis Innovation: ellipsisinnovations.pl/, która pomaga w zdobywaniu dotacji na rozwój firmy. Nie zawsze są to dotacje z UE, czasem są to fundusze krajowe. Pomagają kompleksowo ze wszystkim: od założenia biznesu po jego rozwinięcie. Wiadomo, teraz najwięcej dotacji jest na innowacje, ale nie jest powiedziane, że przy dobrym pomyśle i odpowiednio stworzonym wniosku nie uda się pozyskać funduszy z innych źródeł dofinansowania.
  • 1lena_ewa1 27.02.18, 13:47
    Ja korzystałam z usług firmy doradczej - nie było to KCFE, więc nie wypowiem się, ale była to firma AGM Konsulting - www.agm-konsulting.pl/oferta/dotacje/ . Mogę się podzielić z Tobą opinia na temat samej współpracy - na początku podchodziłam do niej sceptycznie. Twierdziłam, że w sumie z koleżanką ogarniemy to razem. Dopiero w trakcie pisania zaczęła wychodzić nasza nie wiedza i brak kompetencji. Nie potrafiłyśmy ruszyć przede wszystkim budżetu, a do tego okazało się, że wszędzie są kruczki, za które można nie przejść oceny merytorycznej wniosku. Dlatego też w środku pisania poszukałyśmy firmy, znalazłyśmy tę bo cena była na prawdę bardzo dobra i współpracujemy z nimi do dzisiaj. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w pisaniu wniosków - odpuść .
  • parsi 25.07.18, 11:31
    Czasami warto przeczytać o tym jak złożyć wniosek, nie trzeba prosić firm o pomoc: www.niepoddawajsie.pl/fundusze-europejskie/
  • bartekkoh 15.10.18, 16:25
    Firm które pomagają zdobyć dotacje w PL nie brakuje, kwestia w tym, żeby wybrać taką, która bierze % od wygranej kwoty, a nie od przygotowania dokumentów. My swego czasu korzystaliśmy z MG Premium obecnie jest znowu duży nabór przez nich prowadzony - mgpremium.pl/dotacje-unijne-i-fundusze-dla-firm/poddzialanie-1-1-1-poir-badania-przemyslowe-i-prace-rozwojowe co z tego wyjdzie to się okaże. Ale warto zapisać namiar.
  • seramiso 11.12.18, 16:49
    Ja ze swojej strony polecam siegmaconsult.eu/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.