Dodaj do ulubionych

PDOF i EQUAL

26.01.06, 15:01
czy ktoś z szanownych equalowców trafił może na interpretację przepisów że
płace wypłacane z projektu mogą być zwolnione z PDOF?
generalnie moje pytanie dotyczy wszystkich funduszy
Gdzieś słysząłem że któryś urzad skarbowy wydał taką interpretację i ciekaw
jestem czy to tylko pogłoski czy może (ku ogólnej radości) prawda
pozdrawiam i z góry dziękuję
--
Pesymista widzi czarny tunel, optymista widzi światło w tunelu, realista
widzi światła lokomotywy, maszynista widzi trzech idiotów na torach...
pzdr
vladip
Edytor zaawansowany
  • swobo24 26.01.06, 16:07
    Jam nie equalowiec, co prawda, ale wiem, że taka możliwość istniała na przykład
    przy projektach naukowo-badawczych w ramach VPR. Co do VIPR i equala nie mam
    pewności. Pozdrawiam
  • electric_a 26.01.06, 16:32
    Jako Equalowiec spiesze doniesc, ze nasz US wydał decyzje, ze place wszystkich
    bezposrednio wykonujacych place na rzecz projektu sa zwolnione w PDOF.
    Tyczy to zarowo ekspertow, jak i administracji (ksiegowosc, sekretariat itd).
    Na pewno zwolnione byly pensje z funduszy pomocowych.
    Natomiast ta decyzja pewnie oparta jest na art. 21 Ustawy o pdof:
    46) dochody uzyskane przez podatników od rządów państw obcych, organizacji
    międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych, pochodzące ze
    środków bezzwrotnej pomocy przyznanych na podstawie jednostronnej deklaracji
    lub umów zawartych z tymi państwami, organizacjami lub instytucjami przez Radę
    Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, właściwego ministra lub agencje rządowe; w
    tym również w przypadkach, gdy przekazanie tych środków jest dokonywane za
    pośrednictwem podmiotu upoważnionego do rozdzielania środków bezzwrotnej pomocy
    zagranicznej na rzecz podmiotów, którym służyć ma ta pomoc.
  • dialogobywatelski 26.01.06, 22:29
    Na moim blogu, któty dot. EFS przytaczam w całości taką pozytywną decyzję US
    (nie pamiętam pod którą datą, ale szybko znajdziesz: www.efs.blox.pl). Na co
    dzień zajmuje się EFS i znam wiele takich pozytywnych decyzji, więc jak
    sensownie napiszesz to też dostaniesz :-).
    --
    Grupa "Dialog Obywatelski"
  • vladip 27.01.06, 10:11
    dzięki wielkie..
    poczytałem teraz zobaczymy czy w Łodzi US tak samo zinterpretuje sprawę..

    --
    Pesymista widzi czarny tunel, optymista widzi światło w tunelu, realista widzi
    światła lokomotywy, maszynista widzi trzech idiotów na torach...
    pzdr
    vladip
  • alohaa 27.01.06, 10:15
    a bedziesz pytał tylko odnosnie EQUAL czy odnosnie wszystkich Programow
    Operacyjnych? Jestem z Łodzi, tez by mnie interesowalo stanowisko US (y\tylko
    pytanie jeszcze ktorego ?? :-))
    --
    Aloha
  • vladip 27.01.06, 12:34
    najpierw EQUAL a potem reszta, bo realizujemy kilka projektów
    a pytał będę na Dowborczyków
    PS
    może wymienimy się kontaktami? co by zacieśnić łódzką współpracę..
    w razie czego można do mnie pisac na maila gazetowego

    --
    Pesymista widzi czarny tunel, optymista widzi światło w tunelu, realista widzi
    światła lokomotywy, maszynista widzi trzech idiotów na torach...
    pzdr
    vladip
  • tomoleoncio 30.01.06, 18:12
    szanowanko,
    temat ten był już poruszany na forum iw equal:

    www.bkkk-cofund.org.pl/forum/viewtopic.php?t=3&postdays=0&postorder=asc&start=0

    każdy urząd skarbowy decyduje o sprawie indywidualnie. pomagają w tej decyzji
    interpretacje innych urzędów skarbowych. życzliwe partnerstwo z ww. forum
    przesłało nam "wzór" wniosku oraz decyzję ich urzędu (o ile dobrze pamiętam,
    właśnie któregoś z łódzkich) i na tej podstawie nasz us wydał pozytywną dla nas
    decyzję, czyli zwrot podatku. aktualnie czekamy na kasę :)))
    pozdrawiam,
    puszkin
  • alohaa 31.01.06, 10:24
    tomoleoncio, czy miałbyś może jeszcze ów wzór do uzyczenia?

    --
    Aloha
  • tomoleoncio 01.02.06, 11:11
    no jasne. daj tylko jakiegoś maila. jestem dziś przy kompie do trzeciej, a
    potem znikam na dni parę.
  • alohaa 01.02.06, 13:35
    pisz na mejla gazetowego alohaa@gazeta.pl. wprawdzie juz naskrobalam pisemko do
    US, ale porownam sobie
    --
    Aloha
  • alohaa 31.01.06, 10:04
    a wymieńmy się :-) napiszę do Ciebie na priwa.
    Jestem ciekawa na jaki art. US sie powoluje, bo jesli na 21 ust. 46a to może to
    oznaczac wejście w podatek na rzecz WE.


    --
    Aloha
  • 2grzegorz 19.05.06, 17:37
    Ha! Pytanie, czy wszystkie US o tym wiedzą? Myślę, że warto próbować i pisać o
    zwrot...
    pozdrawiam
    G.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka