Dodaj do ulubionych

Z przetargiem, czy bez przetargu...

10.03.06, 00:15
Chcę zamówić dla uczestników szkolenia catering; projekt realizowany
będzie w 2006, cały 2007 i 2008.
Czy umowę muszę podpisać na cały okres trwania projektu (wtedy łączny
koszt przekroczy magiczne 6 tys. euro), czy też mogę rozbić to na 3 kolejne
umowy na lata 2006, 2007 i 2008; wtedy prawdopodobnie każda z tych umów z
uwagi na wartość nie musiałaby podlegać pod zamówienia publiczne...
Mogę, czy też nie???
pozdrawiam
Grzegorz
Edytor zaawansowany
  • 2grzegorz 10.03.06, 00:18
    inaczej: jest hipotetyczny projekt na 10 lat (chyba nie ma takich...) - czy
    wszystkie umowy muszą być podpisywane na te 10 lat???
    Grzegorz
  • hubertus_zamoscicus 10.03.06, 08:05
    Tak. To co proponujesz jest sztucznym dzieleniem zamówienia. Jeden rodzaj
    wydatków (np.zakup 100 komputerów rozbity na 100 lat, lub katering rozbity na 3
    lata to ta sama (jedna) kategoria wydatku, która łącznie albo przekracza albo
    nie 6.000 euro)

    --
    Fundusze unijne dla wszystkich
    Kuźnia Projektów
    gg: 7783700
  • alohaa 10.03.06, 08:10
    ale po co od razu przetarg. Art. 5 ust 1 pkt 4 usługi restauracyjne możesz
    zamówienie z wolnej reki.
    --
    Aloha
  • hubertus_zamoscicus 10.03.06, 10:00
    hmmm....z tego artykułu to akurat wg. mnie jasno nie wynika, że można stosować
    zamiast przetargu nieogr. zawmówienie z wolnej ręki (ten tryb w ogóle można
    stosować tylko w szczególnych, uzasadnionych okolicznościach).

    Gerneralnie wykładnia IZ będzie taka, żeby chronić własną d...i lepiej zawsze i
    wszędzie stosować przet. nieograniczony.
    Ale z pewnością w tym przypadku nie wolno dzielić zamówienia.
    --
    Fundusze unijne dla wszystkich
    Kuźnia Projektów
    gg: 7783700
  • hubertus_zamoscicus 10.03.06, 10:02
    ps.
    zamówienie z wolnej ręki też przecież jest trybem zamówienia publicznego
    podlęgającego ustawie
    --
    Fundusze unijne dla wszystkich
    Kuźnia Projektów
    gg: 7783700
  • alohaa 10.03.06, 14:52
    z tego art. wynika ze okreslone usługi moga być realizowane trybami
    uproszczonymi .. tak w uproszczeniu mowiąc. I interpretacka IZ nie ma tutaj
    wiele do gadania, a tak w ogole to IZ zazwyczaj woli sie nie wypowiadać na
    temat Zam. publ., tylko odsyła do UZP.

    --
    Aloha
  • hubertus_zamoscicus 13.03.06, 08:00
    alohaa,
    A jak ma się późniejsza kontrola poprawności zastosowania procedur ze strony
    WUPu? Jeśli na etapie planowania projektu IZ nie daje na piśmie wykładni
    stosowania PZP, to co w momencie, kiedy wnioskodawca zastosował niewłaściwy
    tryb przetargu, projekt idzie swoim życiem (na bieżąco rozliczany) i jest już
    na finiszu? Czy grozi za to wstrzymanie/cofnięcie dotacji?

    --
    Fundusze unijne dla wszystkich
    Kuźnia Projektów
    gg: 7783700
  • alohaa 13.03.06, 08:10
    a to róznie bywa, nie pracuję wpradwzie w kontroli, ale z etgo co sie orientuję
    było pare przypadków kiedy ktos np. zrobił zakup bez stosowania PZP (a powinien
    był bo kwota była ponad 6 000 euro) i suma sumarum na ten zakup nie dostał
    pieniędzy. Musiał to pokryc ze swoich środków (notabene zrobił to
    prawdopodobnie ze srodków wypłaconych niby kadrze zarządzajacej, więc wielkiego
    bólu nie było, chyba że dla kadry, która dostała mniej)

    --
    Aloha
  • infomsp 10.03.06, 08:12
    Moim zdaniem, ale nie realizowałem takiego przypadku więc teoretyzuję, umowy
    powinny być zawarte na cały okres. Dlatego, że obecnie jesteś w stanie
    przewidzieć jak długo będzie to trwało, no i teoretycznie masz na to pieniądze.
    Nie widzę powodu, który uzasadniał by podział, poza chęcią obejści zamówienia. A
    jak Ci pewnie wiadomo interpretacja na niekorzyść beneficjenta jest ze wszech
    miar uzasadniona i bezpieczna ;-)

    No chyba, że jest faktycznie jakieś sensowne uzasadnienie?

    Z tym przykładem na 10 lat to trochę przesadziłeś. ;-)
  • ypsilon 10.03.06, 08:17
    Taki to już urok dużych projektów, że koszt wielu wydatków przekracza magiczną
    liczbę 6 tys. Nie możesz tego podzielić na kolejne lata, natomiast forma
    zamówienia z wolnej ręki (patrz: Aloha) nie jest zbyt kłopotliwa.
  • 2grzegorz 10.03.06, 11:47
    czyli nie ma co kombinować...
    dzięki wszystkim
    Grzegorz
  • orku 26.07.06, 13:11
    witajcie, podłączyłam się pod ten wątek bo mam pytanie dotyczące przetargu w
    EFS

    zakup komputerów i drukarek + oprogramowanie - wartość ok 40 tys zł
    i w związku z tym mam pytanie


    1) czy można w przypadku zakupu komputerów zastosoać zapytanie o cenę (nie wiem
    czy przedmiot usługi komputer to jest standardowy, pospolity, masowy o
    ustalonych standardach jakościowych - widzialam przetarg nieograniczny na
    zakpup 1 laptopa, widzialm też zapytanie o cenę

    jezeli tak to czy można do 5 wybranych firm wysłać zapytanie mailem z
    potwierdzeniem otrzymania wiadmości, jeżeli nie to jak ? Gdzie w ustawie jest
    zapis na ten temat.

    dziękuję,





    --
    orku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka