Dodaj do ulubionych

Wynagrodzenia w projekcie a PZP

31.08.06, 07:49
Moje pytane brzmi czy dla zespołu zarządzającego projektem (kierownika, z-cy,
sekretarza czy księgowej) stosujecie PZP. Ja zupełnie nie wiem jak do tego
podejsc. Trzeba robić przetarg? A jeżeli nie to jaką podstawę prawną podać na
listach płac, bo żądają pieczęci zamówień publicznych z podstawa prawna.
Obserwuj wątek
    • kodem Wynagrodzenia w projekcie a PZP 31.08.06, 08:46
      Generalnie IZ uważa, że kierownik powinien byc zatrudniony na umowę o prace, a
      nie zlecenie. Wtedy nie stosuje sie PZP. We wszystkich innych przypadkach,
      jesli suma wynagrodzenia przekracza 6 tys. euro, nalezy ptrzetarg przeprowadzic.
      • matjok Re: Wynagrodzenia w projekcie a PZP 31.08.06, 10:22
        No dobrze, a jezeli w projekcie mam rozne rodzaje wynagrodzen, jedne dla
        zespolu zarzadzajacego (tu umowa o prace lub zlecenie u wnioskodawcy - tak jest
        napisane w zlozonym wniosku), wynagrodzenie personelu merytorycznego i
        wynagrodzenie komisji stypendialnej - to czy te wszystkie wynagrodzenia
        traktuje lacznie czy kazde osobno. bo jezeli lacznie to mam robic przetarg na
        wszystkich. bez sensu. jak mozna robic przetarg na sekretarza, ksiegowa (ktora
        przeciez musi byc z danej jednostki zeby miec dostep do wszystkiego - mowimy tu
        o duzej instytucji)
        jak mam wybrnac z tej sytuacji. nie wyobrazam sobie przetargu u nas na te
        wszystkie osoby ktore juz przy skaladaniu wniosku sa praktycznie wylonione. sa
        to głównie osoby zatrudnione u nas na umowe o prace.
          • matjok Re: Wynagrodzenia w projekcie a PZP 01.09.06, 07:08
            Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie pocieszyłeś. A czy masz może jakąś
            interpretacje dotyczącą tego, albo przynajmniej jakis artykuł, bo jakbym takie
            potwierdzenie poparła czyms w zamówieniach publicznych to przestaliby się
            czepiać.
            • bardzo_ciekawska1 Re: Wynagrodzenia w projekcie a PZP 01.09.06, 14:51
              Ja znalazłam cos takiego") Zawieranie umów cywilno – prawnych związanych z
              zatrudnieniem osób do projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego
              Funduszu Społecznego
              W przypadku zawierania na potrzeby realizacji projektów EQUAL umów cywilno –
              prawnych, na podstawie których wykonywane mogą być czynności zbliżone do
              wykonywanych w ramach stosunku pracy należy stosować przepisy ustawy – Prawo
              zamówień publicznych.
              Zgodnie z treścią art. 4, pkt. 4 ww. ustawy przepisów ustawy nie stosuje się do
              umów z zakresu prawa pracy. Umowy cywilno – prawne: umowa o dzieło oraz umowa
              zlecenie podlegają regulacjom kodeksu cywilnego i nie mają do nich zastosowania
              przepisy kodeksu pracy, co powoduje, ze nie są one „umowami z zakresu prawa
              pracy”.
              Powyższe wyjaśnienie oznacza, że w przypadku zawierania umów cywilno –
              prawnych, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości
              kwoty 6 000 euro ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stosuje się, zgodnie z
              art. 4, pkt. 8 ustawy. W przypadku wartości umów przekraczających 6 000 euro
              zatrudnianie osób w projekcie powinno się odbywać z zastosowaniem ustawy –
              Prawo zamówień publicznych. "
          • rotszyld Re: Wynagrodzenia w projekcie a PZP 05.09.06, 14:19
            ze swojego skromnego doswiadczenia kontrolujacego pzp u beneficjentow doradzam
            polaczyc wynagrodzenia kierownika projektu zastepcy i koordynatora w jedno
            zamowienie jako tozsame wydatki pod wspolnym tytulem kadra zarzadzajaca. dla
            ulatwienia postepowania nalezy je podzielic na czesci.
            pozdrawiam
            --
            www.pajacyk.pl
            • hubertus_zamoscicus Re: Wynagrodzenia w projekcie a PZP 05.09.06, 14:31
              rotszyld napisał:

              > ze swojego skromnego doswiadczenia kontrolujacego pzp u beneficjentow doradzam
              > polaczyc wynagrodzenia kierownika projektu zastepcy i koordynatora w jedno
              > zamowienie jako tozsame wydatki pod wspolnym tytulem kadra zarzadzajaca. dla
              > ulatwienia postepowania nalezy je podzielic na czesci.
              > pozdrawiam

              To ja zapytam wobec tego, tak jak mój syn pyta mnie "a dlaczego?"
              --
              Dodaj do ulubionych …fabrykę pączków

              Forum fundusze unijne
              • alohaa Re: Wynagrodzenia w projekcie a PZP 06.09.06, 22:00
                z tego samego powodu z jakiego łączy się szkolenia. Nie liczy się liczba
                wykonawców tylko liczba usług. Jest susługa szkolenia - jest procedura
                zamówienia na szkolenia. Jest zarządzanie proejktem - wyłania się wykonawców lub
                wykoanwę zarządzania projektem. A że z reguły koordynator i jego asystent maja
                bardzo podobne zakresy obowiązków stąd też teoretycznie powinno sie wartości ich
                usługi łączyć.
                Teoretycznie, bo jak w innym wątku to już sie porusza podmiotów spoza sfery
                finansów publicznych te przepisy "raczej" nie obowiązują.

                --
                Aloha
                • hubertus_zamoscicus Re: Wynagrodzenia w projekcie a PZP 07.09.06, 09:56
                  alohaa napisała:

                  > z tego samego powodu z jakiego łączy się szkolenia. Nie liczy się liczba
                  > wykonawców tylko liczba usług. Jest susługa szkolenia - jest procedura
                  > zamówienia na szkolenia. Jest zarządzanie proejktem - wyłania się wykonawców
                  lu
                  > b
                  > wykoanwę zarządzania projektem. A że z reguły koordynator i jego asystent maja
                  > bardzo podobne zakresy obowiązków stąd też teoretycznie powinno sie wartości
                  ic
                  > h
                  > usługi łączyć.
                  > Teoretycznie, bo jak w innym wątku to już sie porusza podmiotów spoza sfery
                  > finansów publicznych te przepisy "raczej" nie obowiązują.
                  >

                  Cieszę się, że alohaa zabrała głos, gdyż taka interpretacja ze strony WUP daje
                  nam wykładnię, jak oficjalnie takie koszty są traktowane. I takiej
                  interpretacji się trzymajmy.

                  --
                  Dodaj do ulubionych …fabrykę pączków

                  Forum fundusze unijne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka